Jump to content

Problema mare...sabotaj?


nikee

Recommended Posts

am un e36 316i limousine si nu stiu ce sa mai fac cu el...am facut o iesire si pe drum a inceput sa`mi iasa fum pe unde da caldura...nu dupa mult timp si flacari plus pe la parbriz...mi`au ars ceasurile plus pe interior o gramada de fire (probabil instalatia electrica,clima...si altele..nu prea le am cu astea) unii mi`au zis ca nu se baga sa`l faca deoarece s`ar putea sa nu mearga apoi...altii mi`au zis ca se face doar ca imi trebuie un bord nou complet...mai merita?

parerea mea e ca s`a facut undeva un scurt circuit in spatele casetofonului,avand ji o statie de 1000W + subwoofer 800W+condesator...dar ma cam indoiesc pt ca am mers mult timp cu ele ji nu am avut probleme ..cam 1 an...la sfarsit am observat ca nu era sarita nici o siguranta..trebuia nu?

acum care va plictisiti astept ceva pareri..sugestii... :)

Link to comment
Share on other sites

ehe.... si eu am patit la fel cand m-am intors din Austria am condus 1300 km fara oprire cu luminile aprinse, iar cand am ajuns acasa aveam un bec de la numarul din spate ars...dar cand am deschis sa il schimb am observat ca tot suportul era topit (la ambele becuri) si a trebuit sa cumpar altul, ideea este ca am crezut ca nu are nimic daca merg 2-3 zile asa cu ea dar a 2-a zi era sa imi ia foc masina...m-a o prit o femeie sa imi zica ca imi iese fum din portbagaj :)

mi se pare anormal sa se incalzeasca atat de tare dupa 1300 km mai ales ca pe drum a nins si a plouat !

oricum am scapat ieftin ca putea sa imi ia foc avand portbagajul plin de haine!

Link to comment
Share on other sites

sa o pun pe platforma sa ma plimb cu ea de la service la service nu prea imi convine...si nu cred ca e de la instalatia masinii pt ca cu cateva zile inainte ii facusem rar`ul...

 

RAR-ul a verificat si instalatia electrica? mase, conectori, a verificat cumva si consumul de curent? sincer nu cred.

Am vazut un A6 aproape nou care a ars 80% din cauza unei plafoniere, masina nu avea montat nimic aftermarket.

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa faca si treaba asta ca uite ce patesc

pai cel mai bine e sa mergi la un electrician auto sa ii faca o verificare.

 

S-ar putea sa nu mai aiba ce verifica ....

Daca nu se grabeste poate o verifica cei de la ISU :)

Link to comment
Share on other sites

E probabil sa fie si de la statia aia a ta. In general finalii unui sistem audio lucreaza la temp mare 90-130 grade. Ai vazut ce radiator au pe spate. Problema ca uneori nu au tiraj de aer, sau macar spatiu sa se raceasca, iar daca de el se ating ceva fire sau alte plasticuri la temp aia, apar belele.

Daca era un scurt, o siguranta ar fi trebuit sa moara intrun caz ideal...

Trebuie sa gasesti cauza ptr a nu busi si bordul nou.

Link to comment
Share on other sites

am un e36 316i limousine si nu stiu ce sa mai fac cu el...am facut o iesire si pe drum a inceput sa`mi iasa fum pe unde da caldura...nu dupa mult timp si flacari plus pe la parbriz...mi`au ars ceasurile plus pe interior o gramada de fire (probabil instalatia electrica,clima...si altele..nu prea le am cu astea) unii mi`au zis ca nu se baga sa`l faca deoarece s`ar putea sa nu mearga apoi...altii mi`au zis ca se face doar ca imi trebuie un bord nou complet...mai merita?

parerea mea e ca s`a facut undeva un scurt circuit in spatele casetofonului,avand ji o statie de 1000W + subwoofer 800W+condesator...dar ma cam indoiesc pt ca am mers mult timp cu ele ji nu am avut probleme ..cam 1 an...la sfarsit am observat ca nu era sarita nici o siguranta..trebuia nu?

acum care va plictisiti astept ceva pareri..sugestii... :)

 

daca ai instalatie aftermarket de atatea sute de w...mai bine suspecteaza pe cine a facut instalatia aftermarket...majoritatea folosesc instalatia existenta pentru HU (care abia daca scoate 15-20 w)...nu cred ca e sabotaj...e nestiinta sau indiferenta (plus foame de bani si lipsa de timp) sau toate la un loc

Link to comment
Share on other sites

instalatia e crunch gtr si am luat`o din germania din magazin specializat...indiferent..nu inteleg de nu a sarit nici o siguranta...yo probleme nu am avut cu masina si nu a umblat nici un electrician sa zici ca a uitat ala sa lege ceva sa nu mearga tabloul...:-??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.