Jump to content

Cunoasteti masina,ceva istoric?


Sorin7650

Recommended Posts

http://autovit.ro/bmw-320-C13253835.html

 

mi-am vandut 316-le ..si ma tenteaza un 320d... masina e pe la oameni care se ocupa cu tranzactii de masini...acum o luna era de vanzare in hunedoara,acum vad ca e in dolj...din craiova este cineva cu tester,de pe forum?... sa ii fac o diagnoza?..as vrea sa merg saptamana viitoare sa o cumpar...ce ziceti?

 

-kilometrii sunt convins ca nu sunt reali oricum ... macar sa nu fii fost de 3 ori dauna totala...cum as putea sa verific pe la asigurari daca a fost implicata in vre-un accident serios?..am inteles ca cu seria de sasiu..dar nu stiu prea multe..aveti idee?

 

multumesc! :twoup:

Edited by Sorin7650
Link to comment
Share on other sites

Niciun e46 nu are DPF!

 

Credca anumite serii facute pt. Danemarca sau Suedia (nu stiu exact) parca aveau si DPF. Si puterea motoarelor era redusa umpic, fL de 150 cai avea parca vreo 130 de cai.

Insa nu mai tin minte exact, oricum aici pe forum a fost toata discutia.

Link to comment
Share on other sites

Niciun e46 nu are DPF!

 

Credca anumite serii facute pt. Danemarca sau Suedia (nu stiu exact) parca aveau si DPF. Si puterea motoarelor era redusa umpic, fL de 150 cai avea parca vreo 130 de cai.

Insa nu mai tin minte exact, oricum aici pe forum a fost toata discutia.

Danemarca, Suedia, pare-mi-se ca si Elvetia, pretind impozite in functie de puterea motoarelor, 320d FL fiind declarat ca avand 127 CP pentru aceste tari, ai dreptate. Dar nu cred ca au fost proiectate cu DPF. Ma documentez, dar nu cred pentru ca diferenta de proiectare este destul de mare si nu cred ca renta pentru ei...

Link to comment
Share on other sites

la asigurari poti sa afli daca a avut dauna sau nu,daca a folosit cineva asigurarea lui sa isi repare masina,nu iti spune ce dauna,poate sa fi fost doar zgariata si nu s-au inteles, si asta daca ii zici seria sasiu si cnp fostului utilizator la un agent de asigurare
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-320-C13253835.html

 

mi-am vandut 316-le ..si ma tenteaza un 320d... masina e pe la oameni care se ocupa cu tranzactii de masini...acum o luna era de vanzare in hunedoara,acum vad ca e in dolj...din craiova este cineva cu tester,de pe forum?... sa ii fac o diagnoza?..as vrea sa merg saptamana viitoare sa o cumpar...ce ziceti?

 

-kilometrii sunt convins ca nu sunt reali oricum ... macar sa nu fii fost de 3 ori dauna totala...cum as putea sa verific pe la asigurari daca a fost implicata in vre-un accident serios?..am inteles ca cu seria de sasiu..dar nu stiu prea multe..aveti idee?

 

multumesc! :)

 

 

sunt din craiova daca te intereseaza masina da'mi te rog un PM poate te ajut intr'un fel sau altul :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ÂŞi pe E39 diesel a existat posibilitatea montĂŁrii filtrului de particule ca opĂžiune, probabil cĂŁ Âşi pentru E46.

In Germania s-au montat filtre de particule dupĂŁ ce maÂşina a ieÂşit pe poarta fabricii.

Eu am pe 318 diesel din 2003.DeÂşi filtrul este original si montat la reprezentanĂža BMW, cu certificat DEKRA, nu este recunoscut de RAR.

Motivul-"la fabricaĂžie, maÂşina nu era prevazutĂŁ cu DPF".

Ce este valabil in Germania nu este la fel in România !!

Link to comment
Share on other sites

va multumesc tuturor pentru interes...dar am renuntat la ideea achizitionarii unui 320d...ma orientez la un 520d e39 2002-2003;))

o investitie zic eu proasta!numai au nici o valoare,mai ales cu motor de 2000

Link to comment
Share on other sites

va multumesc tuturor pentru interes...dar am renuntat la ideea achizitionarii unui 320d...ma orientez la un 520d e39 2002-2003;))

o investitie zic eu proasta!numai au nici o valoare,mai ales cu motor de 2000

O sa iti para rau daca iei E39 520 d!! Daca chiar te-ai razgandit si vrei E39 cauta un 525 d sau 530 d .

 

Valoarea depinde mult de starea masinii . Sunt E39 facelift si cu 5000 e si cu 9000 e.

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

vreti sa spuneti ca e39 de 2000cmc diesel nu e destul de bun? ... eu nu alerg masinile..vreau doar un motor care sa ma ajute intr-o depasire...si sa consume relativ putin... intelesesem ca nu ar avea asa mari probleme motoarele de 136cp...stiu ca sunt mai putiin fiabile decat cele de 150..dar totusi..si m-am saturat de caroseria inghesuita de e46...am avut 2, unul l-am vandut,vreau ceva mai mare...la 2.5 si taxele se maresc proportional...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.