Jump to content

320d touring 2005


ionut1985

Recommended Posts

nu am trecut de mult timp pe aici asa ca de data trecuta de cand am fost la vanatoare cand am inceput sa desfac si sa vad cate piese trebuiesc schimbate imi dadea dureri de cap ca nu mai terminam de demontat plastice rupte

proiector;

suport proiector;

grila proiector;

grila centrala;

canal aer;

scut motor;

senzor parcare;

un scut mic care vie sub radiator;

suruburile de fixare radiator;

in plus de asta mi_a sarit si ornamentul de pe lupa din far(cum farul e adaptiv trebuie sa schimb farul)

in cele din urma am schimbat piesele mai sus(mai putin farul)

in plus am reusit sa schimb si parbrizul apoi am montat si senzorul RLS ,oglinda cu asistenta la faza lunga era deja cumparata si ea astepta sa fie montata si nu in cele din urma am reusit sa activez si internetul

in afara de parbriz care a fost montat la plilkington de senzori si intrnet sa ocupat valymad :thumbsup:

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

in cele din urma am reusit sa fac functional si keyles go

functioneaza perfect (numai ca nu am reusit sa gasesc mufe pt manere si acolo am improvizat ceva ,dar poate in viitorul apropiat am sa gasesc si mufe)

nu a fost greu de montat ,mai multa bataie de cap mi_a dat un fir care vine la antena divercity pt ca e diferit de cea pt e90(schema electrica era pt e90) dar in cele din urma am reusit

Link to comment
Share on other sites

Cat te-a costat sa-ti faci masina LCI? Ma bate si pe mine gandul, cel putin doar partea din spate(lampi spate LCI si portbagaj LCI)! Doar pentru aceste doua repere, asa scurt pe realoem m-a ajuns pe la ~1000Euro! Daca mai pun revopsirea, modulul de lumini FRM2, sar lejer de 1500! Cam scumpa totusi modificarea! Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

pai nu pot sa iti dau preturi exacte pt ca acum au mai scazut preturile la piese

depinde unde si cum le gasesti

eu multe din piese le_am luat sh (dar originale)si in stare foarte buna

tu daca te bagi la realoem ai sa sari doar cu spatele 1500 leger (cauta si tu oferte vazusem intr_un timp un portbagaj lci e90 complet la 600e cu tot cu stopuri aripi )

si cum zicea ins1dez mai sus daca vrei sa faci calumea iti trebuie frm3

Link to comment
Share on other sites

pai nu pot sa iti dau preturi exacte pt ca acum au mai scazut preturile la piese

depinde unde si cum le gasesti

eu multe din piese le_am luat sh (dar originale)si in stare foarte buna

tu daca te bagi la realoem ai sa sari doar cu spatele 1500 leger (cauta si tu oferte vazusem intr_un timp un portbagaj lci e90 complet la 600e cu tot cu stopuri aripi )

si cum zicea ins1dez mai sus daca vrei sa faci calumea iti trebuie frm3

 

O sa vad daca gasesc ceva SH! Nou nu se merita investitia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Garantat.

 

Am avut volanul ala si e diferit ca feeling fata de modelul sport. Merita toti banii.

 

Pune o poza te rog cu interiorul ala visiniu de care spuneai acum ceva vreme.

pai nu am ajuns in tara inca sa il pun (dar nici nu ma grabesc sa il pun ,astept sa mai creasca putin fata poate ternima si cu petele :D )

 

pfu..ce masina tare! cat te-a costat upgrade-ul la audio High End Individual?

in jur 950e(doar piesele ca montajul l_am facut eu )

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

iti trebuie urmatoarele

manere speciale satanga si dreapta (merge si cu unu singur)

antene 4 la numar (trei in interior si una la exterior)

modul pga

si alta cheie care contine keyles(care se gaseste doar la bmw )

apoi multa indemanare

daca e cineva interesat cu adevarat ma apuc sa scriu pas cu pas ce trebuie facut

Edited by ionut1985
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.