Jump to content

acest M3 merita banii?


danbmw

Recommended Posts

Deci exteriorul e praf e lovita pe toate partile un proiector lipsa etc, interiorul e la fel de praf pentru ca mai mult ca sigur a plouat in masina neavand geamuri pe partea lovita si a fost tinuta afara, la mecanica partea din spate e compromisa deci iti raman doar piesele din partea frontala motor cutie si ce mai e acolo...

 

Eu nu as da mai mult de 1500 euro...

Pai da, ca tu habar n-ai de preturi.

Eu stiu foarte bine.

Nu intereseaza pe nimeni, o aripa indoita, geamuri sparte, rahaturi de astea, cand e vb de m3.

Inima, adica motorul e totul, masina fiind facelift...

 

Da, raman alea din fata, but guess what? ce e mai important din masina, adica fata, e intacta.

 

Si sa-ti spun eu din poze, asa lovita cum e, ce poti scoate din ea.

 

Motor

Cutie

Cardan

Diferential LSD 3.23( imposibil sa ajunga lovitura la grup, grupul e in mijlocul masinii daca n-ai stiut asta)

Sistemul de franare, discuri, etrieri, pompa frana, abs, etc.

Sway bars, (fata-spate).

bara spate

bara fata

telescoapele fata+ flanse

radiator

instalatia de climatizare

pompa servo

caseta directie

Scaunele fata (are Vader seats, daca sunt in stare buna, ia 500e pe ele ca popicu, eu caut si sub 800e nu am gasit care sa arate bine)

evacuare completa.

Plus multe multe alte piese

Sunt extrem de multe piese, cine stie sa traga ponoasele de pe treaba asta, o sa le traga, cine nu, nu.

 

Ia mergi la mariustxa de exemplu, ia vezi, nu-ti cere 1500 de euro pe cutia in 6 de m3 3.2? ( evident, cutia vine cu cardanul, tinoneria, traversa aia)

Si atunci, masina nu merita mai mult? Nu prea inteleg...

 

 

 

Ca si chestie, uite un pret de pe ebay, numai pentru motorul de 3.2, adica asta.

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/BMW-M3-EVO-3-2-E36-1...=item1c112f93cd

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

intr-adevar masina e contorsionata..se vede din orice unghi..deci orice altceva in afara de dezmembrare, iese din discutie..

dar ce ti-e si cu italienii astia..sunt ca noi... excroci rau..:)deci sa nu cazi in plasa sa iei o masina de la ei ca si cum ai lua-o de la nemti..si cum acolo nu o poti testa ca la noi..inchipuie-ti..daca vedeai masina asta in vitan si o testai pe toate partile si tot puteai sa-ti iei tzeapa cu niste piese forjate sau stricate/inlocuite, manarite..darmite in italia..unde nu poti face orice test vrei..

sigur a luat ce era bun de pe ea...iar la mecanica..a inlocuit una alta ce era mai bun si mai scump.. e cam clar asta din moment ce s-a bucurat la o toba, la oglinzi si la bandoul de pe bara fata.. ce se vede din poze..iti dai seama piesele care nu se vad cum or fi..plus ca a "omis" toate astea din textul anuntului..+clima manuala, lipsa xenon,etc.

pe foaie asa..si din poze..era o afacere buna..mai ales daca o vindea un neamt...dar in cazul asta.. eu zic sa mai cauti..

Link to comment
Share on other sites

Pentru mecanica, daca e boboc masina, se prea merita, am mai zis, cine ia un m3, sa puna mecanica pe masina lui, nu se opreste la o bara sparta, 2-3 geamuri sparte, un plafon stramb, sau nimicuri de astea.

 

Daca vrei motorul de 3.2 plus cutia si toate accesoriile ce trebuiesc ca sa montezi pe masina ta, nu gasesti sub 4000, daca sunt in stare buna.

 

motor+cutie+grup+cardan,traversa+instalatie+calculator +radiator+ pompa benzina+ alte maruntisuri ce tin de montarea lui..

Link to comment
Share on other sites

eu unul nu as lua masini de la italieni. pizza, spaghete si poate un cappucino da, dar masini nu.

cred ca sunt genul de oameni care scot untul din masini.

 

Asa este si in plus de asta sunt genul care verifica uleiul doar dupa ce se aprinde becul in bord.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.