Jump to content

Vand E46 320d


luchian

Recommended Posts

E46 320d, fabricatie 04/2004

KM : 187.000

Motorizare: M47 150 cp / 330 Nm

Cutie : manuala, 6 trepte.

 

PRET : 11.500 E

Nu sunt interesat de schimburi, dat fiind ca o perioada nu voi avea nevoie de masina (acesta fiind si motivul pentru care m-am/ne-am hotarat sa o dau/dam).

 

  • DOTARI:
  • Culoare: Silbergrau Metallic
  • Jante aliaj 17", Star Spoke 44
  • Volan M multi-functional, schimbator specific
  • Trim-uri textura lemn (personal, nu agreez lemn-ul in masina)
  • Scaune sport cu incalzire si reglaj lombar electric
  • Tapiterie piele gri
  • Geamuri electrice
  • Sistem navigatie Profesional 16:9 (DVD cu hartile 2010 – din pacate Romania inca sufera la capitolul detalii)
  • Interfata Bluetooth OEM
  • Magazie 6 CD-uri
  • Sistem audio Hi-Fi Harman Kardon (calitatea auditiei este mult peste cea a sistemului de serie)
  • Climatronic
  • Faruri Bi-Xenon
  • Sistem de spalare faruri
  • Oglinzi rabatabile electric
  • Senzor ploaie
  • Senzor lumina (faruri cu aprindere automata)
  • PDC (senzori parcare)
  • Oglinda antiorbire automata
  • Trapa electrica, de sticla
  • Pilot automat
  • DSC
  • Indicator Run Flat
  • AirBag-uri laterale pentru pasagerii din spate
  • Tetiera centrala spate
  • Alarma Viper cu comanda pe cheie

  • BONUS:
  • Set roti iarna (jante tabla OEM 16" + cauciucuri ce asigura o rulare fara riscuri minim inca 1 sezon)

  • Mici probleme :
  • O zona cu vopseaua stearsa (2-3 cm2) pe bara fata, unde am gasit-o atinsa in parcare (sper sa se vada si pe una din poze)
  • ‘’Capacul’’ interior al trapei (nu trapa), este probabil sarit de pe sina lui pentru ca merge mai greu decat ar trebui

Regimul de utilizare a fost unul de bun simt, fara a forta masina in afara parametrilor pentru care a fost conceputa (ex. demaraj in tromba cu motorul rece, plecari de pe loc cu treapta a 3a, sau alte exercitii de ‘’fite’’). Ca idee generala masina se comporta foarte bine, dar as vrea mai bine sa las orice apreciere de ordin tehnic/estetic sa fie ‘’simtita’’ pe propria piele de eventualul cumparator. Pentru orice detaliu/intrebari suplimentare va stau la dispozitie, fie aici pe forum fie la coordonatele de mai jos.

Contact :

Mobil : 0742.470.827

Messenger : "lucian_chirvase".

 

PS : Pana la 1 Mai masina poate fi vazuta la Pitesti. Dupa, "se muta" la Tecuci/Galati. :)

 

Poze - Set 1

post-5766-1271418849_thumb.jpgpost-5766-1271418861_thumb.jpgpost-5766-1271418868_thumb.jpgpost-5766-1271418840_thumb.jpgpost-5766-1271418833_thumb.jpg

 

 

 

 

Poze set 2:

 

post-5766-1271419108_thumb.jpgpost-5766-1271419100_thumb.jpgpost-5766-1271419091_thumb.jpg

 

Gata :)

 

Link to comment
Share on other sites

Masina arata de necontestat...un lucru care mi-a sarit in ochi la capitolul estetica sunt stergatoarele care stau intr-o pozitie mult prea sus fata de fabrica, ce au patit?

 

IN al 2-lea rand eu chiar caut sa imi cumpar un alt e46, si sunt curios cat ai umbla la pret, pentru ca drept vorbind pretul este destul de mult peste piata. (gasim e90 mai chel)

 

Gandeste-te ca totusi sunt 6 ani si un anumit numar de km.

Edited by Justme13
Link to comment
Share on other sites

Legat de cotiera, chiar nu a avut (probabil pentru a sublinia un pic interiorul cu caracter sportiv :twoup: ). Am uitat sa precizez ca am o cotiera, SH, dar neagra si pe care nu m-am grabit sa o instalez.. Parca strica omogenitatea interiorului. O ofer odata cu masina, fara nicio problema.

@Justme: Daca esti chiar interesat, ne putem auzi la telefon si cu siguranta ne putem intalni (merg destul de des la Galati, ba chiar inainte de Paste am fost si la Iasi :) ). Sunt de parere ca fata-n fata se ajunge mai usor la o intelegere care sa multumeasca ambele parti. Doar sa nu ne irosim timpul cu oferte gen "iti ofer 8.000"..

Dilema E90 mai chel sau E46 cu optiuni este alegerea fiecaruia. Personal, fac parte din a 2a categorie :)

 

PS: @all: multumesc pentru aprecieri; pretul as vrea sa fie unul care sa reflecte cat de cat valoarea masinii (chiar in conditiile actuale) si nu doar unul simbolic, "pentru ca e criza". Evident ca nu bag mana in buzunar nimanui (nici nu as putea de altfel :( ), dar asta e punctul meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Deci care e treaba cu stergatoarele? :)

Scuze, te-am uitat prima data :) . Parbrizul a fost schimbat mai demult pe seama unei crapaturi ce s-a extins, iar stergatorul dreapta e un pic mai sus decat normal. Nu m-a deranjat niciodata la drum (doar vazut dinafara poate) si te asigur ca ambele sterg foarte foarte bine; chiar si pe lunga iarna trecuta.

Edited by luchian
Link to comment
Share on other sites

ELF:

 

E46 320d din 2004, are in minus:

5 trepte

volan

trim

BT

are doar xenon

senzori ploaie

trapa

roti iarna

4200 euro in minus

 

Acum nu ma pricem eu asa bine, dar este destul de mare diferenta...parerea mea.

Dar probabil ca e bine intretinuta!

Link to comment
Share on other sites

nu stiu care-i treaba cu clonele, dar eu n-am macar nici un frate geaman, daramite clone. Da un search pe forumuri, am posturi de prin 2003, de pe cand de-abia apareatu forumurile phpbb sau altele similare

 

am mai rasfoit o vreme acest forum, dar user doar de cateva zile mi-am facut

 

Elf zicea: "Pe de alta parte as fi curios, un exemplar similar (cel putin din punct de vedere al dotarilor si motorizarii), cam la ce pret s-ar gasi in piata."

 

justme: am facut o comparatie cu un alt E46. Si acum iti pui intrebarea: cat de mult valoreaza acele optiuni in plus/minus. 4200 euro?

 

PS: subscriu la stergerea posturilor, suntem cam offtopic

Edited by 4EST
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nope, dar se poate la cerere :twoup: .

 

Un mic update:

Asa cum spuneam in primul post, dupa 1 Mai, masina s-a mutat "la stocare", in curtea/garajul parintilor. Mai vede cate o plimbarica la 2 saptamani, pentru a nu se simti total parasita. Numarul de telefon nu mai e de actualitate, dar puteti apela cu incredere la user-ul ELF (0746.122.888); cunoaste masina la fel de bine ca mine si are mana libera din partea mea (chiar si la negocieri :) ).

 

Se modifica si pretul: 10.800 E

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.