Jump to content

Recommended Posts

Cautam sa duc turbina la reconditionat; voiam la turbomecanica dar n-am gasit in timp utile (10 min. :twoup: ) site-ul lor cu adresa....sau ceva date concrete.

 

Am gasit in graba site-ul Turbo Star iar din ceea ce-am citit acolo mi-am facut o idee si am apreciat pozitiv.

De asemenea am vazut pe forum ca Rares a dus acolo turbina lui acum 60.000 km :)

 

 

Ma intereseaza daca a mai avut cineva experiente (sper bune) cu ei.

 

Garantie am inteles ca ofera. Atelierul e de fapt in casa omului.

 

l.e. intreb ca sa apuc sa fac ceva pana sa intre cutitul in paine :)

Edited by CRM
Link to comment
Share on other sites

Iti dau si eu un nr de mobil (al cuiva care se ocupa cu asa ceva) in PM.

 

Suna si vezi ce impresie iti faci.

 

 

 

Multa bafta!

Edited by BOGDANIEL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cautam sa duc turbina la reconditionat; voiam la turbomecanica dar n-am gasit in timp utile (10 min. :twoup: ) site-ul lor cu adresa....sau ceva date concrete.

la turbomecanica nu se lucreaza de afara. am fost eu la ei la poarta si nu au vrut sa ma primeasca. poate doar daca cunosti pe cineva care lucreaza acolo. sunt ft stricti, am inteles ca e fabrica militarizata, mai mult pt armata lucreaza.

Link to comment
Share on other sites

MulĂži de la Turbomecanica lucreazĂŁ pe cont propriu.

 

Eu cred cã mai bine cumperi o turbinã sh decât sã o recondiÞionzi În România.

 

De foarte multe ori apar alte probleme dupĂŁ recondiĂžionare, ori nu trage maÂşina, ori tot aruncĂŁ ulei...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
MulĂži de la Turbomecanica lucreazĂŁ pe cont propriu.

 

Eu cred cã mai bine cumperi o turbinã sh decât sã o recondiÞionzi În România.

 

De foarte multe ori apar alte probleme dupĂŁ recondiĂžionare, ori nu trage maÂşina, ori tot aruncĂŁ ulei...

sunt ateliere unde se reconditioneaza bine si nu exista niciun fel de probleme. am un amic care a dus o turbina de 330d la turbostar astia si nu au fost probleme, aste era cu un an juma in urma.

parerea mea e ca una sh nu stii cat te tine, una reconditionata, barem are garantie un an

Link to comment
Share on other sites

Eu am mai mulÞi amici care au avut probleme dupã ce ºi-au recondiÞionat turbinele ºi pânã la urmã tot turbine sh sau noi au cumpãrat.

 

Atât varianta sh cât ºi recondiÞionarea sunt cu dus ºi Întors.

DacĂŁ o recondiĂžionezi Âşi dupĂŁ nu mai trage maÂşina ca ĂŽnainte, te cam enerveazĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.