Jump to content

intrebare e39


mdahtare

Recommended Posts

Buna ,in primul rand vreu sa va salut , deoarece sunt nou pe-aici, inca nu am un bmw, dar doresc serios achizitionarea unuia.

De ceva saptamani tot caut internetul dupa un e39 in lung si in lat si ma prinde ora la care scriu acest topic 5:20. am gasit unu-l intr-un final dar sunt foarte nehotarat. E un e39 520i cu motor de 2.2 170 cp din 10/2000 .omu are ceva tunning pe el ...da spre pachetu M dar nu e original

"BMW 520i,MODEL 2001(10/2000),137000 KM REALI,ABS,ASC,6 AIRBAGS,FULL ELECTRIC,COMENZI VOLAN,DUBLU CLIMATRONIC,TEMPOMAT,PERDEA ELECTRICA SPATE,TELEFON ORIGINAL BMW,COMPUTER BORD,FOLII OMOLOGATE RAR,RADIO CD,6 BOXE,TUB BASS,STATIE,JANTE CROM/ 17,PROIECTOARE CEATA, INCALZIRE WEBASTO(SIROCCO)-TELECO'MANDA,4 CAUCIUCURI VARA+4 IARNA...ETC,STARE DE FUNCTIONARE F.BUNA,UNIC PROPRIETAR.MASINA A FOST TINUTA DOAR IN GARAJ, PRET NEGOCIABIL." cam asa suna anuntzul

Sper ca cineva are rabdarea sa citeasca tot si sa imi raspunda... mie mi se par km putzini ar fi prima...nu am mai avut bmw si mie frica sa nu iau tzeapa...ceva sfaturi?

Link to comment
Share on other sites

Buna ,in primul rand vreu sa va salut , deoarece sunt nou pe-aici, inca nu am un bmw, dar doresc serios achizitionarea unuia.

De ceva saptamani tot caut internetul dupa un e39 in lung si in lat si ma prinde ora la care scriu acest topic 5:20. am gasit unu-l intr-un final dar sunt foarte nehotarat. E un e39 520i cu motor de 2.2 170 cp din 10/2000 .omu are ceva tunning pe el ...da spre pachetu M dar nu e original

"BMW 520i,MODEL 2001(10/2000),137000 KM REALI,ABS,ASC,6 AIRBAGS,FULL ELECTRIC,COMENZI VOLAN,DUBLU CLIMATRONIC,TEMPOMAT,PERDEA ELECTRICA SPATE,TELEFON ORIGINAL BMW,COMPUTER BORD,FOLII OMOLOGATE RAR,RADIO CD,6 BOXE,TUB BASS,STATIE,JANTE CROM/ 17,PROIECTOARE CEATA, INCALZIRE WEBASTO(SIROCCO)-TELECO'MANDA,4 CAUCIUCURI VARA+4 IARNA...ETC,STARE DE FUNCTIONARE F.BUNA,UNIC PROPRIETAR.MASINA A FOST TINUTA DOAR IN GARAJ, PRET NEGOCIABIL." cam asa suna anuntzul

Sper ca cineva are rabdarea sa citeasca tot si sa imi raspunda... mie mi se par km putzini ar fi prima...nu am mai avut bmw si mie frica sa nu iau tzeapa...ceva sfaturi?

Km nu cred ca sunt reali iar dupa stilul anuntului ceva samsamar. Probabil e unic proprietar in Romania, si masina e adusa de 2-3 luni :). Cel mai bine mergi si o vezi, dupa starea tehnica is optica iti poti da seama daca sunt sau nu reali km.

Link to comment
Share on other sites

despre motoarele de 2.2 nu se prea aud vb bune....se pare ca sunt o combinatie nereusita care consuma mult si sunt destul de puturoase !!! iar de masina....niste poze tear ajuta !!! bafta

 

Nu sunt chiar aÂşa slabe.

E o motorizare corectĂŁ.

 

Mai slab e motorul de pe prefacelift, cel de 2000 cmc.

Link to comment
Share on other sites

despre motoarele de 2.2 nu se prea aud vb bune....se pare ca sunt o combinatie nereusita care consuma mult si sunt destul de puturoase !!! iar de masina....niste poze tear ajuta !!! bafta

 

Nu sunt chiar aşa slabe.

E o motorizare corectă.

 

Mai slab e motorul de pe prefacelift, cel de 2000 cmc.

si ce zici de anuntzu lu asta? o sa ma tzepuie?

asta e VIN-u WBADT11060GY45632 ce pot face cu el ? sau stie careva sa imi zica ceva dupa el ?

Edited by mdahtare
Link to comment
Share on other sites

Din cautari dupa descrierea anuntului reiese ca asta este masina:

 

http://img21.imageshack.us/img21/9074/p1010003ue.jpg

 

http://img442.imageshack.us/img442/8318/p1010004nb.jpg

 

http://img210.imageshack.us/img210/5531/p1010002cr.jpg

 

http://img638.imageshack.us/img638/6056/237anuntautomotoro12122.jpg

 

Asa arata intr-un anunt mai vechi, probabil inainte de a fi tinuta in garaj :) .

 

 

http://img27.imageshack.us/img27/6056/237anuntautomotoro12122.jpg

 

http://img23.imageshack.us/img23/6056/237anuntautomotoro12122.jpg

 

Acum sincer, chiar atat de naiv poti fi sa crezi ca masina asta are 137 de mii de km reali si ca a fost tinuta in garaj?..sunt curios cat ti-a cerut pe ea, dupa cum arata masina la exterior si interior iti spun sigur ca nu e o masina intretinuta corespunzator, eu m-as gandi mult inainte de a o cumpara, indiferent de pret!

Link to comment
Share on other sites

despre motoarele de 2.2 nu se prea aud vb bune....se pare ca sunt o combinatie nereusita care consuma mult si sunt destul de puturoase !!! iar de masina....niste poze tear ajuta !!! bafta

asa este,am un prieten cu e46,e nasol motorul asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt chiar aÂşa slabe.

E o motorizare corectĂŁ.

 

Mai slab e motorul de pe prefacelift, cel de 2000 cmc.

Ai dreptate..pana la urma imi dau seama ca 520i e o motorizare slaba...am facut un test comparativ cu un roprietar de 525i, 2002, 192 bhp si m-a durut sufletelul :) cand am constatat ca a mea (520i prefacelift 150 bhp) consuma sensibil mai multisor decat 525-u lui (consum mixt),iar diferenta de putere dintre ele este destul de mare...nu se merita 520i prefacelift,nu cred ca se merita 520i (2,2 , 170 bhp) dar cred ca se merita chiar si din punctul de vedere al taxelor si al intretinerii, 525i-u de 192 bhp...in my opinion...

Link to comment
Share on other sites

EU am primit un E34 din '95 cu 198.000 km, nu vad de ce nu poate o masina veche de 10 ani sa aiba 140.000, nu toata lumea face 30.000 km pe an...parerea mea.

Gabriel.B ce are masina la interior de iti lasa impresia ca nu a fost intretinuta?

 

O masina veche de 10 ani poate avea si mai putin de 140.000km dar nu cea de mai sus.

 

Huse pe scaune, covorase imitatie de aluminiu, trimuri interioare in doua culori, numai o persoana "serioasa" putea sa decoreze astfel interiorul unui E39.

Probabil lafel de "frumos" a "personalizat" si km reali ai masinii.

 

Si pana la urma chiar daca ar avea 137 de mii de km reali e destul de munca la masina doar ca sa o aduci la starea initiala, ar fi prea mare bataie de cap pentru initiatorul acestui topic care afirma ca nu a avut niciodata BMW.

 

Am avut un E39 din 1997 cu 250.000 km si arata mult mai bine la interior/exterior, nu trebuie sa fii mare expert sa-ti dai seama ca masina din poze nu a avut un trecut prea fericit.

Edited by Gabriel.B
Link to comment
Share on other sites

EU am primit un E34 din '95 cu 198.000 km, nu vad de ce nu poate o masina veche de 10 ani sa aiba 140.000, nu toata lumea face 30.000 km pe an...parerea mea.

Gabriel.B ce are masina la interior de iti lasa impresia ca nu a fost intretinuta?

 

O masina veche de 10 ani poate avea si mai putin de 140.000km dar nu cea de mai sus.

 

Huse pe scaune, covorase imitatie de aluminiu, trimuri interioare in doua culori, numai o persoana "serioasa" putea sa decoreze astfel interiorul unui E39.

Probabil lafel de "frumos" a "personalizat" si km reali ai masinii.

 

Si pana la urma chiar daca ar avea 137 de mii de km reali e destul de munca la masina doar ca sa o aduci la starea initiala, ar fi prea mare bataie de cap pentru initiatorul acestui topic care afirma ca nu a avut niciodata BMW.

 

Am avut un E39 din 1997 cu 250.000 km si arata mult mai bine la interior/exterior, nu trebuie sa fii mare expert sa-ti dai seama ca masina din poze nu a avut un trecut prea fericit.

ufff ma-ti demoralizat :) total un 525i cat consuma ? sau e proasta intrebarea si o sa-mi aud raspunsuri d genu ...daca vrei asa masina nu te mai intereseaza consumu...

Link to comment
Share on other sites

Dar vrei tu neaparat benzinar? Sincer la cata putere are un 525d sau 530d , preturile pe piata sunt cam la fel dar diferenta la consum eu zic ca se simte...oricati km /an ai de gand sa faci....

La ora actuala si pe praful asta, daca gasesti o masina de la proprietar nu de la bisnitar poti sa obtii un pret foarte bun, chioar de cere pe ea o caruta de bani, insista si negociaza...

Link to comment
Share on other sites

Dar vrei tu neaparat benzinar? Sincer la cata putere are un 525d sau 530d , preturile pe piata sunt cam la fel dar diferenta la consum eu zic ca se simte...oricati km /an ai de gand sa faci....

La ora actuala si pe praful asta, daca gasesti o masina de la proprietar nu de la bisnitar poti sa obtii un pret foarte bun, chioar de cere pe ea o caruta de bani, insista si negociaza...

da...problema e ca tot conduc diesel-uri d ceva ani si parca as vrea si un benzinar...nush...si is de parere ca de pe benzinar nu pica atatea cacaturi ca de pe un diesel ... cu toate ca nu ash refuza un 525 frumos...imi plac mult e39...sper sa ajung sa pun si eu mana pe unu ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Am gasit post-ul cautand altceva si indiferent cat de vechi ar fi, vreau sa-l resuscitez...Din respect pentru masinile cu "elice" si conform parerii mele personale asemenea "personaje" ar trebui deposedate de masina pe loc. Exact ca un posesor de animal de companie care il maltrateaza :). Vorba unui user de mai sus..."de cata munca va fi nevoie sa mai scoti ceva din masina aia..... :twoup: .....si totusi asculta Parazitii....n-a inteles nimic...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.