Jump to content

Sfaturi achizitie BMW 320D 2007


Marius_B

Recommended Posts

As dori si eu sfatul vostru. Am gasit un 320d din 2007 cu 79000 km , navi mare , dublu climatronic, piele , bi-xenon , senzori parcare , cutie manuala , jante aliaj ,etc.

Masina arata destul de bine , pot spune ca arata chiar impecabil la exterior. pret: 16800 E negociabil

Masina imi place mult , caut de ceva vreme si as vrea sa stiu ce parere aveti.

 

Probabil ca il scot pe la 16 mii . Se merita?

Edited by Marius_B
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As dori si eu sfatul vostru. Am gasit un 320d din 2007 cu 79000 km , navi mare , dublu climatronic, piele , bi-xenon , senzori parcare , cutie manuala , jante aliaj ,etc.

Masina arata destul de bine , pot spune ca arata chiar impecabil la exterior. pret: 16800 E negociabil

Masina imi place mult , caut de ceva vreme si as vrea sa stiu ce parere aveti.

 

Probabil ca il scot pe la 16 mii . Se merita?

.............vezi ca ai mesaj pe privat.........

Link to comment
Share on other sites

pune si tu niste poze cu masina. in principiu pretule ok, dar depinde cum arata si masina.

 

 

nu am inca poze cu masina. ea asa arata impecabil , mi-e doar sa nu aiba ceva probleme tehnice.

Asa in general la dotarile pe care le are , Km , an si "stiind' ca nu are nicio problema tehnica , pretul este ok? Se merita? este o afacere buna?

Link to comment
Share on other sites

pune mana pe telefon si suna-n Germania si vezi cati km avea cand au vandut-o (suport numar) :twoup:

 

 

si cum as putea sa fac asta? crezi ca ala e prost sa-mi dea mie nru` de tel a lu ala de la care a luat-o ?

 

si la service unde a avut revizii am inteles ca nu iti spun nimic aia ca cica e confidential.

 

 

LE: ahh , sunt si cam obosit . Acum am vazut ca te refereai la suportul cu placuta de inmatriculare.

e o idee buna , dar nu am VIN , nu am nimic momentan. Trebuie sa iau legatura cu vanzatorul si sa-i cer vin-ul . Ms.

Edited by Marius_B
Link to comment
Share on other sites

Daca ar avea km aia cred ca este ok. Trebuie verificata neaparat si vezi poate stie cineva ceva de ea pe aici pe forum. In targ eu nu am incredere sa iau ceva dar totusi poate mai apar si lucruri bune. Ca idee eu vreau sa imi vand masina la ac. pret dar e din 2006 si km mai multi. Insa ii poti urmari istoria daca vrei :twoup:

 

Acuma am vazut ca pe site-ul vanzatorului din DE scrie ca vb toate limbile....

Edited by zorin70
Link to comment
Share on other sites

Masina este frumoasa si este aceeasi culoare ca a mea.Referitor la km mai pui 70-100mii si aia sunt reali,important cum a fost intretinuta.Daca vrei sa stii neaparat cati km reali are mergi la un tester sa-ti zica ultimul schimb de ulei la cat sa facut sau daca a dat vreo eroare.
Link to comment
Share on other sites

si inca ceva: are discurile schimbate , din cate am observat . E asa normal sa le schimbi dupa 70-80 de mii de km ?

 

este f normal , eu am schimbat la 72k pt ca aveam vibratii la franare dupa 120. Si erau discurile originale. E f bine ca au fost schimbate , te-a scutit de o cheltuiala . Mergi cu masina la o verificare amanuntita daca esti interesat . Pe forum vei primi doar sfaturi care te vor zapaci . Bafta

Link to comment
Share on other sites

nu am inca poze cu masina. ea asa arata impecabil , mi-e doar sa nu aiba ceva probleme tehnice.

Asa in general la dotarile pe care le are , Km , an si "stiind' ca nu are nicio problema tehnica , pretul este ok? Se merita? este o afacere buna?

 

 

 

 

asta e singurul dezavantaj la masini second,cum iti e norocul...pretul mi se pare ok daca masina nu are probleme...verifica si tu la un service si vei vedea in mare...

 

si legat de discurile de frana le-am schimbat la 45 :twoup: in functie de cat de repede schimbi placutele si evident de modul in care masina este condusa,nu e normal nici sa schimbi setul de gume la 23 de mii dar uite ca eu le-am schimbat deci nimic nu e imposibil

 

 

este f normal , eu am schimbat la 72k pt ca aveam vibratii la franare dupa 120. Si erau discurile originale. E f bine ca au fost schimbate , te-a scutit de o cheltuiala . Mergi cu masina la o verificare amanuntita daca esti interesat . Pe forum vei primi doar sfaturi care te vor zapaci . Bafta

 

 

si din cauza discurilor trepida la franare? am avut aceeasi problema am schimbat discurile insa nu aia a fost problema,problema era rulmentul si de acolo sa descentrat si a avut joc.l-am schimbat si nu a mai trepidat . si eu credeam initial ca din cauza discurilor ovalizate insa nu a fost asa

Edited by SM07PRM
Link to comment
Share on other sites

ms de sfaturi , o sa o pun pe tester sapt asta

 

 

 

 

si chiar e buna ideea sa suni la firma din germania de unde a fost luata...insa sa fie luata de la nemti nu de la arabi si italieni si asa...daca ar fi de la vreo reprezentanta ar fi cel mai bine

Link to comment
Share on other sites

mda , am sunat vanzatorul si i-am cerut VIN-ul si ma luase ca ce vreau sa fac cu el. I-am zis ca vreau sa fac niste verificari si mi-a zis ca imi da el mesaj cu VIN-ul in cateva minute. Surpriza , nu am mai primit raspuns de la el :twoup:) Nici nu m-am mai obosit sa-l sun , ca daca nu avea nimic de ascuns nu vad dc nu mi l-ar fi dat , si mai ales sa ma ia cu intrebari de genu` ca "ce vrei sa faci cu el/ ce vrei sa verifici? " Deci e clara treaba , are ceva probleme , cel mai sigur km nu sunt reali.
Link to comment
Share on other sites

mda , am sunat vanzatorul si i-am cerut VIN-ul si ma luase ca ce vreau sa fac cu el. I-am zis ca vreau sa fac niste verificari si mi-a zis ca imi da el mesaj cu VIN-ul in cateva minute. Surpriza , nu am mai primit raspuns de la el :twoup:) Nici nu m-am mai obosit sa-l sun , ca daca nu avea nimic de ascuns nu vad dc nu mi l-ar fi dat , si mai ales sa ma ia cu intrebari de genu` ca "ce vrei sa faci cu el/ ce vrei sa verifici? " Deci e clara treaba , are ceva probleme , cel mai sigur km nu sunt reali.

asculta-l pe aditza85 ca el e meserias.poate chiar a lui este masina.el vrea sa o vanda :))....cum dracu sa fie masina de Germania cu 79.000 km in 3 ani?????

si diesel pe deasupra. :))

ma bufneste rasul.nu spun ca nu e posibil,dar este foarte greu si alea chiar au preturi mari.neamtul tine la pret atunci cand masina are putini km.

nu este 100% sigur sa asculti sfaturile de pe forum,dar fiecare isi spune parerea si tu tragi concluzia :(

fiecare are dreptul la o parere si nimeni nu are de ce sa o conteste,in cazul asta.

Link to comment
Share on other sites

am un prieten cu in sm o vopsitorie si mi a zis ca masinile gen e90 sunt aduse la el pt polish si alte imbunatatiri fizice sa zic asa...sunt cumparate cu vreo 300 k de afara la vreo 7 ,8 mii de euro dati km la 70 150 de mii si vandute la supra-pret.insa nu poti fi sigur ca nu e o lege asta...si nu mi se pare nimic anormal ca o masina de 3 nani sa aiba atatia km ,ca are 300 000 sau ca are 50 000 mi se pare la fel de plauzibil.sunt o gramada de posibilitati.verifica la sange ca povesti cu totii stim :twoup: Edited by SM07PRM
Link to comment
Share on other sites

am un prieten cu in sm o vopsitorie si mi a zis ca masinile gen e90 sunt aduse la el pt polish si alte imbunatatiri fizice sa zic asa...sunt cumparate cu vreo 300 k de afara la vreo 7 ,8 mii de euro dati km la 70 150 de mii si vandute la supra-pret.insa nu poti fi sigur ca nu e o lege asta...si nu mi se pare nimic anormal ca o masina de 3 nani sa aiba atatia km ,ca are 300 000 sau ca are 50 000 mi se pare la fel de plauzibil.sunt o gramada de posibilitati.verifica la sange ca povesti cu totii stim :twoup:

 

 

aparent tipu` e "dealer" el:)) a bagat masina si pe site , pe autovit , de data asta masina nu mai are 79000 km ca in anuntul din geam din autovit , ci are 73000 km. uitati aici un link : http://autovit.ro/bmw-320-C13315905.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.