Jump to content

Am ramas fara permis!


Alex_wly

Recommended Posts

totul a inceput samabata 21.02.2010.aveam in disco masa rezervata si categoric si o sticla de J&B.am dus masina acasa si o gagica pe care "o cunosc" a venit sa ma ia.inapoi in disco si am baut un pahar de J&B cu gheata.mai mult de 50-60 ml nu cred ca am pus.intre timp s-au incins spiritele si am vb cu acea tipa sa mergem la mine acasa :)

s-a urcat la volan si dupa 5 min de mers cu masina a dat intr-o groapa din acre am zis ca nu mai iesim cu toate 4 rotile si cand s-a speriat a mai tras si de volan sa intram intr-un sant.tipa conduce destul de bine doar ca are probeleme noaptea,cel putin fara ochelari.atunci eu MARELE destept am dat-o jos si am condus eu...moment in care am fost oprit si de politie si pus sa suflu in alcooltest.m-au intrbat daca am baut inainte si le-am spus ca da.cand am suflat a iesit o alcoolemie de 0,20.permis retinut pe 3 luni si 540 lei/270 amenda.

pe 23 m-am dus sa depun permisul deoarece noaptea nu l-am avut la mine si pe 24 am sustinut examneul 13 din 15 pe care la-m si luat fara sa mai citesc decretul din anul 2002.acum astept ziua de 24/03 sa imi ridic permisul,pedeapsa reducandu-se la 30 de zile de la 90.

Acum stiu ca multi or sa imi sara in cap cu tot felul de reprosuri,dar cred ca 99% dintr noi a gustat si s-a urcat la volan....oricum am facut acest topic sa ma mai "destresez" si sa mai treaca timpul...

as dormi o luna fara pauza:((

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si eu sunt patit 1 data,si implica tot o fata...Aveam de mers 300 metri pe strazi laturalnice dupa ce bausem 1 bere jumate.Ghinion.

Nu am mai facut/fac asa ceva ever ever pe drumuri publice.Am avut 0,11 alcoolemia si limita era 0,10 atunci...teribil :)

Edited by alexnos
Link to comment
Share on other sites

si eu l-am avut luat pe o luna ptr depasire pe linie continua

cat am stat fara masina, imi venea sa plang de oftica.

abia asteptam sa ma urc iar la volan

cand venea fratele meu acasa il rugam sa ma lase pe mine sa bag masina in curte

 

 

foarte rau fara masina.......

 

 

cred ca urmeaza si pe 2 luni sa stau pe bara-pe 8 martie am proces,am trecut pe rosu si + ca in ultimele 5 luni facusem si depasirea pe linie continua

 

asta e,invatare______prind si mai mult drag de masina

Link to comment
Share on other sites

Adica tu ai permis si intrebi pe forum daca ai voie sau nu sa bei o bere? :)

M-as fi asteptat ca cineva cu permis sa cunoasca daca nu chiar tot regulamenul de circulatie, macar punctele esentiale.

Link to comment
Share on other sites

pai....pana la 0,10 se da amenda contraventionala....ce trece peste dar pana in 0,8 se lasa cu permis retinut,ce e peste 0,8 este penal.......

de baut nu ai voie CLAR.....

eu nu beau foarte des si de la 3 beri pot spune ca sunt rupt de beat,credeti-ma ca uit ce fac.whiskey beau si e mai bine decat bere.poate la alte persoane se lasa doar cu o amenda dar la mine a iesit destul cat sa raman fara.

imi pare foarte rau ca nu am vrut sa merg sa imi ia sange.am recunoscut ca am baut si am vrut sa fiu corect.am zis am baut le trag,dar acum .....trebuia sa ma duca la sange,mai trecea timp si iesea mai mica,si apoi puteam sa fac si contestatie...o lungeam ceva timp.

eu m-am dus constiincios am dus permisul am platit amenda si vreo 5 zile nu a fost asa grav dar acum.....

Link to comment
Share on other sites

Adica tu ai permis si intrebi pe forum daca ai voie sau nu sa bei o bere? :)

M-as fi asteptat ca cineva cu permis sa cunoasca daca nu chiar tot regulamenul de circulatie, macar punctele esentiale.

 

Nu stiu regulamentul caci am luat docomentul in Arges  :)

 

Aaaa,intrebasem asta caci il vazusem odata pe ciocan ala la tv si spunea ca poti consuma fara probleme un pahar cu bere...

Edited by katlin
Link to comment
Share on other sites

Aaaa,intrebasem asta caci il vazusem odata pe ciocan ala la tv si spunea ca poti consuma fara probleme un pahar cu bere...

poti consuma dar sa nu te opreasca politia sa iti puna alcooltestul

 

Aha,la asta se referea domnul ciocanel? Mama lui de bandit...

Link to comment
Share on other sites

oricum am facut acest topic sa ma mai "destresez" si sa mai treaca timpul...

 

Eu zic ca l-ai facut ca sa ne anunti ca ai facut sex.

clar asta a fost motivul...am facut ceva iesit din comun:))

ai mai facut SEX dupa ce ai ramas fara permis? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.