Jump to content

Ce tip de lampi aveti pe faruri si proiectoare?


Adrian001

Recommended Posts

1) La mine merge setul original... adica: Totul galben, cu exceptia Xenon-ului de la faza scurta... (Rog sa posteze fiecare ce are la: faruri, proiectoare, Angel's)

2) Credeam ca ma satisface, dar azi am vazut acelasi set pe aceeasi masina... Era un E65 cu Faza scurta (Xenon), cu Proiectoarele conectate (galben) si cu Angels-urile (originale-galben)... O combinatie ce se privea cam naspa, iar primul lucru ce mi-a venit in cap: "Doamne, pai la mine arata la fel..."

Ma gandeam ce ar fi daca-mi pun niste Philips Blue Vision HB4, la proiectoare? Va arata asemanator (cel putin aproape) ca si faza scurta care e cu xenon? Apoi ar mai fi si o alta intrebare: "Ce culoare e mai eficienta pe timp de ceata? Alb-curata sau galbenul original? Caci totusi sunt prevazute pe timp de ceata...

Si chiar daca deja ma decid sa intervin, deacu raman Angel's-urile nerezolvate... Sunt si p/u ele ceva mai Alb-curat?

Edited by Adrian001
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-as schimba... culoare angels-urilor... (vezi mai jos) , dar iarasi imi apre intrebarea...: "Vor fi si astea cu "error" la bord ???"

Am mai gasit aici ceva... astia se lauda ca nu apare eroare... http://www.hid-lights.com/products/led/led-bmw/2346W.htm

Stie cineva preturi? Unde pot gasi? Si-a instalat cineva? Avantaje/dezavantaje...???

Edited by Adrian001
Link to comment
Share on other sites

De ce dracu va intereseaza cum arata luminile pe masina? Ideea e sa vezi nu cum se vede pe masina???

 

Sau sa fiu un pic mai dur, cat de prost trebuie sa fie un om sa se duca la "baeti" sa-i :) sistemul de iluminare cu tot felul de cacaturi albe albastre ca sa "se vada mai bine pe masina"

Lasati instalatia/coloristica originala, nu tre sa aratam ca instalatiile de pom Audi, culori cat mai finute ffs!

 

Pe ceata culoarea galbena este mai indicata, nu degeaba NEAMTU a pus-o asa

Edited by X X L
ATENTIE LA LIMBAJ !!!
Link to comment
Share on other sites

a frecat lampa bine de tot... :)

dar am si eu o intrebare... unde mergi tu cu faza lunga pe ceata? pt ceata sunt proiectoarele care la mine au lumina alba acum, au avut lumina galbuie si vad super bine cu ele atat pe ceata cat si pe timp normal

Edited by adi_JOL
Link to comment
Share on other sites

De ce dracu va intereseaza cum arata luminile pe masina? Ideea e sa vezi nu cum se vede pe masina???

 

Sau sa fiu un pic mai dur, cat de prost trebuie sa fie un om sa se duca la "baeti" sa-i futa sistemul de iluminare cu tot felul de cacaturi albe albastre ca sa "se vada mai bine pe masina"

Lasati instalatia/coloristica originala, nu tre sa aratam ca instalatiile de pom Audi, culori cat mai finute ffs!

 

Pe ceata culoarea galbena este mai indicata, nu degeaba NEAMTU a pus-o asa

 

RUSINICA.... :) :) :twoup: :(

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;#entry1026682

Link to comment
Share on other sites

In clipul de pe youtube erau niste leduri pentru angeleyes, care cel putin pareau facute de BMW. Eu am pe un e39 model 2003 leduri albe, arata ca cele din clip. Nu dau nici un fel de eroare in bord, insa intensitatea luminii e mai mica fata de cele stock galbene. Ziua, nu se vad decat daca e inourat, dar si cand se vad arata ALTFEL. Din punctul meu de vedere merita.

 

Se gasesc si pe la noi in magazine.

Edited by denti_marius
Link to comment
Share on other sites

In clipul de pe youtube erau niste leduri pentru angeleyes, care cel putin pareau facute de BMW. Eu am pe un e39 model 2003 leduri albe, arata ca cele din clip. Nu dau nici un fel de eroare in bord, insa intensitatea luminii e mai mica fata de cele stock galbene. Ziua, nu se vad decat daca e inourat, dar si cand se vad arata ALTFEL. Din punctul meu de vedere merita.

 

Se gasesc si pe la noi in magazine.

sunt cam 60 - 80 E...

Link to comment
Share on other sites

a frecat lampa bine de tot... :)

dar am si eu o intrebare... unde mergi tu cu faza lunga pe ceata? pt ceata sunt proiectoarele care la mine au lumina alba acum, au avut lumina galbuie si vad super bine cu ele atat pe ceata cat si pe timp normal

pai pe ceata se merge cu faza scurta si cu proiectoarele. Asta o stim cu totii... insa tu spui ca ai lumina alba... adica alb-rece, sau galbuie???

Topicul era p/u a va prezenta lampile care stau la voi pe masini, faza scurta, lunga, proiectoare si desigur angels-uri......: Silvana, Philips, R-Dash... etc. Ce tipuri de lampi aveti.? Avantaje, dezavantaje... opinii... (PS:Rog ca raspunsurile sa fie in limita respectului)... Va multumesc...

 

topicul se numeste "...lampi pe faruri si proiectoare", ci nu salon, portbagaj... portiere... sau mai stiu eu unde... Alea deja... e prosteala mare...

 

In clipul de pe youtube erau niste leduri pentru angeleyes, care cel putin pareau facute de BMW. Eu am pe un e39 model 2003 leduri albe, arata ca cele din clip. Nu dau nici un fel de eroare in bord, insa intensitatea luminii e mai mica fata de cele stock galbene. Ziua, nu se vad decat daca e inourat, dar si cand se vad arata ALTFEL. Din punctul meu de vedere merita.

 

Se gasesc si pe la noi in magazine.

Intensitatea mai mica...??? Nu cred... chiar si-n clip par a fi mai luminoase... decat cele "stock". Cat priveste pe timp de zi, nici alea galbene nu se vad bine, Si inca ceva, spre deosebire de astea albe-curate... galbenul arata urat in combinatie cu Xenon-ul...

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

am totu original numai ca eu unu nu ii suport pe astia care merg ziua/noapte cu proiectoarele aprinse, proiectoarele le folosesc numai cand este ceata afara ca doar pt asta sunt .

 

si din cate stiu este ilegal sa le folosesti dc. nu este ceata afara.

Edited by moaka_mik
Link to comment
Share on other sites

S-a discutat de multe ori despre proiectoarele astea de ceata... din ce am inteles eu, nu trebuie sa fie ceata ca sa le folosesti, trebuie sa fi 'jmeker' ! :)

Ma fratilor, se alege praf de topicul asta, sa nu deviem si discutam la tema acestui topic... Nu am nici un gand de a-i promova pe cei in stil "Guta" sau "jmecherii", doar ca alegem varianta potrivita... sa fie doar "safe" pentru noi si pentru ceilalti participanti la trafic pe timp de noapte... doar atat...

Cat priveste proiectoarele conectate pe un soare si cer senin... sunt total deacord cu voi... astia-s penibili rau de tot... mi-e scarba de ei...

Edited by Adrian001
Link to comment
Share on other sites

mama mea doamne, de unde atata ura, scarba pentru cei care merg cu niste becuri aprinse ...

 

haideti sa revenim la tema topicului

ce becuri imi recomandati pentru faza lunga Philips sau Osram?

ma intereseaza ceva cu lumina albastruie, ceea ce am eu acum este cu lumina alba si as vrea ca atunci cand arind ambele faze sa fie albastrui xenon (pe faza scurta am xenon)

Link to comment
Share on other sites

Am avut pana azi philips vision plus ..bla bla ...erau vro 50 de lei bucata.m-au tinut fix 2 luni pana s-a ars unul.

 

Le-am inlocuit astazi pe ambele cu niste no-name-uri din carrefour la 10 lei ambele,si ce sa vezi ? se vad mai bine decat vision masa filips.

Link to comment
Share on other sites

ce becuri imi recomandati pentru faza lunga Philips sau Osram?

ma intereseaza ceva cu lumina albastruie, ceea ce am eu acum este cu lumina alba si as vrea ca atunci cand arind ambele faze sa fie albastrui xenon (pe faza scurta am xenon)

niciunul !

dai bani multi si degeaba... culoare anu o sa fie deloc albastruie cum vrei tu, ci tot galbena, chiar daca scrie Blue Vision pe cutie!

 

daca vrei lumina albastruie pe faza lunga, ori pui xenon, ori becuri albastre, desi arata cam urat cand se vor reflecta in oglinda farurilor ziua...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.