Jump to content

Incepator


bosstanel

Recommended Posts

Eu am incercat sa-l conving ca pentru un nesalariat e mai ok un diesel dpdv al consumului :) ...Dar avand in vedere ca nu face multi km pe an, ca un benzinar e mai putin costisitor la intretinere si bineinteles ca e alta senzatie nu se exclude nici varianta asta... Dar mai bine isi dau cu parerea cei care detin deja masina sau eventual motorizarea
Link to comment
Share on other sites

In timisoara motorul ala ia 10-11 oras, 6-6.5 afara

La pompa.

cam asa consuma si sotia mea cu al ei in cluj. eu cand il prind sare de 12 in oras pt ca sunt invatat sa il calc si sa mearga ca si 525d-ul meu. nu merge chiar asa dar nici de rusine nu se face. si gandeste-te ca si dieselu imi ia 11 iarna in oras

Link to comment
Share on other sites

In timisoara motorul ala ia 10-11 oras, 6-6.5 afara

La pompa.

cam asa consuma si sotia mea cu al ei in cluj. eu cand il prind sare de 12 in oras pt ca sunt invatat sa il calc si sa mearga ca si 525d-ul meu. nu merge chiar asa dar nici de rusine nu se face. si gandeste-te ca si dieselu imi ia 11 iarna in oras

intradevar ar fi ceva daca ar lua 6-6,5 chiar si 7 in afara, am pe cineva care are un golf 5, 1.4 l,80 CP si ii ia 6 in BC, cred ca la pompa ia mult mai mult, dar si 6 sa fie, nu se compara senzatia cand auzi cum urla un motor de 2.0 fata de unu de 1.4, de putere nu mai zic, pt un litru in plus, eu zic ca merita.

 

Salut am eu un 318is din 94 editie limitata la vanzare daca te intereseaza vezi la topic la mn. :)

am condus asaceva, una de 140 cp, frumoasa masina,a ta are ceva mai mult sau tot atatia cp?

Link to comment
Share on other sites

In timisoara motorul ala ia 10-11 oras, 6-6.5 afara

La pompa.

cam asa consuma si sotia mea cu al ei in cluj. eu cand il prind sare de 12 in oras pt ca sunt invatat sa il calc si sa mearga ca si 525d-ul meu. nu merge chiar asa dar nici de rusine nu se face. si gandeste-te ca si dieselu imi ia 11 iarna in oras

intradevar ar fi ceva daca ar lua 6-6,5 chiar si 7 in afara, am pe cineva care are un golf 5, 1.4 l,80 CP si ii ia 6 in BC, cred ca la pompa ia mult mai mult, dar si 6 sa fie, nu se compara senzatia cand auzi cum urla un motor de 2.0 fata de unu de 1.4, de putere nu mai zic, pt un litru in plus, eu zic ca merita.

 

Salut am eu un 318is din 94 editie limitata la vanzare daca te intereseaza vezi la topic la mn. :)

am condus asaceva, una de 140 cp, frumoasa masina,a ta are ceva mai mult sau tot atatia cp?

are 140 dar are cuplu mai mare la turatie mica, ca am schimbat calculatorul cu unu cu chip facut in asa fel incat sa nu afecteze motorul :lol:

in legatura cu consumul trb e relativa depinde cat bagi picioru-n ea. oricum in media ia 8-9 dar mai sare si de 10. si daca vrei bmw benzinar nu prea te uiti la consum ca mai taote consuma in jurul la 10

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba de 318ci e46 143 de cai, nu de 318is e36, sau ma insel eu?

da ai dreptate :) daca e vorba de 318 e46 cu 143 de cai atunci e motorul de 2L in 4 cilindri care are valvetronic si e mai economic dar ofera destula putere.

am auzit ca poate lua in jurul la 5-6 % in afara cu clima oprita. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba de 318ci e46 143 de cai, nu de 318is e36, sau ma insel eu?

asa e, vreau un 318 CI, 143 CP, e 46,dar nu mi-a zis nimeni cam cat costa unu de prin 2003 sau 2004, sa stiu si eu, daca nu dispun de atatia bani cred ca ma orientez spre e 36, tot coupe de140 CP

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba de 318ci e46 143 de cai, nu de 318is e36, sau ma insel eu?

asa e, vreau un 318 CI, 143 CP, e 46,dar nu mi-a zis nimeni cam cat costa unu de prin 2003 sau 2004, sa stiu si eu, daca nu dispun de atatia bani cred ca ma orientez spre e 36, tot coupe de140 CP

poti sa-mi faci o oferta daca te intereseaza :)

Link to comment
Share on other sites

Unu in mintile lui nu cred sa iei sub 9500-10000e. Intreabarea e de ce nu vrei 320ci sau 325ci ...... diferenta mari de pret nu sunt .

 

Nu te orienta spre diesel sub nici o forma........intretinere mai scumpa , pret de achizitie mai mare care nu se justifica decat de la 40000km in sus pe an !

Link to comment
Share on other sites

am avut si eu 318i e46 de 143 cai. pot spune ca masina e super ok in ceeea ce priveste motorizarea.

nu vrea nimeni sa ma lumureasca care sunt preturile pt un e 46, 318 CI, facelift? :)

uita-te si tu aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showforum=71, si vezi ce gasesti...e cel mai usor asa, la ce sa iti spunem noi cat costa! De asemenea sunt atatea site-uri cu vanzari automobile, autovit, mobile, e.t.c.

Link to comment
Share on other sites

Unu in mintile lui nu cred sa iei sub 9500-10000e. Intreabarea e de ce nu vrei 320ci sau 325ci ...... diferenta mari de pret nu sunt .

 

Nu te orienta spre diesel sub nici o forma........intretinere mai scumpa , pret de achizitie mai mare care nu se justifica decat de la 40000km in sus pe an !

unii mi-au zis ca e pana in 8000 :)

 

am avut si eu 318i e46 de 143 cai. pot spune ca masina e super ok in ceeea ce priveste motorizarea.

nu vrea nimeni sa ma lumureasca care sunt preturile pt un e 46, 318 CI, facelift? :lol:

uita-te si tu aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showforum=71, si vezi ce gasesti...e cel mai usor asa, la ce sa iti spunem noi cat costa! De asemenea sunt atatea site-uri cu vanzari automobile, autovit, mobile, e.t.c.

da, dar pe mobile gasesti marea majoritate din germania si ca sa te duci pana acolo cred ca e mai bine sa iti iei din tara, pe autovit nu prea ai incredere, asa ca, cel mai bine, zic eu ca aici ai mai multe sanse sa gasesti o masina buna

Link to comment
Share on other sites

Din Germania nu mai merita.

 

E46 2004 face-lift , indiferent de motorizare sub 9000 euro gasesti ori ultimele cazaturi , ori ii prinzi pe unii in foame . A doua varianta trebuie sa ai rabdare .

 

Eu ti-am spus un pret realist daca iti cauti o masina buna .

 

Cat despre autovit , de ce sa nu ai incredere ? Nu te obliga nimeni sa cumperi . Te uiti , sunt 5-10 masini si te duci si o testezi pe fiecare ca doar nu o cumperi cu ochii inchisi . La ora actuala , e mult mai rentabil sa iei o masina de aici decat de afara.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt multe coupe-uri din 2004 la 9000E...poate chiar de loc...

 

LE: de fapt din moment ce se vinde un coupe din 2001 cu 5000E, cred ca ai sanse bune sa gasesti ce vrei.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt multe coupe-uri din 2004 la 9000E...poate chiar de loc...

 

LE: de fapt din moment ce se vinde un coupe din 2001 cu 5000E, cred ca ai sanse bune sa gasesti ce vrei.

eu vreau sa gasesc o masina buna,dar nu vreau sa dau mai mult decat face, am zis ca sunt nou,vreau diverse pareri ca sa imi fac o imagine, cand plec la cineva sa imi iau o masina sa stiu cum sa vb cu persoana, sa nu fiu chiar afon de ceea ce inseamna BMW

Link to comment
Share on other sites

Dc chiar vrei un coupe bun din 2004 tre sa fii pregatit sa platesti si pretul.

Dc nu, poti sa iei una mai batranica gen 2001-2002.

Pe de alta parte dupa cum zicea si Stefan dc ai rabdare poate ai norocul si prinzi pe cineva in "foame" ca sa poti lua un coupe din 2004 la 8000E.

Parerea mea.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Unu in mintile lui nu cred sa iei sub 9500-10000e. Intreabarea e de ce nu vrei 320ci sau 325ci ...... diferenta mari de pret nu sunt .

 

Nu te orienta spre diesel sub nici o forma........intretinere mai scumpa , pret de achizitie mai mare care nu se justifica decat de la 40000km in sus pe an !

unii mi-au zis ca e pana in 8000 :)

 

am avut si eu 318i e46 de 143 cai. pot spune ca masina e super ok in ceeea ce priveste motorizarea.

nu vrea nimeni sa ma lumureasca care sunt preturile pt un e 46, 318 CI, facelift? :lol:

uita-te si tu aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showforum=71, si vezi ce gasesti...e cel mai usor asa, la ce sa iti spunem noi cat costa! De asemenea sunt atatea site-uri cu vanzari automobile, autovit, mobile, e.t.c.

da, dar pe mobile gasesti marea majoritate din germania si ca sa te duci pana acolo cred ca e mai bine sa iti iei din tara, pe autovit nu prea ai incredere, asa ca, cel mai bine, zic eu ca aici ai mai multe sanse sa gasesti o masina buna

 

dar macar stii ca iti iei o masina buna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.