Jump to content

am uitat cheile in portbagaj


danielo85

Recommended Posts

Mi se pare corecta procedura. Si nu doar pt Europa de Est. Pt Range Rover La Premium Auto nu au vrut sa-mi faca cheie cu actele de Germania, adica cu brief-urile, chiar daca eram trecut in ele si aveam si act de V-C. Trebuie intai inmatriculata si abia dupa aia pot comanda cheie.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu ma enervez :),uite repet :

putem incerca DAR nu e chiar asa simplu cum crezi, dar daca chiar vrei sa comanzi o cheie,o putem face,regula nr unu ar fi plata in avans integral,restul detaiilor ce si cum le primesti pe pm; restul detaliilor sunt multe si in functie de masina,de exemplu daca vrei sa furi un seria 7 e mai scump :)) ; uite ca sa fiu si mai explicit un simplu vin nu e suficient,altfel m-as putea plimba teoretic cu orice bmw de pe forum

 

Pai de ce este secret?In defintiv nu faci nimic ilegal.Spune aici ce trebuie pentru a comanda o cheie de E90, sa zicem.

Tot ii dai cu plata integrala, lasa asta, spune-ne daca vrei despre procedura.Ce trebuie pentru a comanda o cheie la tine?

Link to comment
Share on other sites

nu ma enervez :),uite repet :

putem incerca DAR nu e chiar asa simplu cum crezi, dar daca chiar vrei sa comanzi o cheie,o putem face,regula nr unu ar fi plata in avans integral,restul detaiilor ce si cum le primesti pe pm; restul detaliilor sunt multe si in functie de masina,de exemplu daca vrei sa furi un seria 7 e mai scump :)) ; uite ca sa fiu si mai explicit un simplu vin nu e suficient,altfel m-as putea plimba teoretic cu orice bmw de pe forum

 

Pai de ce este secret?In defintiv nu faci nimic ilegal.Spune aici ce trebuie pentru a comanda o cheie de E90, sa zicem.

Tot ii dai cu plata integrala, lasa asta, spune-ne daca vrei despre procedura.Ce trebuie pentru a comanda o cheie la tine?

pentru inceput o copie de pe talon+ copie buletinul proprietarului ; daca mai e cazul se mai cer si altele (copie dupa carte,imputernicire,etc)

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

Poate se face loco. Mie mi-au spus ca vine cheia blank si mai trebuie sa platesc nu stiu ce programare a ei. Din spusele astora, parea ca programarea o fac ei, in Romania. O fi aceeasi situatie si aici.

 

Exclus, nu se fac chei in Romania.Si faza cu programarea este o aberatie.

Link to comment
Share on other sites

@grozadan, eu sunt convins ca tu esti un baiat serios si de treaba insa ce faci nu este in regula.Atat iti spun. :)

Pot sa comand o cheie de la tine si sa aflu de la ce dealer provine insa nu am timp de asa ceva.O chestie iti mai spun, daca se intampa ceva si se ajunge la tine o sa ai de dat explicatii multe la Politie.Iti spun prieteneste.

Link to comment
Share on other sites

Poate asta e sistemul la reprezentanta Land Rover. Erau preturi separate pt cheie, vreo 250E plus inca vreo 150 programarea. Totul fara TVA (imi place mult asta, intotdeauana apare la sfarsit cand deja agonizezi). La BMW nu stiu exact cum e, faceam o analogie.
Link to comment
Share on other sites

@grozadan, eu sunt convins ca tu esti un baiat serios si de treaba insa ce faci nu este in regula.Atat iti spun. :)

Pot sa comand o cheie de la tine si sa aflu de la ce dealer provine insa nu am timp de asa ceva.O chestie iti mai spun, daca se intampa ceva si se ajunge la tine o sa ai de dat explicatii multe la Politie.Iti spun prieteneste.

evident ca se poate afla pt un insider,daca esti undeva sus in ieharhie; in rest lasa-ma pe mine sa imi fac griji despre asta

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut si eu o cheie la Passatul ce l-am luat recent, nu aveam decat una. Am fost chemat sa vin personal cu masina, cu actele masinii si buletin. S-au verificat actele masinii si seriile, datele mele si cam atat. Toate acestea s-au facut la reprezentanta.

Dar in schimb, chestie curioasa pt. mine, nu inteleg de ce au demontat capacul de la ECU si s-au uitat p-acolo. A si notat ceva, ce, ramane un mister.

Link to comment
Share on other sites

Nu, deloc.Daca eram in tara, daca aveam timp si imi statea in putere as fi incercat sa aflu de la ce dealer iei tu chei asa de usor. :)

ti-as spune dar ai rade; nu de mine..; si nu sunt singurul,asigurarile cum crezi ca fac?

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.