Jump to content

am uitat cheile in portbagaj


danielo85

Recommended Posts

am si eu o problema, am un bmw 540I, sau e 39 cum i se mai zice, azi am ccomis-o, am uitat cheile in portbagaj,am un singur rand ce chei, masina e incuiata, portbagajul e blocat, daca stiti cum pot sa fac, sa ajung la ele, simt ca inebunesc, am tot cautat variante, cum sa sparg gemuletul mic, triunghi de la pasagerul din spate,etc, daca a-ti patit-o , va rog sa ma ajuta-ti si pe mine, ceva sfaturi sa pot sa imi recuperez cheile:|:)(
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sparge geamu' si asta e ... fa-ti si tu o copie de rezerva .

 

( Numai sa nu faci ca cea mai proasta cunostiinta a mea care a spart luneta pentru un lucru asemanator :) )

 

 

 

dar mai am o intrebare, daca sparg eu geamu, la un E39 din 2000 parca e, bancheta se poate rabata, ca sa ajung in portbagaj?, sa nu ma trezesc ca sparg geamul si nu pot sa scot bancheta:|

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu, E39 nu are bancheta rabatabila...

 

 

masina, cele 4 usi sunt inchise cu cheia, portbagajul nu e, daca sparg geamul si apas pe butonul de deschidere portbagaj, sunt sanse sa se deschida?

Cred ca 99,99% da , nu ar avea de ce sa nu se deschida .

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca se deschid usile din masina,daca le-ai inchis din cheie.

 

nu stiu ce sa zic dar te poti inchide inauntru cu cheia....insa nu stiu cum zici si tu daca le poti deschide.....sau daca merge butonul de portbagaj.....daniel putem incerca daca vrei !

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca se deschid usile din masina,daca le-ai inchis din cheie.

 

nu stiu ce sa zic dar te poti inchide inauntru cu cheia....insa nu stiu cum zici si tu daca le poti deschide.....sau daca merge butonul de portbagaj.....daniel putem incerca daca vrei !

 

 

 

pai nu stiu daca se poate deskide portbagajul din buton, la mine se deschidea cu, cheia, deschideam usa un pic si dupaia portbagajul cu ,cheia, nu stiu ce sa fac, daca sunt usile inchise si eu sparg geamu ala, oi putea eu sa le deschid din interior?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca se deschid usile din masina,daca le-ai inchis din cheie.

 

nu stiu ce sa zic dar te poti inchide inauntru cu cheia....insa nu stiu cum zici si tu daca le poti deschide.....sau daca merge butonul de portbagaj.....daniel putem incerca daca vrei !

 

 

 

pai nu stiu daca se poate deskide portbagajul din buton, la mine se deschidea cu, cheia, deschideam usa un pic si dupaia portbagajul cu ,cheia, nu stiu ce sa fac, daca sunt usile inchise si eu sparg geamu ala, oi putea eu sa le deschid din interior?

 

hai ca ies pana la garaj sa te scap de dubii....si iti zic eu exact si de usi si de portbagaj ! BRB !

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca problema ii destul de serioasa.....am facut testul, veste proasta pt tine. Masina daca e inchisa nu se deschid usile din interior, orice ai incerca si nici butonul de langa volan de la portbagaj nu mere. Asa ca gandestete la o solutie, alta decat a sparge vreun geam, daca, cheia e in portbagaj pt ca nu reusesti sa deschizi nimic din masina! Multa bafta si daca mai ai nevoie de ceva test :) (0753 844 388). Te ajut cum pot !
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca problema ii destul de serioasa.....am facut testul, veste proasta pt tine. Masina daca e inchisa nu se deschid usile din interior, orice ai incerca si nici butonul de langa volan de la portbagaj nu mere. Asa ca gandestete la o solutie, alta decat a sparge vreun geam, daca, cheia e in portbagaj pt ca nu reusesti sa deschizi nimic din masina! Multa bafta si daca mai ai nevoie de ceva test :) (0753 844 388). Te ajut cum pot !

 

 

 

mersi mult pt informatie, o sa incerc mainse dis de dimineata sa vad ce fac:|, altfel e groasa treaba

Link to comment
Share on other sites

Masina daca e inchisa nu se deschid usile din interior,

 

Eu m-am inchis in masina si am probat treaba asta pentru ca am vazut la un golf V ca nu se pot deschide din interior . La mine s-au deschis ... :)

 

pai da, dar daca masina ta e cea din semnatura nu seamana deloc cu a lui !

Link to comment
Share on other sites

Inainte am avut E39 boss :) nu vorbesc aiurea

 

tocmai am venit din masina.....inaintele meu e acum 3 min ! In fine....multa bafta iti doresc! Mai bine gasesti pe cineva sa iti faca ceva cu incuietoarea aia de la portbagaj decat sa spargi geam!

Link to comment
Share on other sites

Inainte am avut E39 boss :twoup: nu vorbesc aiurea

 

tocmai am venit din masina.....inaintele meu e acum 3 min ! In fine....multa bafta iti doresc! Mai bine gasesti pe cineva sa iti faca ceva cu incuietoarea aia de la portbagaj decat sa spargi geam!

Cauta si tu un hot :) :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu un 540i din 1997, la mine bancheta se rabata dar tot cu ajutorul cheii, bancheta are un butuc in partea dreapta sus langa tetiera, bagi cheia, rotesti si eliberezi bancheta.

 

Acum depinde daca ai modelul de bancheta rabatabila, arunca un ochi aici, aici si aici.

Chiar daca ai bancheta rabatabila vei avea nevoie de cheie ca sa o lasi jos, ideea e ca mai bine strici incuietoarea aia din interior de la bancheta decat sa umbli la cea de la portbagaj.Asta daca tii neaparat sa spargi geamul (si nu sparge geamul mic pentru ca il spargi degeaba).

 

Stiu sigur ca masina nu se deschide din interior, imi aduc aminte ca am facut proba cand am cumparat masina, daca inchizi pe cineva in masina din cheie, acea persoana nu poate sa deschida nici din butonul de pe pe consola din mijloc nici daca trage de manerul din interior sa deschida vreuna din usi.

 

La modelele facelift se poate deschide masina din interior chiar daca ai incuiat-o din cheie, merge si din butonul de pe consola din mijloc si din manerul de deschidere al usii, cel putin la mine asa este.

 

Multa bafta in rezolvarea problemei!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.