Jump to content

Atentie cine te loveste!


ruLkes

Recommended Posts

Faza asta parca seamana un pic cu aia din Filantropica, atunci cand se puneau aia 2 pe plans ca nu au bani sa plateasca la masa si se gasea unu' mai "milos" sa le plateasca :) Daca era asa rupt in fund nu cred ca mai facea pe desteptul si-ti inchidea telefonul in nas. Zic si eu ...
Link to comment
Share on other sites

@ruLkes crede-ma ca multi ne-am dori sa reusim sa realizam in viata ce a realizat Rares...

 

Ce a facut respectivul cu Colt-ul este intr-adevar de neiertat, de o inconstienta fara masura, dar nu sunt de acord cu umilirea lui in halul asta, sau sa ii iei telefonul pentru asa ceva. O mai dai si in altele dup-aia (talharie).

 

Se rezolva multe in Romania cu sula-n coasta, dar nu toate.

Link to comment
Share on other sites

Am revenit.

Masina e in service si maine mi`o dau inapoi cei de la Mhs militari. Eu zic ca 14 zile la cum arata masina nu e nici mult nici putin de stat in service.

Pe cel care m`a lovit i`am facut o vizita cu unu unde sta. Il sunasei dinainte sa`l anunt ca eu vin la el ca am nevoie de bani sa platesc franciza la casco si unpik de spagutza la mhs, el zicea ca glumesc ceva si mi`a inchis. In 2 ore s`a trezit cu mine la usa si au inceput plansetele. Zicea ca nu are nici bani de paine, ca nuj ce a primit de la casco, ii luasei telefonu saracu nu facea nici 500 de mii si i`am zis ca ii sparg toate geamurile, coboara si el cu noi la masina lui si se pune in genunci in fata noastra si mai mare milea, i`am zis ca a reusit la cei 32 de ani ai lui sa`l ingenuncheze un pustan de 23. Deja imi era si mila de saracu si am plecat.

BIne ca masina e gata si a venit si vremea asta..restu nu mai conteaza

 

Ăsta e un comportament de 2 bani.

 

Ăn primul rând, dacĂŁ erai bĂŁrbat, te duceai singur.

Ăn al doilea rând, cum vine asta sĂŁ-i iei telefonul, sĂŁ-i spargi geamurile, ce treabĂŁ are el cu franciza ta de casco Âşi Âşpaga de la MHS?

Fiecare circulĂŁ pe riscul lui.

Ai facut accident, asta e viaĂža.

 

Vezi cum e În viaÞã?

Când dai peste unul mai fraier ºi amãrât te apucã ºmecheria, iar dacã cineva mai ºmecheri ÎÞi sparge dinÞiºorii, devii rapid o victimã a unei sorÞi crude.

Link to comment
Share on other sites

Am revenit.

i`am zis ca a reusit la cei 32 de ani ai lui sa`l ingenuncheze un pustan de 23. Deja imi era si mila de saracu si am plecat.

BIne ca masina e gata si a venit si vremea asta..restu nu mai conteaza

 

Mai ruLKes, eu nu te cred. Puterile mele de intelegere capata, asadar, o noua lovitura.

Link to comment
Share on other sites

Da intradevar si mama mi`a zis ca am gresit ce am facut da am avut si eu clipele mele.

Dc am mai fost cu unu? Sincer nu`mi era frika de nenea ala ca lejer bat 2 ca el. Am luat pe cineva in caz ca ma da in judecata sa am martor pt mine si sa nu patesc nik.

Sper sa nu mai am de a face cu asa rezolvari de conturi.

Bafta tuturor

Link to comment
Share on other sites

Chiar meriţi să te dea ĂŽn judecată ca să-ţi dai seama ce subţire e o apărare de genul acesta.

 

Ăsta e un comportament de om ĂŽnapoiat, să ajungi la bătăi şi ameninţări pentru o usă ĂŽndoită şi un geam spart.

 

Dar ştii cum e, cu un astfel de comportament vei găsi pe cineva care să te pună la locul tău, aşa e viaţa.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pot sa zic ca am avut parca cel mai nefericit ghinion posibil.

Mergeam regulamentar aproape ca niciodata prin orasu asta bucuresti si m`am trezit ca mi s`a spart geamu de la sofer in cap. Nu am crezut ca e ceva maret numai ca atunci knd am incercat sa ies, hopa ca nu mai mergea portiera...cumva ies prin dreapta si ma duc sa vad ce am.

De abea de acuma incepe marea aventura.

Coborat din masina ala imi zice ca dc am intrat eu in el?wtf?!?!?!si a trebuit sa`i arat eu pe asfalt si pe stalp ca a avut cedeaza trecerea cu 20 de metri in spate semnalizata de 2 ori,eu dau sa sun la 112 si el ca stai domne ca o rezolvam altfel , si eu am zis ca nu am cum sa rezolv altfel ca eu vreau masina facuta ca e aproape noua! S`a tot rugat vreo 20 de min ca el imi da 3 mil ca atata are ca el nu munceste sa`l inteleg si pe el, facea cumva tot sa nu mergem la politie.

Porma ce sa afluuu oare....Baiatu in cauza nu avea nici asigurare la masina nici itp`u la ea si carnetu suspendat din nov2009.....la politie cu "p" mik am stat de la 7 seara la 3 dim...nuj daca pot zice ca am stat mult...si baiatu asta bolnav mai facuse anu trecut aceeasi greseala cu un ML la fel fara asigurari fara nimik si a fost bun de plata 400 mil spre casco.Eu acuma m`am dus sa`mi fac masina pe casco cu devizu de la politie si azi am duso in service.Numa ca cel putin 2 sapt va sta in reparatii

 

Baiatule!Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti in viata ,nu de alta dar puteai fi mort dupa un accident ca asta!Ar fi bine ca pe viitor,CHIAR daca ai drum cu prioritate,CHIARdaca semaforul este verde pentru tine,in intersectie sa reduci viteza si sa te asiguri ca nu trece nimeni.Scopul tau e sa ajungi viu si nevatamat acasa la familie.Drumurile sunt pline de inconstienti,de oameni beti,de oameni bolnavi(cardiaci),de oameni obositi dupa sute sau mii de kilometri parcursi ,de oameni necajiti cu multe probleme pe cap si,nu uita,masina este un fier care te poate TRADA oricand.Asta ti-o spune un om patit

Drumuri bune si ,ai grija pe viitor!

Link to comment
Share on other sites

Pai da, ca numai la noi se poate sa te regasesti intr-o astfel de conjunctura: nu-ti faci casco pentru atunci cand gresesti tu, ci pentru atunci cand greseste altul, ca poate idiotul nu are rca ! :)

din pacate io nu pot sami fac casco...am incercat la aproape toate firmele si nu mere ca e prea veche masinaaaa:((((((:)(din 96....AVETI CAREVA VRO PILA:D

Link to comment
Share on other sites

si mie mi-a lovit masina in parcare o chinezoaica.

trebuie revopsita bara spate si aripa stanga spate.

femeia avea rca-ul expirat si am tot stat pe capul ei sa si-l reinoiasca. de fapt trebuia sa mearga la unicredit leasing sa si-l ia ca aia il reinoiesc automat. ca atare am asteptat ai am tot asteptat pana cand i-a ridicat unicreditul masina din fata casei pt ca nu isi platise ratele de 3 luni.

 

si asa am ramas eu cu buza umflata pt ca nu am mers sa declar accidentul la politie.

nici numarul la masina nu-l stiu. pune-te cu chinezul.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca trebuia intrat in forta peste el si familie in casa, batuti crunt legati , dat drumul la gaze dat foc la casa luati pe sus bagati in portbagaj dusi in padure impuscati taiati, lipiti la loc din nou taiati (asta daca mai aveai chef).....si plecand spre casa sa-ti dai seama ca toate aceste nu isi au rostul. pana la urma fiecare isi rezolva cum stie si gandeste problemele.....acum 3 ani eu urcand la 1400 un logan coborand a intrat in mine .....si stau sa ma gandesc ca eram pe la cota 800 ......sa-l arunc sa nu-l arunc :) varsta si experienta isi spun cuvantul in cele mai multe cazuri.numai bine
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.