Jump to content

Oglinda retrovizoare laterala BMW Seria 5


Ifrim Mihai

Recommended Posts

Pe scurt, caut oglinda retrovizoare laterala stanga pentru un BMW 530d din 2001. Problema e ca am pachetul sport, si oglinzile normale nu se potrivesc (sunt mai mari). Am cumparat o oglinda din targ Vitan si acum vreau s-o modific la o geamgerie ca sa incapa. Problema e ca aceste firme sunt pe cale de disparitie, si cele care mai sunt active nu vor sa taie oglinda intrucat exista un mare mare risc de a se sparge.

Solutii?

Link to comment
Share on other sites

Exista 3 feluri de oglinzi pentru E39:

 

Model dreptunghiular :

 

http://img704.imageshack.us/img704/5752/br3olbg2kkgrhgohduejlll.jpg

 

Model rotunjit la una din margini:

 

http://img99.imageshack.us/img99/2503/dddwy.jpg

 

Oglinzile de M5:

 

http://img37.imageshack.us/img37/9345/bl8i6wwb2kkgrhqqhcwetrn.jpg

 

Iti recomand sa cumperi exact ce trebuie pentru masina si sa nu faci nici o improvizatie, probabil ca ai cumparat o oglinda model rotunjit si incerci sa o bagi in locul unei oglinzi dreptunghiulare.Nu incerca sa tai o oglinda OEM la geamgemarie, oglinda are incalzirea lipita pe spate si o vei distruge.

Link to comment
Share on other sites

Oglinda e dreptunghiulara, atat cea cumparata cat si cea originala (de ex cea din dreapta, care nu mi-a luat-o). Problema e ca nu corespunde dimensiunea, am zis, din cauza pachetului sport - sau cel putin asta a fost explicatia lu nenea din targu vitan. Si am sunat la dezmembrari sa o iau SH, din pacate e ff rara. Acum cu partea cu incalzirea... apai nu le-am incalzit niciodata :). Asa ca nu-mi trebuie decat o oglinda pe care sa pot s-o rotesc. Am sunat azi si la tamplarii pvc. No positive answer.
Link to comment
Share on other sites

Pe scurt, caut oglinda retrovizoare laterala stanga pentru un BMW 530d din 2001. Problema e ca am pachetul sport, si oglinzile normale nu se potrivesc (sunt mai mari). Am cumparat o oglinda din targ Vitan si acum vreau s-o modific la o geamgerie ca sa incapa. Problema e ca aceste firme sunt pe cale de disparitie, si cele care mai sunt active nu vor sa taie oglinda intrucat exista un mare mare risc de a se sparge.

Solutii?

 

Chestia asta cu pachetul sport e o poveste.

 

ExistĂŁ doar douĂŁ opĂžiuni posibile.

 

Ori ai oglinzi rabatabile electric Âşi ai primit o oglindĂŁ pentru modelul fĂŁrĂŁ rabatare, orice viceversa.

 

Ori e o oglindĂŁ pe producĂŁtor de proastĂŁ calitate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.