Jump to content

BMW e90 prefacelift make it facelift


bogdan01

Recommended Posts

Tunningul nu trebuie sa fie corelat direct cu motorizarea-puterea masinii .. se poate face tunning de bun gust si pe o masina cu o motorizare slaba

 

De acord,insa una este tuningnul si alta e sa-ti transformi masina normala intr-un M3,da a fake.Se poate sa-ti transformi masina in ceva frumos si fara elemente de M3 de exemplu :

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=46951

 

sau:

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=192895

Link to comment
Share on other sites

Tunningul nu trebuie sa fie corelat direct cu motorizarea-puterea masinii .. se poate face tunning de bun gust si pe o masina cu o motorizare slaba

 

De acord,insa una este tuningnul si alta e sa-ti transformi masina normala intr-un M3,da a fake.Se poate sa-ti transformi masina in ceva frumos si fara elemente de M3 de exemplu :

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=46951

 

sau:

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=192895

 

Bijuterie cel de pe e90post, si cum zici, nu e fake !! si intamplator e chiar masina din imag mea de la avatar:)

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

Asta nu este facelift ci sunt elementele de pe M3 E90.

Eu n-am inteles niciodata de ce se fac treburi d-astea,adica n-am bani de M3 dar am un 320d cu design de M3,mi se pare penibil.La fel si cu schimbarea in facelift :|

E ca si cum asa avea un nokia 3120 dar cu carcasa de sirocco sa par si eu mai smecher.

Pentru a avea o masina mai deosebita , sa nu vezi usor una ca a ta , si nu are nimic daca se schimba cu piese care se mai gasesc si pe alte BMW-uri noi (facelift) , durerea vine cand se incearca ceva unicat .

Poate te atasazi de masina , o ai de multa vreme , ai trecut prin multe cu ea ,si este greu sa de desparti si incerci sa o faci mai frumoasa . Ma gandeam la conversia asta de cand am vazut diferenta imensa dintre coupe si sedan si iata ca BMW parca mi-a citit gandurile si au ales sa faca asta din fabrica cum s-ar spune pentru noul M3 sedan.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu este facelift ci sunt elementele de pe M3 E90.

Eu n-am inteles niciodata de ce se fac treburi d-astea,adica n-am bani de M3 dar am un 320d cu design de M3,mi se pare penibil.La fel si cu schimbarea in facelift :|

E ca si cum asa avea un nokia 3120 dar cu carcasa de sirocco sa par si eu mai smecher.

Pentru a avea o masina mai deosebita , sa nu vezi usor una ca a ta , si nu are nimic daca se schimba cu piese care se mai gasesc si pe alte BMW-uri noi (facelift) , durerea vine cand se incearca ceva unicat .

Poate te atasazi de masina , o ai de multa vreme , ai trecut prin multe cu ea ,si este greu sa de desparti si incerci sa o faci mai frumoasa . Ma gandeam la conversia asta de cand am vazut diferenta imensa dintre coupe si sedan si iata ca BMW parca mi-a citit gandurile si au ales sa faca asta din fabrica cum s-ar spune pentru noul M3 sedan.

 

Gand la gand cu bucurie Billy M :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dupa foarte mult timp am ramas cu aceeasi idee.

Am vazut odata pe un forum din strainatate ca a facut cineva asa ceva dar nu mai gasesc postarea.

Poate ma ajuta cineva...sau poate a facut cineva la noi in tara asa ceva.

Va multumesc mult!

Edited by bogdan01
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa faci o treaba schimba tot (motor, cutie, suspensie, frane) si pune de M3. Altfel, daca pui bare de M3 pe 320d, e ca si cum ai lipi pe portbagaj un sticker cu M3 din targ.

Pune-i un pachet M original, sau fa transformarea in LCI ca la carte, cu tot ce trebuie (dar e costisitor)

Parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

motivul pentru care unii transforma un 320d in M3 la exterior este unul cat se poate de evident si nu tine de preferintele personale. sunt putini care platesc 8-10 mii de euro pentru conversie in M. in schimb sunt destui care fac masina zob, si o repara cu piese de genu asta pe asigurare...capisci?

 

las-o asa oricum ai lua-o conversia in facelift e mai scumpa decat cumpararea directa a unui facelift.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu este facelift ci sunt elementele de pe M3 E90.

Eu n-am inteles niciodata de ce se fac treburi d-astea,adica n-am bani de M3 dar am un 320d cu design de M3,mi se pare penibil.La fel si cu schimbarea in facelift :|

E ca si cum asa avea un nokia 3120 dar cu carcasa de sirocco sa par si eu mai smecher.

Nu inteleg ce rol are comentariul tau...fiecare e liber sa-si personalizeze masina cum crede, pana la urma a adresat o intrebare de genul "Se poate"?, deci asta il intereseaza sa-i raspundem nu ceea ce ai afirmat tu...adica offtopic

Link to comment
Share on other sites

daca vrei batai de cap o faci din e90 m3,dar in romania nu stiu doua persoane ce trebuie exact.

 

in mare eu stiu.demontezi toata partea fata..in principiu raman lonjeroanele,contraaripile si restul se schimba.de la cel mai mic plastic la faruri,capoat,aripi,bara,grile....

 

sincer nu merita investitita,cu toate ca aspectul este pe masura.si in nici un caz taranism.

Link to comment
Share on other sites

daca vrei batai de cap o faci din e90 m3,dar in romania nu stiu doua persoane ce trebuie exact.

 

in mare eu stiu.demontezi toata partea fata..in principiu raman lonjeroanele,contraaripile si restul se schimba.de la cel mai mic plastic la faruri,capoat,aripi,bara,grile....

 

sincer nu merita investitita,cu toate ca aspectul este pe masura.si in nici un caz taranism.

Multumesc pentru raspunsul obiectiv, asta asteptam cineva care poate sa-mi zica lista de componente, daca a facut cineva sau nu asa ceva si cam cat m-ar costa.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsul obiectiv, asta asteptam cineva care poate sa-mi zica lista de componente, daca a facut cineva sau nu asa ceva si cam cat m-ar costa.

Lista e Clara.raman lonjeroanele si schimbi tot.nu merits bataia de cap.poti face masina speciala fara a Pune fata de m3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.