Jump to content

E36 Coupe


Orvo

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frmusica masina,motorizarea mi se pare buna,am avut ocazia sa iau un 1.8 is,acum nu stiu cat de fiabil este fata de 2.0 m50,mi se pare mult mai acesibil 1.8is fata de m50 care este destul de mare,voluminos si inghesuit,ma refer la faptul daca trebuie sa schimbi o piesa.
Link to comment
Share on other sites

2.0 e la fel de inghesuit ca si restul motoarelor de 6 cilindri ...

is-ul eu zic ca e la fel de bun ca si un 2.0 desi, pe foaie 2.0 e putin peste. singurul avantaj al unui 2.0 in fata unui is sau orice alta masina in 4 cilindrii e sunetul ...

si, crede-ma ... is-urile sunt masini foarte rezistente, foarte fiabile. cel putin al meu este ... motor m42.

Link to comment
Share on other sites

Functie de ce am folosit, si de calitatea produselor care se gasesc in Romania. La noi intalnim f multe produse de slaba calitate (cum este si cazul la Mobil, cel facut la turci).

La ora actuala, in Ro, Motul (in special cel Specific) il consider o alegere mai buna decat Castrol. Este opinie personala.

Link to comment
Share on other sites

lasa mercedes-ul ... intradevar e ingrijit dar ...

revenind la pisica ... intr-adevar foarte frumoasa. incearca sa schimbi si "ochelarul" stang de la masina ca e urat asa patat ...

numai bine

 

Multumesc. Masina va primi in curand un set de faruri cu lupa, asa ca voi scapa de arsura aceea pe far.

 

 

Functie de ce am folosit, si de calitatea produselor care se gasesc in Romania. La noi intalnim f multe produse de slaba calitate (cum este si cazul la Mobil, cel facut la turci).

La ora actuala, in Ro, Motul (in special cel Specific) il consider o alegere mai buna decat Castrol. Este opinie personala.

N-are sens sa incepem eterna si vesnica discutie a uleiurilor ...

Solutia e, dupa cum era si vorba aceea parca: Schimburile lungi si dese ... cheia kilometrilor multi :)

Eu la BMW pun BMW Longlife si la MB pun Mobil1 (adus de un prieten din Germania, NU cumparat de aici).

 

Pisicuta merge bine, e o placere de condus, am insa cateva lucrari de executat pe sub ea. Bate un pivot cred ... in rest totul sub control.

 

Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ultima lucrare:

 

Pe fata:

- capeti bara

- bielete antiruliu

- bucse brat

Pe spate:

- bucse brat superior

- arcuri OEM (SH)

 

Toate piesele Lemforder (~500 Ron), fara arcuri.

 

2 intrebari am:

 

1.

http://i302.photobucket.com/albums/nn115/OrvoSE/pisicuta/service%2030042010/3528a4f3.jpg

Oare pe stutul acela lipseste ceva ? (M43B16)

 

2.

http://i302.photobucket.com/albums/nn115/OrvoSE/pisicuta/service%2030042010/b26eae12.jpg

Vad ca a inceput sa transpire tot mai mult la motor jos. Pot schimba garnitura de acolo fara sa am treaba cu _chiulasa_ ?

Sa fie oare garnitura 17 de aici ?

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/c/v/8.png

 

Toate cele bune !

Edited by Orvo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
baieti ,eu nu vad facelift pe masina asta,,unde vedeti voi de tot vorbiti de facelift?,,si inca ceva ,,geamuri electrice pe spate la un coupe?,,asta e noua si pt mine ,,cum se poateasa ceva ?in butoanele de la geamuri sant niste leduri mici de 3mm portocalii ce se pot inlocuii cu led 3mm 6cd(089lm)pe 25 grade,,atentie cum deslipesti ledurile ca sa iti dai seama si de cum sa le pui pe cele albastre,,fi atent la + si -,,bafta,,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.