Jump to content

ruta bucuresti- madrid


Catalin.KHL

Recommended Posts

Nu stiu ca nu am fost/trecut prin Germania :)

 

Eu iti spun ce se intampla pe traseul Ungaria -Slovenia-Italia-Franta ! Mai ales pe ruta frecventata de autocarele cu romani! Firma cu care merg eu are 2 autocare zilnic care pleaca de aici si unu care vine , de craciun sunt 5 autocare zilnic. Asta e doar o firma si cred ca sunt zeci !! Stiai ca in autogara in Alicante sunt 3 ghiseuri cu firme de transport romanesti! In Barcelona sau Madrid cred ca sunt 20 !! Sunt multi romani care circula si automat sunt multi hoti/tepari/ etc care actioneaza pe aceasta ruta.

 

Si majoritatea magariilor se intampla la intoarcere ca toata lumea stie ca te intorci cu bani la tine din strainatate!!

 

Oricum nu m-aş duce cu autocarul.

Ori cu maşina personală ori cu avionul.

 

cred ca cel mai eficient este sa ai grija pe unde umbli si sa fii atent pentru ca oriunde poti fi in pericol nu conteaza ca esti in Germania sau franta sau mai stiu eu ce tara ..........peste tot sunt si vor fi infractori asa ca .....ochii in 4 :twoup:

 

Corect.

Victimele sunt ĂŽn general cei distraţi, neatenţi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

trebuie sa plec si eu cu masina pana aproape de Valencia

 

as vrea sa ies pe la Cenad. Care este cel mai bun drum Bucuresti-Cenad? care este starea drumurilor?

 

pe urma Cenad-Szeged-budapesta-ljubliana-trieste-genoa-Nice-Marseille-Barcelona-peniscola

 

partea asta Budapesta-Ljubliana e ok?

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

De la Timisoara mergi spre Sannicolau Mare ,Cenad si de aici ai cam 10-15min pana la vama . De la vama la Szeged sunt cam 25-30 min depinde de trafic .

 

Prin Slovenia e Ok , autostrada e buna dar nu stiu cum e cu rovigneta lor acum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

...ferry se ia din portul grecesc Igoumenitsa si merge pana in Bari-Italia

...conform viamichellin sunt 1635 km pana la granita cu Spania

http://www.viamichelin.com/web/Itineraires...;routeConso=5.6

 

...partea buna e ca alegand ruta asta "dormi si mergi" in acelasi timp la un pret pe care l-ai fi dat pe o "intermediara" undeva

 

Salut!

-

As dori sa plec in august cu BMW-utul din Bucuresti pana in Madrid. Am vazut postarile si mi s-a parut foarte interesanta varianta cu ferry din Grecia, va rog mult daca imi puteti spune mai multe detalii as fi recunoscatoare.

Pe terestru am mai fost in 2010 prin Ungaria, Austria, Italia, Franta si Spania, am facut 36 de ore in doi soferi fara sa oprim sa dormim, dar nu as mai repeta pt ca ajungi rupt :). Daca a fost cineva in 2012 poate imi poate spune care mai sunt taxele de drum daca s-au mai schimbat sau alte tipsuri.

Apoi aleg varianta.

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

salut , am si eu o problema . La sfarsitul lui ianuarie vreau sa plec cu masina din Galati si sa ajung in Madrid . ce ruta ma sfatuiti sa aleg mentionez ca e prima data cand fac acest drum. nu ma intereseaza peisajul doar vreau sa ajung cu bine , sanatos si cat mai rentabil . Problema este ca nu am pasaport deci de evitat tarile care nu sunt in UE .

Multumesc mult astept raspunsuri .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.