Jump to content

BMW E36 318is Coupe 1993


blade

Recommended Posts

Salut BLADE frumoasa pisica, jantele nota 10 cad ffffff bine daca mai auzi pe cineva ca vinde asa ceva da un semnal si voi raspunde prezent. Spor la treaba ca merita abia astept sa vad rezultatul final. Daca te pot ajuta cu ceva fibra chestii dastea oricand. Salutari ca de la pasionat la pasionat.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

merci fain,intradevar putini ca tine,daca e ceva am sa te contactez ca am numaru tau deocamdata e munca lejera fara graba....am gena perfectionismului totu tre sa iasa daca nu ca de fabrica macar aproape ,m-am inhamat si nu mai dau inapoi...

 

am spalat-o pe exterior si am splat si motoru....azi am pregatit-o de tinichigerie maine intra la taiat :twoup:

post-8368-1282575352_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iei ceara din aia de la Nigrin, si dai cat incape!

Eu cred ca si niste ulei mineral prin praguri, n-ar strica!

Sa ai grija mai ales la pragurile aripilor fata, la praguri dedesupt unde se asaza cricul (mai precis la gaurile in care intra dopurile negre de plastic) si la arcurile aripilor din spate).

Antifonata cum trebuie, masina asta rulz!

:twoup:

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Iei ceara din aia de la Nigrin, si dai cat incape!

Eu cred ca si niste ulei mineral prin praguri, n-ar strica!

Sa ai grija mai ales la pragurile aripilor fata, la praguri dedesupt unde se asaza cricul (mai precis la gaurile in care intra dopurile negre de plastic) si la arcurile aripilor din spate).

Antifonata cum trebuie, masina asta rulz!

:)

Bafta!

 

 

merci de sfaturi...chiar asa faceam....aripile le dau cu un fel de antifon cauciucat...nu stiu cum ii zice dar e elastic ....la praguri partea de sub masina vine inlocuita toata si daca tot o da jos poate sa curete pe interior pragu lateral....am vorbit cu tinichigiu ca acolo unde erau suporti de plsatic pentru elevator sa imi puna ceva tabla groasa pe traversele de unde bagi cricu...etc....o sa pun poze si cand e curatata si cand e refacuta tabla,montata,imbalsamata,pregatita de vopsit si dupaia cand e vopsita si eventual dupa o polisare :twoup:

Link to comment
Share on other sites

da am luat pasaje spate stanga dreapta si aripi fata noi...acu am venit de la tinichigerie ca m-au chemat sa ii fac poze inainte sa taie si sa inlocuiasca rugina :twoup:

 

asta e masina de 17 ani :()))) sunt curios si eu cum iese dupa ce inlocuieste toata rugina :) plus ca la cati bani intra in ea parca nici nu imi mai vine sa ies iarna cu ea :)

Edited by blade
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.