Jump to content

Muzica ipod sau magazie cu mp3


JayTee

Recommended Posts

M-ar interesa pareri despre ce ar fi mai indicat pt masina mea, am un e46 cu cd business comezi pe volan model 2002. si m-ar interesa sa imi pun ori adaptor pt Ipod dar nu am ipod deci tre sa investesc si in ala sau sa imi cumpar direct o magazie de cd-uri cu mp3 de la alpine pot controla magazia din comenzile pe volan si implicit cd-ul business ? renteaza ? are cineva?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

... nashpa ca nu se aude chiar lacrima... :)

109356[/snapback]

Cauta alt fm-stick...sunt zeci, chiar sute de modele....mai performante sau mai de duzina :)

Eu am gasit intre 50ron (cred ca era mono :blink: ) si 190ron, cu afisaj LCD care-ti afisa starea lui (frecv de emisie, play, stop...), fara a afisa cine si ce canta...

Eu, avand bordul mai flexibil decat la BMW-urile astea mai tinere...mi-am luat sambata un JVC mp3 cu cd si stick...si vreau sa spun ca ce basi si ce claritate a sunetului a cunoscut masina mea ...nu cred ca a cunoscut vreodata ea :)...si am boxe pe spate ..no-name-tech :D

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

:)

110286[/snapback]

eu am deja iPodul...shi am scris shi la ashtia de la Automobile Bavaria sa-mi zica ce adaptor ash putea cumpara shi de unde shi au fost suficient de amabili sa ma intrebe ce serie de shasiu am shi dupa aia sa raman cu ochii in soare :) ...nu am mai primit mail inapoi.... :blink: in fine ...screw them.... cu mashina nu pot merge acu nicaieri ca inca nu am inmatriculat-o... shi omu cu care am vorbit e in ashteptare in state sa-i zic ce shi de unde sa ia(in caz ca aflu)...shtie cineva ceva ?! are cineva iPod pe BMW...dar sa nu fie mai nou de 2002..ca ala shtiu ca se poate pune lejer..dar al meu e din 2001 shi pe atunci inca Apple shi BMW nu aveau fakut nici un acord deci :) ..asta e...

Link to comment
Share on other sites

M-ar interesa pareri despre ce ar fi mai indicat pt masina mea, am un e46 cu cd business comezi pe volan model 2002. si m-ar interesa sa imi pun ori adaptor pt Ipod dar nu am ipod deci tre sa investesc si in ala sau sa imi cumpar direct o magazie de cd-uri cu mp3 de la alpine pot controla magazia din comenzile pe volan si implicit cd-ul business ? renteaza ? are cineva?

:blink:

109177[/snapback]

Uite pe treat-ul asta...poate ti-e folositor. Daca mai ai intrebari da-mi un PM... :)

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa le impaci pa amandoua, vezi ca am vazut in Germania transmitator FM ptr Ipod. Parca era 45 euro. Partea proasta e ca nu poti sa alimentezi Ipod-ul in acelasi timp. Deci daca i s-a dus bateria, la revedere!

Eu am luat un transmitator FM cu mp3 player incorporat (singurul model pe care l-am gasit, deci nu am avut de unde alege) si nu sunt prea incantat de el. Se aude bine, dar daca dai volumul destul de tare apar distorsiuni. Se aude mult mai bine de pe CD. Vorba aia: "Putin dai, putin ai !" A costat 35 euro + stickul.

Link to comment
Share on other sites

cea mai tare faza cu muzika din ziua de astazi este cea cu stick fm pt masina.....bagi un stick de 1 gb si asculti pana iti aplauda urechile....

109338[/snapback]

 

calitatea e slaba la FM transmiter... suplimentar ai surprize cand mergi prin alte orase sa ai frecventa ocupata...

 

deocamdata eu merg pe mp3 player SONY impreuna cu caseta adaptoare de la RCA... e ieftin si merge foarte bine... am cumparat 4 acumulatori (de 900 MAh) cu incarcator si am rezolvat si problema bateriilor...

Link to comment
Share on other sites

calitatea e slaba la FM transmiter... suplimentar ai surprize cand mergi prin alte orase sa ai frecventa ocupata...

 

deocamdata eu merg pe mp3 player SONY impreuna cu caseta adaptoare de la RCA... e ieftin si merge foarte bine... am cumparat 4 acumulatori (de 900 MAh) cu incarcator si am rezolvat si problema bateriilor...

112920[/snapback]

da...dar cu ocazia asta ai shi umplut toata consola centala cu cablaraie de la caseta shi incarcatorul de la scrumiera :blink: :) :) ...that sucks

Link to comment
Share on other sites

da...dar cu ocazia asta ai shi umplut toata consola centala cu cablaraie de la caseta shi incarcatorul de la scrumiera :blink:  :)  :) ...that sucks

112926[/snapback]

 

e un singur fir care vine de la caseta... incarcatorul cu acumulatorii e acasa frumusel... deci e doar un singur fir si atat...

Link to comment
Share on other sites

e un singur fir care vine de la caseta... incarcatorul cu acumulatorii e acasa frumusel... deci e doar un singur fir si atat...

112928[/snapback]

recunosc ca e metoda cea mai ieftina....dar dak de exemplu mergi cu mashina cu cortu 2 saptamani.... ascultzi radio ? :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

recunosc ca e metoda cea mai ieftina....dar dak de exemplu mergi cu mashina cu cortu 2 saptamani.... ascultzi radio ? :)  :blink:

112931[/snapback]

 

4 acumulatori de 900 MAh sunt destul de suficienti... nu te tine pe tine bateria la masina sa asculti atata muzica...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.