Jump to content

Ce detector de radar folositi ?


Recommended Posts

bah vezi ca ti-a raspuns unu pe e46fanatics. a zis sa te uiti la parbriz in soare si poate vezi o zona in care se vede altfel. daca da aia e zona in care poti pune detectoru.

 

ai incercat asta? daca nu incearca in seara asta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da este o zona care are alta culoare dar aia e chiar in spatele oglinzii si nu am cum sa pun detectorul spatiul fiind foarte mic iar raza lui de actiune cade sub dlimitarea geamului .

Chestia e si e nostima ca dupa ce am trecut de ex de radar sau benzinarii tiuie de ma ia cu draci dat fiind ca am incercat un Bel cu 360 grade actiune si luneta fiind din plastic .

Este ceva de pana in 1200 RON sa pot cumpara care sa il pun fara sa trebuiasca sa trag nu stiu ce fire prin bord (nu as vrea treaba asta).

Link to comment
Share on other sites

dar anti-radar nu foloseste nimeni ? :blink:  :)

apropo, e legal ?

258097[/snapback]

 

man daca e sa pleci urechea la majoritatea posesorilor de detectoare de radar, o sa aflii cu stupoare ca ei au anti-radare :) deh limba asta romana ie complexa care este.

 

acu serios. cunosc o singura persoana care are anti-radar. dar omu chiar are bilutze sa fuga de politie. si de aia il doare la basca daca il ginesc. evident ca nici numerele de la masina nu sunt tocmai ... cuser :)

 

oricum direct caz penal dac ai deviceu'

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

vreau sa cumpar un bell vector 940.DE UNDE STIU DACA E FALS SAU ORIGINAL?am inteles ca sunt o gramada de aparate contrafacute.Daca stie cineva daca sunt anumite chestii la care sa ma uit...apreciez orice informatie.

 

p.s. e primul meu detector :blink:

Link to comment
Share on other sites

vreau sa cumpar un bell vector 940.DE UNDE STIU DACA E FALS SAU ORIGINAL?am inteles ca sunt o gramada de aparate contrafacute.Daca stie cineva daca sunt anumite chestii la care sa ma uit...apreciez orice informatie.

 

p.s. e primul meu detector :)

258102[/snapback]

 

Bell-urile ce le-am luat de pe www.magazin-online.ro au fost cele mai bune, probablil si originale, deci iti recomand.

P.S. Poti scoate un pret mai bun decat cel afisat pe site. :blink:

Edited by sirmotto
Link to comment
Share on other sites

vreau sa cumpar un bell vector 940.DE UNDE STIU DACA E FALS SAU ORIGINAL?

258102[/snapback]

 

am aflat cate ceva...trebuie ca literele(sau mai bine zis cifrele) sa fie argintii si in relief,iar pe spate sa aiba un cod de bare si serial number de la bel... :blink:

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

Niste pareri intre RX65 si 995 se poate?

Am ramas fara detector azi noapte :blink:

258279[/snapback]

Imi pare rau pt ce ai patit si sper sa nu ti se mai intample. Cunosc senzatia si tare as vrea sa prind un nenorocit dintr-asta macar 5 minute si sa-i demonstrez ca-si poate vedea ceafa fara prea mult efort, totul e din mobilitate si putina presopunctura...

Ca si sfat iti recomand rx65-ul, asta pt ca am avut doua 995-uri si acum am rx65, deci pot fafe diferenta, cea mai mare fiind la eliminarea la jumate cel putin a alarmelor false, apoi distanta de detectie care bineinteles ca e mai mare si restul...

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa citesc manualu urgent la acest rx 65 ca vad ca il laudati la maxim  :blink:  :)

 

eu tot un whistler in bara prefer ... am avut...nusth de ce l-am luat pe asta...mi l-a recomandat un preten.

258729[/snapback]

 

Eu am si folosesesc un w 3400 modular si un bel rx65. Diferenta intre ele e mare in favoarea rx-ului, si ma refer la placerea in utilizare data de numarul redus de alarme false, de distanta de detectie, de rata de detectie, chiar si de zgomotele pe care le face, si de aici increderea pe care ti-o da rx-ul la drum

Link to comment
Share on other sites

Din zecile de pagini citite pe net si o mica experienta acumulata in cei cativa ani de folosire as recomanda...3,2,1...desi 3-ul avand o sensibilitate marita...da si multe false...dar inveti sa le interpretezi, whistlerul e mai de incredere, dar cu o raza cu cateva sute de metri mai mica decat la cobra...si 1 e bun, desi nu am testat in mod direct un yupiter...ci numai din cele citite pe net.. :blink: dar de ce nu te arunci la un bel? la 600ron cat dai pe 3...poti gasi un bel bunicel..daca mai pulsezi cu cateva sute de ron(1 sau 2) gasesti un 995 bel vector... Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

care a descoperit ceva frecvente de radar? eu am fost pana la clabucet si inapoi si nu am dat de nici un radar pe drum.. in schimb la usi de benzinarii am frecventele: 24.093, 24.099, 24.128, 24.155, 24.133 cam astea din cate tin eu minte..

dar nici un radar..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.