Jump to content

vand E28


DRooPY

Recommended Posts

defecte ascune..! pai ar trebui inlocuit burduful de la admisie ( 500 de mii) , gumele pe spate.. si pivotu pe dreapta fata ( 1,3 mil)  si cam atat.. nu are probleme la diferentzial la cutie sau mai stiu ce.. maisina trage consuma 10 o dau ca vreua una in 2usi sport bineinteles BMW..

113671[/snapback]

 

 

consuma zece unde la relanti in vale ..sau mers inafara orasului in treapta 5 cu 80km/h sa fim seriosi....nu are cumsa consume 10 in orasi si poate afara mers batraneste .....si vb asta pt ca am si eu e28 si stiu cum e sa bagi piciorul in el si sa treci pe la benzinarie ....

2. daca stam sa ne gandim putin masina asta are 2000 cmc are 129 hp are greutatea de 1200 kg ea singura daca punem langa loganul pe benzina cel cu motorul de 1.6l ala consuma 10 in oras si e de 1.6 l si e si mai usor ...am la serv colegi cu passat de 1.8l si in oras consuma 14 iar sportiv consuma 18l ....

Mor pe oamenii ce spun mama ce putin consuma bmw-ul meu ....vb asa sa va aflati in treaba sa sa va laudati daca un bmw ar consuma atat de putin ma refer la masinile clasice inseamna ca toti oameni ar avea bmw .....un bmw este mancator de benzina si aducator de senzatii tari ....asa ca sa fim realisti cu 10 %

:) :blink:

oricum bafta la vanzare!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

consuma zece unde la relanti in vale ..sau mers inafara orasului in treapta 5 cu 80km/h sa fim seriosi....nu are cumsa consume 10 in orasi si poate afara mers batraneste .....si vb asta pt ca am si eu e28 si stiu cum e sa bagi piciorul in el si sa treci pe la benzinarie ....

2. daca stam sa ne gandim putin masina asta are 2000 cmc are 129 hp are greutatea de 1200 kg ea singura daca punem langa loganul pe benzina cel cu motorul de 1.6l ala consuma 10 in oras si e de 1.6 l si e si mai usor ...am la serv colegi cu passat de 1.8l si in oras consuma 14 iar sportiv consuma 18l ....

 

aici pot sa te contrazic...in primul rand masina are peste 1.300 de kg...si poate sa manance si 10%...daca e motorul pus la punct si sti sa mergi cu ea....asa daca esty smecher si schimbi treptele la 6000 rpm-uri sigur o sa inghita ceva benzina.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

consuma zece unde la relanti in vale ..sau mers inafara orasului in treapta 5 cu 80km/h sa fim seriosi....nu are cumsa consume 10 in orasi si poate afara mers batraneste .....si vb asta pt ca am si eu e28 si stiu cum e sa bagi piciorul in el si sa treci pe la benzinarie ....

2. daca stam sa ne gandim putin masina asta are 2000 cmc are 129 hp are greutatea de 1200 kg ea singura daca punem langa loganul pe benzina cel cu motorul de 1.6l ala consuma 10 in oras si e de 1.6 l si e si mai usor ...am la serv colegi cu passat de 1.8l si in oras consuma 14 iar sportiv consuma 18l ....

 

aici pot sa te contrazic...in primul rand masina are peste 1.300 de kg...si poate sa manance si 10%...daca e motorul pus la punct si sti sa mergi cu ea....asa daca esty smecher si schimbi treptele la 6000 rpm-uri sigur o sa inghita ceva benzina.... :blink:

124924[/snapback]

ce inseamna sa stii sa mergi cu ea la tine cunoscatorule de bmw???? ....cum am zis mai devreme mers cu a 5 a si maxim 2ooo rpm???..atunci de ce mai ai bmw??? sa te intreaca si o dacie 1310????

Link to comment
Share on other sites

defecte ascune..! pai ar trebui inlocuit burduful de la admisie ( 500 de mii) , gumele pe spate.. si pivotu pe dreapta fata ( 1,3 mil)  si cam atat.. nu are probleme la diferentzial la cutie sau mai stiu ce.. maisina trage consuma 10 o dau ca vreua una in 2usi sport bineinteles BMW..

113671[/snapback]

 

daca trebuiesc schimbate gumele pe spate imi imaginez ce viata a avut masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooool ce bmwuri avetzi ma voi... al meu consuma 10-11 in oras la mers normal.. la unmrs de om normal.. si afara pana la 120 manca undeva la 9... gumele trebe schimbate pt ca au fost luate odata cu jantele si erau cam mancate.. mai am uns et de jante originale cu gume de 185 respectiv 195 pe spate si nu lema pus ca am vrut sa am pe spate 205..!
Link to comment
Share on other sites

E28=logan...niciodata sa nu mai ganditi asemenea blasfemii...nici in gluma ... :)...nu se compara dacat ca amandoua au motor, 4 roti, volan si obligatoriu, sofer...si chestiile astea printr-o mare indulgenta se pot asemana...nici macar soferul de logan nu-l poti asemui cu un sofer de e28...eu am avut e28 6ani si am mers si cu un logan...e drept, cativa zeci de km....bleah....nu suporta comparatie ...desi unul e generatie 1980 si altul...secolul asta... :blink:) si tot nu ajunge loganul nici pana la prezonul E28-ului... :) Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

asta cred si eu ca e adevaru`

125665[/snapback]

si eu ,si eu...dar se pare ca e plin de cunoscatori pe aici despre care nu am cuvinte prea frumoase de zis...eventual sa mai invete si sa vorbeasca dupa...daca s-ar putea chiar in cunostinta de cauza

 

P.S loganul mi se pare un dezastru de masina...si nu styu ce fel de om poate sa faca comparatie intre orice bmw si DACIA, eu unul nici macar n-as indrazni

Edited by sierra1771
Link to comment
Share on other sites

si eu ,si eu...dar se pare ca e plin de cunoscatori pe aici despre care nu am cuvinte prea frumoase de zis...eventual sa mai invete si sa vorbeasca dupa...daca s-ar putea chiar in cunostinta de cauza

 

P.S loganul mi se pare un dezastru de masina...si nu styu ce fel de om poate sa faca comparatie intre orice bmw si DACIA, eu unul nici macar n-as indrazni

125676[/snapback]

oameni buni ....comparam logan cu bmw la consum ....si nu ca masina performante ...vb de logan ca are un motor de 1,6 l si consuma 12 l mers sportiv si bmw cu motor de 2 l care nu are cum sa consume 10 % in orasi indiferent cum ai merge cu el mai ales ca e din 1900 toamna ....ce tot o dati la intors acum ...ca am comparat eu logan cu bmw din toate punctele de vedere .....cititi cu atentiie ce se scrie ...nu nu mai presupuneti cam ce va convine sa auziti ...punct

Link to comment
Share on other sites

LOOOL...cum ai putut sa compari Carutza de la Colibasi cu un Bmw mah ??? este cea mai penibila comparatie! Si dupa cum ai spus....Loganul nu ajunge nici la prezonul E28-ului. Cat despre consum....eu am 520i e28 si sincer va spun k in oras imi ia cam 10-11 cand merg frumos cu ea...sub 2500 ture. daca o calc peste 2500 rpm imi ia 15-16. Asa k va rog sa-l credeti pe droopy. Si nu e un consum f mare...tinand cont k e motor de 2000cmc. Un exemplu de consum mare este la Clio-ul de 1.4 8v - care consuma 10 l/100 km in oras...e ceva de speriat (am si unul d-ala.....pt aerul conditionat :blink:). oricum....nici Clio-ul nu se compara cu E28-ul....sa zicem k asta ii ajunge e28-ului pe la manerul de la usa. :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

oameni buni ....comparam logan cu bmw la consum ....si nu ca masina performante ...vb de logan ca are un motor de 1,6 l si consuma 12 l mers sportiv si bmw cu motor de 2 l care nu are cum sa consume 10 % in orasi indiferent cum ai merge cu el mai ales ca e din 1900 toamna ....ce tot o dati la intors acum ...ca am comparat eu logan cu bmw din toate punctele de vedere .....cititi cu atentiie ce se scrie ...nu nu mai presupuneti cam ce va convine sa auziti ...punct

125692[/snapback]

 

no comment.....................

Dacia logan :

1.6 l cosum mixt = 12%

 

Bmw e28 520i :

1.9 l cosum mixt = 2-3 galeti

 

sper ca acum esti multumit domnul cunoscator :blink:

Edited by sierra1771
Link to comment
Share on other sites

Silos...te simti ranit cumva ??? Ai Logan si te ataci? Vreau sa-ti zic k E28 se p**a pe Logan din toate punctele de vedere....si stiu ce vb k am multi prieteni cu Logan. La demaraje si viteza maxima nu-i ajunge nici la prezon...dupa cum spunea si Iulian. Am curaj sa ma pun cu orice logan doresti "matale" la o liniuta si sa vedem care iese primu :blink:. Si nu mai zic k, cutia aia pe 4 roti de-abia se mai misca de la 110 - 120 kmh in sus.

 

Si daca nu ati condus E28-uri si nu stiti cat consuma...de ce vorbiti aiurea in targ ? Dati cu presupusul.....dar dati prost. Un logan de 1,6 consuma 10 l in oras pentru ca e balega grea si motorul mic. Cam la aceeasi greutate e si e28....dar are cine sa traga de el...asa ca nu conuma cu mult peste Logan. Acum...daca voi credeti...bine, daca nu nu!

Link to comment
Share on other sites

au venit catziva clienti.. dar ce imi propuneau ei nu imi convenea mie..sa dau exemplu a venit un tip cu un urs un 318 din `84 un 323 de 143 cp.. momenat avea un motor de 1.8 M40 de 115 cp.. dar problema era ca acel motor nu era trecut in carte si cel care a venit nici macar nu era proprietar m,asian fiind inamtriculata in Sv.. ca sa nu ma zic ca la capitolu tablaraie statea cam prost.. si normal nu am acceptat nic un fel de schimb nici cu diferenteza.. repet nu vreau sa scap de el.. e bun.. dar eu ma inclin spre ceva mai sport.. si despre Logan nu cred ca mai incape nici un fl de discutie..

1. nu se compara cu BMWu mai ales cu un E28

2. intre ele e o diferentza de 20 de ani.. si 80% cred ca tot mai fiabil, mai confortabil si de baza este E28

3. fratilor uitativa al tablaraie.. E28 e tanc pe langa trompeta de logan..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.