Jump to content

255\40\17 incap?


Gully

Recommended Posts

a pus cineva pe spate la E46 255\40\17? atinge?

 

am 245\45\17 si as vrea putin mai late, in primavara asta am chef de niste modificari la trenul de rulare, frane sport si suspensii, asa ca doua pe spate putin mai late ar merge.

 

multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e diferenta sesizabila intre 245 si 255. Dc tot vrei lat pune 265, 275.

Cu suspensie sport nu atinge.

La ce vrei tu ar trebui jante pe 18''.

Ce masina si ce motor ai?

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e diferenta sesizabila intre 245 si 255. Dc tot vrei lat pune 265, 275.

Cu suspensie sport nu atinge.

La ce vrei tu ar trebui jante pe 18''.

Ce masina si ce motor ai?

 

265 va avea talonul prea mic si mi-e teama ca fac jantele 8,

nu f f mare diferenta, aprox 10 mm,

nu am jante pe 18 :)).

masina este E46

 

nu cred ca atinge. si pe mine m-ar interesa ceva mai lat. acum am 235.45.17 spate si 225.45.17 fata

 

se para ca pe spate incap 255\40\17 iar pe fata iti spun ca incap sigur 235\45\17 - am eu.

Link to comment
Share on other sites

265 va avea talonul prea mic si mi-e teama ca fac jantele 8,

 

265/40 are talonul mai mare decat 255/40 :)

 

stiu asta ! dar 265 va trebui sa aiba talon 30 - 35 ca sa nu loveasca, si e prea mic pentru drumurile din romania.

cunosc bine dimensiunile la cauciucuri si ce inseamna fiecare.

multumesc de observatie.

Link to comment
Share on other sites

nu are cum sa loveasca , fie ca ai 265/40. pe e46 intra roti de 19 deci nu cred ca o sa ai tu mare problema cu rotile de 17

nu ai cum sa pui 265/40...este prea inalt talonul!

 

viper si exempul tau cu jantele pe 19 nu are nicio relevanta,de exemplu o janta pe 17incaltata cu 225/45/17 are aceiasi inaltime cu o janta pe 16 incaltata cu 205/55/16....

Link to comment
Share on other sites

nu are cum sa loveasca , fie ca ai 265/40. pe e46 intra roti de 19 deci nu cred ca o sa ai tu mare problema cu rotile de 17

nu ai cum sa pui 265/40...este prea inalt talonul!

 

viper si exempul tau cu jantele pe 19 nu are nicio relevanta,de exemplu o janta pe 17incaltata cu 225/45/17 are aceiasi inaltime cu o janta pe 16 incaltata cu 205/55/16....

 

 

as incerca 265\35 dar.... mi se pare mai de bun simt si cu mai multe sanse de reusita 255\40

Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu aderenta de vrei sa-i pui gume mai late?

Ce motor ai?

Ar trebui sa te uiti si pe tabelul de pe stalp ca sa vezi ce dimensiuni sunt indicate, din cate imi amintesc 255/40/17 nu e.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu aderenta de vrei sa-i pui gume mai late?

Ce motor ai?

Ar trebui sa te uiti si pe tabelul de pe stalp ca sa vezi ce dimensiuni sunt indicate, din cate imi amintesc 255/40/17 nu e.

 

nu e!, dar asta nu inseamna ca nu incape

Link to comment
Share on other sites

@Gully,ce J ai la jante??

 

 

8,5 si 9

 

E secret motorul?

 

 

nu e secret dar nu vad ce importanta are!?

e vorba de aspect nu de aderenta, nu intotdeauna anvelopele trebuiesc schimbate pt o aderenta mai buna, suspensiile dau rezultate mult mai bune.

si ca sa iti satisfac curiozitatea e 320d

 

320d are dupa topicuri...nu inteleg obsesia pt 265 latime la 320d.... nu am nimic impotriva, daca ai avea un motor imens, ce rupe aderenta cu 245... dar asa? :) Arata ok, aia e?

 

e o treaba de aspect si nimic mai mult, pot sa stau la fel de bine pe sosea si cu 205 nu imi trebuie neaparat 255, dar........... gusturile.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca tre sa ai ochiul format ca sa vezi diferenta de latime intre 245 si 255.

Am pe fata 225 si pe spate 245 si dc ma uit la masina de la 2 metri chiar nu se observa diferenta de latime.

Sincer in locul tau as lua alte jante pe 18 sau 19 si as pune 275 si atunci se vede diferenta fata de 245.

Link to comment
Share on other sites

eu am pus acum cateva zile pe e46 245/40/18 si imi freaca cu masina incarcata...jantele sunt pe 18 8j cu et35

am inteles ca altii au pus dimensiunea asta de cauciuc pe e46 si lea fost ok?

nu inteleg d c la mine nu merge...

mentionez ca suspensia este normala nu sport

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.