Jump to content

Distanta key fob e60


rhadoo04

Recommended Posts

eu am un E46 din 2001 ,si la mine merge doar la 2-3 metrii.este foarte enervanta chestie adica ma intorc din drum sa vad daca am inchis o sau cobor din casa sa dau cuiva ceva din masina ,bla bla bla....daca stiiti cum se repara va rog spuneti ca nu este normal pt ce au mai pus butoane pe cheie,.

opelul si mercedesul il bate la fund pe bmw(e46) la faza cu cheia

Link to comment
Share on other sites

Cand revin in tara o sa merg sa-mi comand inca o cheie. Cand am fost la AB Constanta, am intrebat de chestia asta, pentru ca ma deranjeaza...si ei mi-au spus ca e normal.

Din spate bate pana la 20-25 metri iar din lateral maxim 3 metri. Daca mint, ei mint si eu.

O sa vad si daca cu cheia noua face la fel. Daca da, nu stiu ce sa mai zic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

si la mine e la fel, cam la 2 luni dupa ce am pus folie pe geamuri a ineput sa mearga de la 1-2m. am fost la trado la iasi, au pus-o pe tester si au zis ca e o problema des intalnita(ca de obicei), si ca e antena dusa. costa cam 200 de euro una noua. nu e asta o problema, dar au zis ca din cauza foliei s-a dus si ca trebuie sa dea folia jos cand o inlocuiesc si bineinteles sa nu mai pun folie dupa aia. nu am fost de acord cu asta si de mai bine de un an asa stau cu ea :)

si la ambele chei face la fel.

Link to comment
Share on other sites

Ai sa vezi ca dai comanda degeaba. Si la mine merge uneori de mai depate dar asa e cu

ambele chei.e antena sigur. Si folia care o am e omogata si de calitate.

Oricum imi dadeam comanda de cheie :)

Azi am dat comanda...va ajunge in 3 saptamani cheia :)

Mi-au spus ca distata de deschidere este mult afectata de folie, chiar daca este de calitate sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Proasta idee de a monta antena in luneta. Nu ar fi fost mai bine in coada de rechin ? :)

Eu stiu ca daca vrei inlocuita antena trebuie schimbata toata luneta.

 

Atunci cand se monteaza folia se foloseste multa apa si probabil ca afecteaza si asta antena. Daca rezolva cineva si mai ramane si cu folia pusa, sa spuna. Eu nu as suporta sa o vad fara folie, mai ales ca masina e toata neagra :)

 

Mi-au spus ca distata de deschidere este mult afectata de folie, chiar daca este de calitate sau nu.

La mine se deschidea la fel masina si inainte de a pune folie. Antena e buba(cred).

Edited by rhadoo04
Link to comment
Share on other sites

Si la mine merge la fel de la 2-3m la un seria 5 E60. Cand am luat-o din Germania mergea de la 8-9m, dupa o perioada cam 2 ani ceva sa intamplat si acum se deschide de la apropiere. Intre timp un smecher mi-a spart luneta din spate si am fost nevoit sa o inlocuiesc la dealer autorizat. Este posibil sa nu fi pus toate firele la loc, pentru ca la noi sunt smecheri nu te lasa sa vezi ce iti face la masina. Cum se verifica daca ceva este in nergula, atata timp cat nu da nicio eroare in bord? Am incercat varianta cu resetare chei, ambele si nimic. Edited by luc93
Link to comment
Share on other sites

a mea merge de la distanta foarte mare... de la et.7....nu este infoliata, chiar ma gandeam sa o infoliez si voi m-ati speriat acu... ce sa mai, o sa ma mai gandesc in problema asta, mai ales ca nu prea as avea nevoie foarte mare pt ca am perdelute...dar look-ul exterior merita treaba, mai ales ca este neagra...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.