Jump to content

Functia "Leaving home"


Adrian001

Recommended Posts

La oglinzi se face din tester ? Acum vad ca se rabateaza la a doua apasare pe inchis , se poate sa se rabateze de la prima apasare si de asemenea sa inchida geamuri , trapa ?

nu stiu daca din prima sau a 2-a se inchid oglinzile.la mine nu este facuta setarea deci nu se inchid din cheia si nici nu vreau,in cazul in care se inchid la fiecare inchidere a masinii.am spus mai sus de ce.daca vreau s ale inchid le inchid din buton si gata.

referitor la geamuri si trapa:daca apesti lung pe deschis se deschid geamurile si apoi trapa.tine mult apasat pe inchis si se inchid geamurile apoi trapa.asta merge sigur.dar trebuie sa apesi lung.nu doar impuls.

 

Stiu asta ., trebuie apasat mai lung , stau cu cheia langa masina , ma enerveaza :) . La alte masini e la al doilea impuls nu trebuie tinut apasat . Cam de la ce distanta bate cheia la tine ? Am observat ca trebuie sa stau chiar langa masina ca sa o deschid . Ceva gen max 1 m

Link to comment
Share on other sites

Stiu asta ., trebuie apasat mai lung , stau cu cheia langa masina , ma enerveaza :) . La alte masini e la al doilea impuls nu trebuie tinut apasat . Cam de la ce distanta bate cheia la tine ? Am observat ca trebuie sa stau chiar langa masina ca sa o deschid . Ceva gen max 1 m

pai eu la megane am la al doilea impuls.

si cheia mea tot asa bate de aproape.mai mult de un metru dar fata de restul masinilor distanta este clar mult mai mica.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e o masura de protectie asta cu distanta ..

m-am gandit si eu la asta.....nu am incercat la alte BMW.oricum nu ma deranjeaza.la alte masini care merg deschise de la distanta daca nu deschizi usa dupa ce o descui din cheie in 20 de sec se incuie automat.a mea nu face asta si cred ca d'aia nu merge de la distanta.nu stiu

doar presuspun

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

o sa fac un filmulet si il pun pe youtube....

Multumesc... Astept...

 

rabatarea oglinzilor din cheie se poate face din soft......dar nu este prea indicat iarna cand sunt inghetate.eu cel putin cand maisna este inghetata nu rabatez oglinzile.

 

Pe timp de noapte am garaj, doar daca pe parcursul zilei sa inghete... fiind parcata p/u o zi intreaga sub ninsoare, lapovita... chiciura...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.