Jump to content

BMW 745d Individual


LiviutzP

Recommended Posts

pai de ce sa nu tina jantele astea?avand in vedere ca gumele au un balon imens,cam cat are un 3 cu gume pe 16..

 

Corect, foarte adevarat, dar o janta bmw originala o sa fie mult mai rezistenta decat orice aftermarket. Daca am fi trait in alta tara decat Romania poate nu ar fi contat dar pe meleagurile noastre gasesti toate tipurile de cratere...

Link to comment
Share on other sites

Spoke 95 sunt cele mai frumoase azi mi-am luat si eu un set, vin extrem de bine si nu sun exagerate la talon.... dar cu 19 din pacate o sa le indrepti mai des si asigura-te de rezerva. Masina e grea

Mie nu imi plac 95, am gasit la 400 de euro si nu le-am luat. Pe 19 la e65 nu imi place nimic. Cu un pic de atentie eviti indreptatul de roti....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ce probleme ai avut cu ea pana acum Liviu ?

Pana acum nu am avut nicio problema mecanica cu ea.

Am mai umblat eu sa imi schimb angel eyes pe alb, dar nu mi-a placut (de fiecare data trebuia data jos bara). Am schimbat un parbriz si consumabile. Chiar de doua saptamani am schimbat placute de frana pe fata.

In weekend am curatat interiorul si motorul.

 

.

post-2327-0-26878200-1341418670_thumb.jpg

post-2327-0-07863500-1341418942_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

tu ai curatat motorul? ce produse ai folosit si cum anume ai procedat? te intreb pentru ca ultima cand am dus-o pe a mea la detailing, la Zaino, nu stiu ce au in componenta produsele lor dar mi-au atacat putin vopseaua de pe capacul de la motor si acum as vrea sa mi-l curat eu! arata foarte bine V8-ul :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

tu ai curatat motorul? ce produse ai folosit si cum anume ai procedat? te intreb pentru ca ultima cand am dus-o pe a mea la detailing, la Zaino, nu stiu ce au in componenta produsele lor dar mi-au atacat putin vopseaua de pe capacul de la motor si acum as vrea sa mi-l curat eu! arata foarte bine V8-ul :thumbsup:

Eu l-am curatat, prima data am curatat peste tot cu o laveta umeda si o pensula pentru locurile mai greu accesibile. Piesele de plastic le-am dat jos si le-am curatat cu apa si o laveta. Dupa ce s-au uscat am aplicat doua straturi de Sonus Perfect Shine.

post-2327-0-36508900-1341571749_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da....am intrat eu prin meniul secret si cand am dat reset la intervalul de km ptr placute s-a aprins si in bord si pe display indicatorul ptr senzorul de la placute. Acum cand am schimbat placutele, am schimbat si senzorul. Edited by LiviutzP
Link to comment
Share on other sites

Prima data am luat niste chinezarii....e aiurea ca trebuie sa dai jos bara si faurile de fiecare data. Chinezariile au fost vreo 300 de lei daca bine tin minte si eu tinut vreo 4 luni. Am pus becurile originale inapoi, iar anul trecut mi-am luat de la m tech din state (ca doar is cei mai buni la leduri ) cu 200$ si am avut surpriza sa aiba probleme un led dupa vreo doua ore ce l-am montat...se misca mufa pe placuta de baza din carcasa ledului.

Acum am revenit la cele originale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.