Jump to content

buton in torpedou


spunky528i

Recommended Posts

Offtopic : poate este de la electroventilator, i-a pus un intrerupator, in caz ca mergi incet cu masina, sau mergi in cerc cu masina, sa nu se incalzeasca prea tare, ii dai drumu la ventilator...

 

 

 

si daca-i wireless?

 

 

 

Atunci e mai nasol, pentru ca ii trebuie un laptop cu monitor de cel putin de 18 inch, pe care sa ruleze programul "Find what this button do", in timp ce masina sta turata la 3281 rpm (daca e benzina) (daca e dizăl se recomanda o turaţie de aproximativ 2718 rpm) si concomitent cu schimbarea pozitiei de pe OFF pe ON te duci cu cursorul laptopului pe functia "Tracert unknown command", si dupa ce apesi de 4 ori pe tasta F13 (daca e benzina) (daca e dizăl trebuie apasat doar de doo ori, iti poate afecta debitmetru daca apesi de mai multe ori) (un prieten a facut greseala asta :) ) ... si wallpaperul iti va fi schimbat cu o diagrama multi electronica cu schema butonului, precum toate functile lui, si cand e recomandat sa-l lasi pe ON si cand pe OFF....

 

Unui prieten (ala care si-a stricat debitmetru ca a apasat de mai multe ori) i-a dat ca butonul e folosit pentru alt ton al clanxonului, astfel cand era pe OFF mergea monofonic, si pe ON (mai avea un robinet cu 3 pozitii langa asta cu ON SI OFF) putea sa-si puna polifonic, true, sau MP3... bine, tot din laptop, da' e complicat, ca-ti trebe mai multe programe...

 

 

BAFTA !!! :twoup:

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

pe scurt: "nu stim ce face butonu ala!"

 

 

 

 

 

 

...da' cred ca ti-ai dat seama

 

 

 

 

 

...ca nu stim

 

 

 

 

 

 

 

...ce face butonu

 

 

 

 

 

 

 

 

...ala cu ON/OFF

 

 

 

 

 

 

...din stanga torpedoului

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Io zic sa-l desfaci, sa te uiti daca e cu fire sau wireless....si daca e wireless urmeaza metoda indicata de mine ! :twoup:

si daca e cu fir incearca aceeasi metoda postata de andrei92 dar o iei de la coada.

 

 

citisem eu pe undeva ca wiereless-ul este efectul invers proportional al firelor litate din cupru rodinat!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic : poate este de la electroventilator, i-a pus un intrerupator, in caz ca mergi incet cu masina, sau mergi in cerc cu masina, sa nu se incalzeasca prea tare, ii dai drumu la ventilator...

 

 

 

si daca-i wireless?

 

 

 

Atunci e mai nasol, pentru ca ii trebuie un laptop cu monitor de cel putin de 18 inch, pe care sa ruleze programul "Find what this button do", in timp ce masina sta turata la 3281 rpm (daca e benzina) (daca e dizĂŁl se recomanda o turaĂžie de aproximativ 2718 rpm) si concomitent cu schimbarea pozitiei de pe OFF pe ON te duci cu cursorul laptopului pe functia "Tracert unknown command", si dupa ce apesi de 4 ori pe tasta F13 (daca e benzina) (daca e dizĂŁl trebuie apasat doar de doo ori, iti poate afecta debitmetru daca apesi de mai multe ori) (un prieten a facut greseala asta :) ) ... si wallpaperul iti va fi schimbat cu o diagrama multi electronica cu schema butonului, precum toate functile lui, si cand e recomandat sa-l lasi pe ON si cand pe OFF....

 

Unui prieten (ala care si-a stricat debitmetru ca a apasat de mai multe ori) i-a dat ca butonul e folosit pentru alt ton al clanxonului, astfel cand era pe OFF mergea monofonic, si pe ON (mai avea un robinet cu 3 pozitii langa asta cu ON SI OFF) putea sa-si puna polifonic, true, sau MP3... bine, tot din laptop, da' e complicat, ca-ti trebe mai multe programe...

 

 

BAFTA !!! :twoup:

hahaha ce ama tare rampenie pe ziua de azi..ai luat premiul unu :))) bv

Link to comment
Share on other sites

citisem eu pe undeva ca wiereless-ul este efectul invers proportional al firelor litate din cupru rodinat!

 

termenul de wireless vine de la doua cuvinte: WEIRD si LESS, deci fara ciudatenii, adica se folosesc doar materiale organice, nici vorba de cupru rotisat...

Link to comment
Share on other sites

Offtopic : poate este de la electroventilator, i-a pus un intrerupator, in caz ca mergi incet cu masina, sau mergi in cerc cu masina, sa nu se incalzeasca prea tare, ii dai drumu la ventilator...

 

 

 

si daca-i wireless?

 

 

 

Atunci e mai nasol, pentru ca ii trebuie un laptop cu monitor de cel putin de 18 inch, pe care sa ruleze programul "Find what this button do", in timp ce masina sta turata la 3281 rpm (daca e benzina) (daca e dizăl se recomanda o turaţie de aproximativ 2718 rpm) si concomitent cu schimbarea pozitiei de pe OFF pe ON te duci cu cursorul laptopului pe functia "Tracert unknown command", si dupa ce apesi de 4 ori pe tasta F13 (daca e benzina) (daca e dizăl trebuie apasat doar de doo ori, iti poate afecta debitmetru daca apesi de mai multe ori) (un prieten a facut greseala asta :( ) ... si wallpaperul iti va fi schimbat cu o diagrama multi electronica cu schema butonului, precum toate functile lui, si cand e recomandat sa-l lasi pe ON si cand pe OFF....

 

Unui prieten (ala care si-a stricat debitmetru ca a apasat de mai multe ori) i-a dat ca butonul e folosit pentru alt ton al clanxonului, astfel cand era pe OFF mergea monofonic, si pe ON (mai avea un robinet cu 3 pozitii langa asta cu ON SI OFF) putea sa-si puna polifonic, true, sau MP3... bine, tot din laptop, da' e complicat, ca-ti trebe mai multe programe...

 

 

BAFTA !!! :)

hahaha ce ama tare rampenie pe ziua de azi..ai luat premiul unu :))) bv

 

 

Eu ti-am dat o idee, nu te-am obligat sa faci asa ....

 

Eventual ai putea merge la o vrajitoare sa-ti ghiceasca in carti pentru ce e butonul din torpedou....

Sau in globu' de cristal !

 

 

Sau mai tare, de fapt senzational....da un mail la 0tv si explica-le problema.... in maxim 3 nopti primesti raspuns...

Poate butonu' contine vreun indiciu legat de dispariţia Elodiei...mai stii !? :twoup:

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-am dat o idee, nu te-am obligat sa faci asa ....

 

Eventual ai putea merge la o vrajitoare sa-ti ghiceasca in carti pentru ce e butonul din torpedou....

Sau in globu' de cristal !

 

 

Sau mai tare, de fapt senzational....da un mail la 0tv si explica-le problema.... in maxim 3 nopti primesti raspuns...

Poate butonu' contine vreun indiciu legat de dispariĂžia Elodiei...mai stii !? :twoup:

 

Sigur are ceva lagatura cu Elodia !! Merita investigat !

Link to comment
Share on other sites

Ce e ciudat e ca e doar 1 buton. :twoup: De obicei sunt 2, unu in partea stanga si unu in partea dreapta. Iar cel din stanga il activeaza (il face functional) pe cel din dreapta. La mine asa este. Edited by Stig
Link to comment
Share on other sites

Sa nu fie pentru aprinderea/stingerea becului din torpedou, ca la veioze, dar ca a inversat ala firele cand l-a montat. :)

 

 

 

 

 

 

Pana la urma, ce face dracia aia de buton ? :twoup:

Edited by GabiSap
Link to comment
Share on other sites

l-am desfacut ieri, are un fir negru si unu rosu,,duc inauntru in bord..dar nu stiu unde duc si ce naiba fac..o sa merg la un electrician...va anunt,,,ca vad ca pe unii dintre voi,,,va amuza ff tare ,iar pe altii dintre voi am reusit s ava fac sa nu dormiti noptille..o sa va anunt...zbyee..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.