Jump to content

problema magazie cd-uri e46


cornel320

Recommended Posts

sall , am si eu o problema legata de magazia de cd , ieri ascultand muzica am dat din casetofon pe magazia de cd-uri sa-mi cante muzica :) , cd-u 4 canta bine am dat pe 1 si pe unu a ramas , na mai scos un sunet , am tot incercat sa schimb pe alte cd-uri nimik ..sa blocat , cred ca mi sa blocat vun cd in magazie sau ceva ca nici sa scot magazia nu mai merge , apas pe butonul verde sa o dea afara si nimik ..tot incearca sa impinga inapoi cd-u in suport dar se loveste in ceva , stie cineva cum pot scoate magazia afara sau ceva de genu sa nu ma apuc sa desfac tot porbagaju ...toate bune
Link to comment
Share on other sites

sall , am si eu o problema legata de magazia de cd , ieri ascultand muzica am dat din casetofon pe magazia de cd-uri sa-mi cante muzica :) , cd-u 4 canta bine am dat pe 1 si pe unu a ramas , na mai scos un sunet , am tot incercat sa schimb pe alte cd-uri nimik ..sa blocat , cred ca mi sa blocat vun cd in magazie sau ceva ca nici sa scot magazia nu mai merge , apas pe butonul verde sa o dea afara si nimik ..tot incearca sa impinga inapoi cd-u in suport dar se loveste in ceva , stie cineva cum pot scoate magazia afara sau ceva de genu sa nu ma apuc sa desfac tot porbagaju ...toate bune

Incearca cumva sa-i "tai"curentul pt citeva sec,astfel se reseteaza si ar trebui sa scoata cutia afara.

Link to comment
Share on other sites

sall , am si eu o problema legata de magazia de cd , ieri ascultand muzica am dat din casetofon pe magazia de cd-uri sa-mi cante muzica :) , cd-u 4 canta bine am dat pe 1 si pe unu a ramas , na mai scos un sunet , am tot incercat sa schimb pe alte cd-uri nimik ..sa blocat , cred ca mi sa blocat vun cd in magazie sau ceva ca nici sa scot magazia nu mai merge , apas pe butonul verde sa o dea afara si nimik ..tot incearca sa impinga inapoi cd-u in suport dar se loveste in ceva , stie cineva cum pot scoate magazia afara sau ceva de genu sa nu ma apuc sa desfac tot porbagaju ...toate bune

Incearca cumva sa-i "tai"curentul pt citeva sec,astfel se reseteaza si ar trebui sa scoata cutia afara.

sall mersi o sa incerc si asta dar nu prea vad cum ar da afara ca cred ca sa blocat cd intre magazie si cd-player se vede putin cum ceva incearca sa urce in sus si se loveste de cd ..dar o sa incerc ...mersi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
salut ,am si eu o problema cu magazia de cd pe un e46 ,la cea mai mica gropita sau denivelare se intrerupe muzica imediat sau daca inchid usa ceva mai tare se intrerupe ! imi poate spune cineva cam ce ar putea avea sau daca ati avut o problema asemanatoare!~? ms !
Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu asa de 2 ori. Prima data a mers dupa ce am scos si pus inapoi bornele de la baterie. Si-a dat un reset probabil.

Mai poti sa incerci sa tii apasat butonul de pe magazie mai mult timp (cateva secunde). Se aude cum isi da un reset.

 

La mine a mai iesit daca in acelasi timp in care apasam butonul in mod repetat, impingeam si lasam sa vina inapoi suportul pentru cd-uri. Pana la urma a intrat pe pozitie si a iesit.

 

salut ,am si eu o problema cu magazia de cd pe un e46 ,la cea mai mica gropita sau denivelare se intrerupe muzica imediat sau daca inchid usa ceva mai tare se intrerupe ! imi poate spune cineva cam ce ar putea avea sau daca ati avut o problema asemanatoare!~? ms !

Mie imi facea asa la un cd care era cel mai ieftin si prost cd si facut la viteza mare. Iti face asa si la cd-uri bune facute la viteza mica?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut, am si eu o problema, si nu mai am nervi pentru ea.

 

Am casetofon in fata, cu functia mode si navi mica + sonorizare Harman Kardon

 

Am luat o magazie de cd-uri cu tot cu cablu. Am infipt cablul in mufa mare de la casetofon, am alimentat-o si gata. Am bagat un cd, il citeste, imi arata numarul cd-ului si a melodiei, pot sa schimb si intre melodii, insa, nu se aude nimic in boxe.

 

Ce pot sa verific si de unde sa o iau?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salut, am si eu o problema, si nu mai am nervi pentru ea.

 

Am casetofon in fata, cu functia mode si navi mica + sonorizare Harman Kardon

 

Am luat o magazie de cd-uri cu tot cu cablu. Am infipt cablul in mufa mare de la casetofon, am alimentat-o si gata. Am bagat un cd, il citeste, imi arata numarul cd-ului si a melodiei, pot sa schimb si intre melodii, insa, nu se aude nimic in boxe.

 

Ce pot sa verific si de unde sa o iau?

 

ai tras siguranta albastra inainte sa bagi mufa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.