Jump to content

schimb E36 coupe ///M


the_rider

Recommended Posts

sincer , nici macar nu am citit toate reply-urile userilor !!!!

 

asa cum vedeti masina, in starea in care e !!!! eu o vand / schimb cu E46 , avand un pret pe ea(valoare) de 4000 E .... NU MAI CONTEAZA CATI BANI AM BAGAT IN EA !!!

 

#ciupanezu : asta e nr meu de tel 0766664117 ... dami un bip si te sun eu (nu vreau sa jognesc cu bipul dar vreau sa fiu om) si la tel iti spun toata povestea masinii !!!! si nici macar nu e nevoie sa dai raspuns pe topic ca:" asa e" !!! sau da-mi un PM cu nr. tau de tel si te sun. vad ceilalti useri sunt pusi pe mistouri.

 

si dupa cum am mai zis .... e doar o suma oarecare !!!! sa o uitam .... e problema mea !!!!

 

in curand poze cu interiorul ....

 

Nici eu nu am vrut sĂŁ te jignesc, ĂŽnsĂŁ nu vreau sĂŁ vorbim la telefon pentru cĂŁ nu vreau sĂŁ combin inutil viaĂža privatĂŁ cu forumul.

DacĂŁ vrei sĂŁ spui pe ce ai dat 12 000 €, o poĂži face pe forum, este alegerea ta, ĂŽnsĂŁ eu nu sunt interesat ĂŽn mod special, prin urmare nu are rost sĂŁ ne irosim reciproc timpul astfel.

 

Din moment ce ai vehiculat aceastĂŁ sumĂŁ, este normal ca mulĂži sĂŁ fie miraĂži Âşi sĂŁ nu te creadĂŁ din 2 motive.

1. Maºina nu are modificãri atât de mari care sã justifice o sumã atât de mare. Aratã frumos, nu mã ÎnÞelege greºit, Însã nu are vreun motor mare, nu este supraalimentatã.

 

2. DacĂŁ ai bĂŁgat atât de mulĂži bani, nu vĂŁd motivul pentru care o vinzi cu 4000 €.

 

Dacã Într-adevãr ai bãgat o sumã atât de mare sau mãcar apropiatã, mai bine o pãstrezi, altfel arunci foarte mulÞi bani pe fereastrã.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

caroseria din '94 si motorul din '92 ... dar merge perfect motorul .... si multe alte probleme rezolvate mi-au supt banii astia !!! probleme la rar, probleme cu norma de poluare(non euro), multa spaga in germania, o recarosare , multa joaca cu ea, multe piese schimbate ... si multe altele...

 

Prietenii mei din Brasov stiu masina si ..... stiu cata grija am avut de ea !!!

 

da dar totusi 12 000, eu zic sa mai scazi putin.

 

 

Nu cred ca minte... Si eu am bagat 10-11 mii in masina cu tot cu valoare de achizitie si nu am apucat inca sa o vopsesc...

 

Eu mi-am notat pe caiet tot ce am bagat in ea si la cati KM si ma ingrozesc cand ma uit... Daca nu iti notezi uiti ce ai bagat in ea si nu ai o socoteala exacta...

 

Bineinteles nu am calculat si benzina sau uleiul...

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu, imi sta in cel putin aceasi suma si... NU SE VEDE. Neinteresant cine crede, cine nu.

 

Cand spune omul ca a bagat 12000, aia inseamna investitie de la 3-4 randuri de gume noi, la alt motor, la alta masina cumparata pentru a pune optiuni pe asta, la alte optiuni cumparate, la 4-5 tipuri de jante schimbate de-al lungu timpului...

Pe mine m-a ajuns cel putin 1500 de euro scurt numai luna trecuta, ca am dat jos chiulasa, am cumparat ambreiaj, de 3 ori garnituri noi, admsie, evacuare, chiulasa, vanos, asta fara kitul de reparatie vanos, luat inainte, fara scule speciale bmw pentru treaba asta.

 

Eu numai, indiferent de luna, cheltui minim 400-500 de euro, fiindca de fiecare data gasesc ceva ce trebuie innoit. Stiu ca gresesc, ca e o vechitura de masina, dar pe mine ma multumeste deocamdata si n-as vindeo pe nimic, mi-as bate joc de mine.

 

Cu alte cuvinte, se poate, da se poate, sa fie o masina in care s-au bagat foarte multi bani. Mai ales daca esti un freak ca mine, si schimbi 90% din piese chiar daca NU AU DEFECT, doar sa fie noi.

Link to comment
Share on other sites

rog un moderator sa inchida topicul din simpla cauza ca am precizat suma bagata in aceasta masina in decurs de 2 ani ... si multi useri se sperie si nu ii mai intereseaza .... doresc sa deschid altul cu discutii cat mai la subiect .... multumesc !
Link to comment
Share on other sites

da, asta asa e dar ... se gandesc ca oare ce are masinaaaaa.... nu vreau sa jignesc pe nimeni dar si eu m-as gandi .... si as da un telefon sa ma lamuresc ....

 

dar ce sa-i fac .... sa se inteleaga ca vand masina ca vreau E46 (ceva mai sigur si econom pentru o familie) masina merge bine...

 

am uitat sa mentionez ca are kit-ul de ambreiaj schimbat tot in iarna !!! am facturi ....

 

cat despre tine @blade ... ti-ai luat Skoda ?

Edited by the_rider
Link to comment
Share on other sites

vine in august,tre sa astept o luna juma pana e gata ca e unpic pe comanda (adica am mai pus ceva pe langa ce aveau masinile din vama)

 

dar stai lejer ca pisicuta mea ramane,o sa intre bani multi in aia.e sufletu meu :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa!

Nu am vazut km.

Poze cu interiorul?

 

km sunt 190.000 si poze cu interiorul promit ca am sa pun maine dimineata la prima ora ca acuma sunt la munca .... in caz ca nu il inchide vreun moderator...

 

vine in august,tre sa astept o luna juma pana e gata ca e unpic pe comanda (adica am mai pus ceva pe langa ce aveau masinile din vama)

 

dar stai lejer ca pisicuta mea ramane,o sa intre bani multi in aia.e sufletu meu :twoup:

 

 

blade ... bravo... dar nu stiu ce sa zic .... si la mine a fost iubirea mea si motivul trezirii de dimineata dar uite cum iti schimba viata o alta iubire !!!

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce va sperie un volan fara capac... doar... "in halul ala !!!"... va place mai mult cel vechi in patru spite , mare cat un tractor... !!!

o sa-l dau jos si-l pun pe cel original....

 

dar, nu-i nimic ca am comandat capacul ... zilele astea imi vine si o sa-l dau jos si il pastrez pana imi iau E46 si-l pun la mine... sau o sa-l vand cu 200E ... ca ies mai bine !!!

 

mi-am vopsit negre toate piese din interior ce erau de culoare gri si am curatat si vopsit perdeluta spate...

 

in curand poze si cu interiorul terminat ....

 

chiar va rog sa imi mai spuneti ce nu va convine sa o repar (prepar) incat sa va indragostiti de ea !!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am revenit cu POZE noi ... am cumparat capac de volan E46 .... in interior am vopsit totul in negru ceea ce nu era ... am vopsit si perdeaua ...

 

jantele de M6 s-au vandut separat ... acuma sunt pe masina jante de bmw style 32" pe 15' in stare perfecta ...

 

Noul PRET : 3.300 E

 

si am curatat si injectoarele de curand ....

post-20993-1278539388_thumb.jpg

post-20993-1278539452_thumb.jpg

post-20993-1278539545_thumb.jpg

post-20993-1278539576_thumb.jpg

post-20993-1278539693_thumb.jpg

post-20993-1278539776_thumb.jpg

post-20993-1278539818_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.