Jump to content

TV-TUNER & DVD in the car !?!


BogdanCH

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pai scria TV in dotarile masinii sau doar navi ? Daca ai pe undeva in meniu ceva referitor la TV atunci ai si tunnerul daca nu te costa cam 1000 e :blink: am si eu la fel ...de cand am luat-o tot zic ca pun un dvd in unitatea aia sa vad daca merge play fara soft dar ...am tot uitat :)
Link to comment
Share on other sites

Daca ai ecran de navigatie se poate monta dvd foarte usor indiferent daca ai tv tuner pe masina din fabrica sau nu,doar ca pretul difera.Ai nevoie de un DVD player si de o interfata multimedia care costa 88 ron daca nu ai tv tuner si 1587 ron daca ai tv tuner.

Eu saptamana trecuta mi-am montat asa ceva pe Passat si am comandat interfata de pe situ asta: http://www.car-tuning.ro/store/index.php?c...fete+multimedia

Link to comment
Share on other sites

Daca ai ecran de navigatie se poate monta dvd foarte usor indiferent daca ai tv tuner pe masina din fabrica sau nu,doar ca pretul difera.Ai nevoie de un DVD player si de o interfata multimedia care costa 88 ron daca nu ai tv tuner si 1587 ron daca ai tv tuner.

Eu saptamana trecuta mi-am montat asa ceva pe Passat si am comandat interfata de pe situ asta: http://www.car-tuning.ro/store/index.php?c...fete+multimedia

112249[/snapback]

cum adica costa 1587 daca ai TV tunner si costa mai putin daca nu ai TV tunner?Nu inteleg?Cu ce te incurca TV tunnerul ca sa platesti mai mult???!?!?! :blink:

Probabil ca e invers insa ai gresit tu!!!

Edited by saplacan
Link to comment
Share on other sites

Da ai dreptate.Nu am vazut eu bine.Oricum preturile la interfete sunt acolo pe linku de mai sus.

112554[/snapback]

oricum am urmarit linku si imi comand zilele astea...dar DVD-ul de care mai am nevoie pe langa interfata musai alimentare 12 V cc,nu?Banuiesc ca nu merge unul de calculator!!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Daca ai ecran de navigatie se poate monta dvd foarte usor indiferent daca ai tv tuner pe masina din fabrica sau nu,doar ca pretul difera.Ai nevoie de un DVD player si de o interfata multimedia care costa 88 ron daca nu ai tv tuner si 1587 ron daca ai tv tuner.

Eu saptamana trecuta mi-am montat asa ceva pe Passat si am comandat interfata de pe situ asta: http://www.car-tuning.ro/store/index.php?c...fete+multimedia

112249[/snapback]

 

 

dar sa nu uitam ca mai ai nevoie si de asa ceva http://www.car-tuning.ro/store/view_produc...ct=Dietz%201270

 

ca doar nu te uiti numa in parcari la dvd......

Link to comment
Share on other sites

acuma serios:imi spui si mie care e firul ala?ca vreau sa-mi comand interfata si sa tai firul ca apoi mai vad eu!!!

112603[/snapback]

Eu nu ma pricep.Baiatu care mi-a montat mie DVD si interfata a taiat un fir l-a izolat si acum merge beton.E un fir prin care navi primeste informatii ca masina este in miscare si vine de la ABS cred.

Edited by florin33
Link to comment
Share on other sites

Eu nu ma pricep.Baiatu care mi-a montat mie DVD si interfata a taiat un fir l-a izolat si acum merge beton.E un fir prin care  navi primeste informatii ca masina este in miscare si vine de la ABS cred.

112718[/snapback]

spune-mi te rog ce DVD ti-a montat?oare nu e bun ala de la navigatie???la legat in paralele pe firele de la CDchanger?nu sti?

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam ca poate nu mai afiseaza informatiile alea pe ecran altitudine, latitudine si longitudine ...am vazut de ex. la un Alfa Romeo 166 ca fara CD nu afiseaza asemenea informatii pe ecran. Desigur dvd-ul de la BMW n-a mers pe Alfa :blink:

112902[/snapback]

si la mine afiseaza...chiar si fara CD!!

Link to comment
Share on other sites

DA mai merge navigatia si stiu pentru ca din fata casei mele pana in germania pe o anumita strada care a ramas memorata arata acelasi numar de KM si directia exact ca si inainte.Problema care ar putea aparea ar fi erori la pozitionare pana in cativa zeci de metri dar asta numai in Germania ca la noi mai avem de asteptat.

Oricum ma duc zilele astea sa imi pun un switch ascuns pe firul taiat in eventualitatea unui drum in Germania pentru a fi sigur ca nu vor fi erori.

Legat de DVD eu mi-am montat un SONY DVX-11B si nu cred ca merge fara un dvd player.Eu am avut si magazie de 6 cd dar aia a ramas si ea dvd fiind legat separat.

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
DA mai merge navigatia si stiu pentru ca din fata casei mele pana in germania pe o anumita strada care a ramas memorata arata acelasi numar de KM si directia exact ca si inainte.Problema care ar putea aparea ar fi erori la pozitionare pana in cativa zeci de metri dar asta numai in Germania ca la noi mai avem de asteptat.

Oricum ma duc zilele astea sa imi pun un switch ascuns pe firul taiat in eventualitatea unui drum in Germania pentru a fi sigur ca nu vor fi erori.

Legat de DVD eu mi-am montat un SONY DVX-11B si nu cred ca merge fara un dvd player.Eu am avut si magazie de 6 cd dar aia a ramas si ea dvd fiind legat separat.

Numai bine.

113190[/snapback]

 

Si cum comanzi DVD SONY respectiv? Cei care au instalat au tras senzor de telecomanda in infrarosu pana in fata? Cat de mare e telecomanda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.