Jump to content

test bmw 320d


alexxandru

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Parerea mea, daca-ti place E46, mergi sa vezi mai multe modele, iti formezi o idee, cand crezi ca ai gasit "aleasa" iei un mecanic cu tine sau mergi intr-un service cu masina la verificat.

La E46 dupa un anumit nr de km nu stiu exact ce probleme pot sa apara, dar pot sa banuiesc ca ar fi de verificat turbina, injectoarele, kit ambreiaj/volanta.

Daca e sa ai ginion si cu un golf, astra, etc orice benzinar/diesel poate sa fie cu probleme dupa primele cateva sute de km.

Link to comment
Share on other sites

ms, sa dea dumnezeu, acum sunt indecis sa imi iau un 320d din 2001 sau un peugeot 307 din 2005 care consuma f putin, dar calitativ cred ca nu e nici la jumate cat un bmw, ce ma sfatuiti? :)

 

Peugeot, Renault...chestii de astea made in France au intretinerea fff scumpa...in general astia fac masini ieftine dar scumpe la intretinere...nemtii fac masini scumpe dar mai ieftine la intretinere...

Link to comment
Share on other sites

Omule nu te mai speria, problema e simpla. Daca ai ceva bani de bagat in piese i-ati BMW. Satisfactia e de 10 ori mai mare ca un pejo, reno etc. Dar repet, trebuie sa ai si ceva posibilitati financiare (mai mari sau mai mici,depinde de ce noroc ai) sa il intretii. Daca nu ai si ceva bani pe langa sa bagi in piese, dintr-o masina super o sa ti se para o povara pt ca nu o sa ai bani de piese si o sa stai cu masina prin parcare.

Deci tu esti singurul care sti cati bani ai de intretinere. Ca degeaba iti zic eu i-ati nene bmw ca nu se compara cu un pejo,si dupa aia sa stai cu el in parcare.Ca decat sa stai cu un bmw in parcare si mai bine un pejo cu care sa mergi linistit. asadar tu trebuie sa stii ce bani mai produci pe luna pt intretinere :)

Link to comment
Share on other sites

m-am hotarat imi i-au un bmw 320 D 2000-2001 cum mi-o fi norocu, o sa caut vreo 2 saptamani ii fac test si poate nu o sa am probleme cu ea.

am auzit ceva de inmatriculare fara sa platesti taxa de poluare, mi-a spus un prieten care este in baroul din vrancea, cica 3 luni circuli cu numere rosii pana castigi procesul, si mi-a spus ca pentru un bmw m-ar costa cam 15 milioane. a incercat cineva alternativa asta?

multumesc pentru raspunsuri :)

Link to comment
Share on other sites

m-am hotarat imi i-au un bmw 320 D 2000-2001 cum mi-o fi norocu, o sa caut vreo 2 saptamani ii fac test si poate nu o sa am probleme cu ea.

am auzit ceva de inmatriculare fara sa platesti taxa de poluare, mi-a spus un prieten care este in baroul din vrancea, cica 3 luni circuli cu numere rosii pana castigi procesul, si mi-a spus ca pentru un bmw m-ar costa cam 15 milioane. a incercat cineva alternativa asta?

multumesc pentru raspunsuri :)

taxa este peste 40 bulioane si nu cred ca poti scapa de ea acum. poate bulgaria te mai scuteste

Link to comment
Share on other sites

m-am hotarat imi i-au un bmw 320 D 2000-2001 cum mi-o fi norocu, o sa caut vreo 2 saptamani ii fac test si poate nu o sa am probleme cu ea.

am auzit ceva de inmatriculare fara sa platesti taxa de poluare, mi-a spus un prieten care este in baroul din vrancea, cica 3 luni circuli cu numere rosii pana castigi procesul, si mi-a spus ca pentru un bmw m-ar costa cam 15 milioane. a incercat cineva alternativa asta?

multumesc pentru raspunsuri :)

 

Sper doar sa nu imbogatesti cu prezenta topicurile de donatii de anvelope si discuri de frana. Spor la achizitie.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca nu dureaza in niciun caz 3 luni procesul. Ci mult mai mult. si nu ai nicio garantie ca ai sa castigi. gandeste-te bine la ce vrei sa faci, ca eu personal nu as baga un e46 pe bulgaria (sper acum sa nu imi sara in cap fanii inmatricularii pe Bg, e doar o parere personala)..

 

daca tot iti iei neinmatriculat vezi si tu poate strangi in 3 luni banii de taxa si aia e, ai masina pe numele tau cu toate in regula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.