Jump to content

casetofon bmw


Cristy___

Recommended Posts

salutare! va solicit ajutorul in mai multe privinte:

1. as vrea sa stiu daca tipul de cass pe care il am pe masina suporta cd changer, pt ca vreau sa-mi achizitionez un xcarlink

2. butoanele de la clima din partea dreapta din pacate imi lipsesc, as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu cele 2 butoane, sau daca stiti pe unde as putea gasi, daca as putea?, inafara de dezmembrari pentru ca nu vrea sa-mi dea nimeni doar 2 butoane :twoup:

3. calculatorul de bord este in limba germana, se poate seta sa fie in engleza ca asa m-as intelege si eu cu el mai bine:D

4. am observat ca am 2 consumuri la computer (verb 1 si verb 2, in germana), imi poate spune cineva ce inseamna fiecare dintre ele si cum se reseteaza(daca se reseteaza)

 

 

am sa atasez 2 poze sa vedeti despre ce este vorba

 

va multumesc anticipat!

post-35147-1273582439_thumb.jpg

post-35147-1273582527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 -exact acelasi cass+mid am si eu. la mine in portbagaj in partea stanga am cabluri trase + suport (deci la mine a fost cd changer).

daca nu ai cabluri in spate ai mufe in spatele cass-ului

2-ia partea de clima cu totul, nu cred ca este asa mult....

3-caut acum,era pe undeva ceva

4-VBR: xx.x L/100KM (mileage)

VBR: x.x L/HR (fuel consumption in liters/hr)

de resetat iti explica aici ce si cum(http://www.ideaphile.com/bmw/540-obc.html)

, sunt 21 teste obc e39. ai 2 butoane la cerasuri, unul este RESET si altul CHECK. te descurci tu.

 

vezi ca la punctul 3 tot pe acolo tgrebuie sa cauti (oricum, eu nu am decat germana)

 

bafta!

 

 

edit: testul nr 10 pt limba.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

ASA ARATA CELE 2 CONSUMURI! POATE MA LAMURITI SI PE MINE CA TOTUSI NU CRED CA CEL DE AL 2-LEA AR FI CONSUMUL PE ORA!

 

de mentionat ca de cand am luat masina de vreo 2 sapt, primul consum verb1 s-a inregistrat la valori intre 9.8-10.3, iar al 2lea a crescut si scazut, l-am avut si 14 si acum 11.5!

post-35147-1273587492_thumb.jpg

post-35147-1273587510_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ASA ARATA CELE 2 CONSUMURI! POATE MA LAMURITI SI PE MINE CA TOTUSI NU CRED CA CEL DE AL 2-LEA AR FI CONSUMUL PE ORA!

 

de mentionat ca de cand am luat masina de vreo 2 sapt, primul consum verb1 s-a inregistrat la valori intre 9.8-10.3, iar al 2lea a crescut si scazut, l-am avut si 14 si acum 11.5!

Cum ai facut sa-ti apare consumul pe MID? Eu am aceleasi MID ca si tu, dar la mine consumul si astea apar numai pe bord acolo la ceasuri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.