Jump to content

oameni si oameni


Cristian.O

Recommended Posts

nu prea gasesti:

http://cautare.mobile.ro/vehicule/changeSo...006&lang=ro

 

si cum mama masii cele mai ieftine-s din Romania :twoup:

 

iar masinile bune se cumpara cam de aici:

http://ecom.bmw.de/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMB...amp;language=en

 

Hmmm...De pe Gebrauchtwagen BMW.de am cumparat si eu 325-ul in urma cu o luna si dupa cateva zile mi s-a aprins check engine.Test la reprezentanta: sonda lambda si missfire pe doi cilindri.Schimbat sonda lambda si toate bujiile si bobinele(NGK+Bosch),diagnoza din nou si n-a mai aparut nici o eroare.Sa nu mai spun ca n-a fost deloc ieftin.Cu doua luni in urma am fost personal la Munchen sa gasesc un 325 si am dat de doua exemplare cu aprox. 9000 euro puse spre vanzare de catre doi privati si nici una nu era chiar o.k.Deci e greu sa nimeresti o masina second-hand impecabila de oriunde ar fi ea.

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fara suparare dar la 14k euro gasesti E90 320d extraordinar de bune, intretinute si dotate, THX nu e chiar asa...las-o moale.

 

Un 320d E90 M-paket,piele,navi professional,trapa,xenon,etc.. si BUN,fara 16-17 mii nu-l gasesti!

+1. Sau chiar mai mult de 16-17 k. Dar iata cum niste samsari fara scrupule creeaza curentul de opinie ca gasesti E90 la 12 mii sau E60 la 14-15mii. Bune, full de full, km reali (vreo 84000 sau , dupa preferinte 112000). Creduli sunt unii. Masinile bune COSTA, chiar daca e criza.

 

 

Am cunoscut si eu pe un mitic de Bucuresti, varu cu cumnatu lui prietenu lui plm, ceva de genu. Am stat asa la o cafea de vorba cu inca cativa amici, daca deschideai subiectul masini, asta le stia pe toate, iti facea rost de orice masina ziceai tu cu 2-3 mii de euro mai ieftina decat ai fi estimat tu, te lua asa de prost de parca n-ai mai fi vazut masini niciodata. De fapt mie imi place foarte mult sa ma dau nepriceput sa vad cat de mult pot abera oamenii, dar asta intrecea orice masura, n-am inteles de ce le place unora sa minta in halul asta.

Link to comment
Share on other sites

mie-mi par haiosi , le spun ca nu am mai avut BMW , sa vezi ce incep sa turuie , o fac avion .

 

cum topicul a inceput prin prezentarea unei masini care a fost lovite.

O INFORMATIE PT VIITORII CUMPARATORI DE E90[CEL PUTIN... LA ALTE MODELE NU STIU CUM E] ==> PE MULTE COMPONENTE ALE MASINII SUNT TIPARITE DATELE DE FABRICATIE (PE FARURI E STICKER CU DATA FABRICATIEI, PE VENTILATORUL CARE E PUS PE RADIATOR, PE CAPOTA IN INTEROR E UN STICKER CU DATA FABRICATIEI.)

 

 

DACA DATELE DE PE ACELE STICKERE NU CORESPUND CU DATA FABRICATIEI AUTO(MAX 1 - 2 LUNI DIFERENTA), E CLAR CA A FOST LOVITA. ASTA PENTRU PARTEA DIN FATA A MASINII. PT LATERAL SI SPATE ... TESTE DE VOPSEA.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina!

In fata este bara M iar pe spate din cate bad nu! deci e posibila ca aceale diferente de care zici ca apar in partea din fata sa fie de la montarea barii respective,nici la mine bara din spate nu imi este aliniata 100% ca in fabrica si masina nu mi-a fost lovita dar daca ma duc in targ cu ea un eventual cumparator poate sa imi reproseze ca a fost lovita.

Interiorul il faci lux cu 5 mil la orice spalatorie auto!

Link to comment
Share on other sites

propun initierea unui noi sectiuni gen "Coltul Rusinii" -wall of shame- :twoup: unde sa se totalizeze acest gen de posturi, astfel incat cine doreste sa-si cumpere o masina BMW sa studieze un pic aceasta sectiune. Sper ca moderatorii sa considere o initiativa demna de pus in practica, n-ar strica.

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina!

In fata este bara M iar pe spate din cate bad nu! deci e posibila ca aceale diferente de care zici ca apar in partea din fata sa fie de la montarea barii respective,nici la mine bara din spate nu imi este aliniata 100% ca in fabrica si masina nu mi-a fost lovita dar daca ma duc in targ cu ea un eventual cumparator poate sa imi reproseze ca a fost lovita.

Interiorul il faci lux cu 5 mil la orice spalatorie auto!

 

Daca vorbesti de masina din primul post are si in spate bara M.

Link to comment
Share on other sites

sunt curios cati dintre cei ce posteaza pe topicul acesta la vanzarea masinii lor spun potentialilor cumparatori toate defectele ascunse sau nu si apoi putem vorbi de unu sau altul,am cumparat de-a lungul timpului 26 de masini si din tara si din afara dar inca nu am intalnit vanzatorul 100%corect ....dar poate asta a fost doar ghinionul meu ....poate voi ati intalnit sau...
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina!

In fata este bara M iar pe spate din cate bad nu! deci e posibila ca aceale diferente de care zici ca apar in partea din fata sa fie de la montarea barii respective,nici la mine bara din spate nu imi este aliniata 100% ca in fabrica si masina nu mi-a fost lovita dar daca ma duc in targ cu ea un eventual cumparator poate sa imi reproseze ca a fost lovita.

Interiorul il faci lux cu 5 mil la orice spalatorie auto!

 

Daca vorbesti de masina din primul post are si in spate bara M.

Acum am vazut,dar uite ca ii lipseste plasticul ala de la carlig,iar plasticul din fata se vede ca difera culoarea,poate au fost montate dupa!

99% din oamenii care isi vand masinile acund unele defecte...este logic ce sa mai o dam pe dupa cires,daca vrei sa iti vinzi masina nu te apuci sa zici cat de indoita si de praf este,nu??

Link to comment
Share on other sites

pai da dar daca vine unu de la tara care nu se pricepe nu il iei si ii zici ca ai n-spe mii de airbag-uri si el la primul copac moare.

si daca tot se prinde ca a fost lovita, macar spunei adevarul, daca o cumpara sa stie la ce se asteapta..

Poate unul care o sa isi vanda masina personala o sa mai zica una-alta...dar un vanzator de masini niciodata pentru ca il intereseaza sa faca profit nu il intereseaza ce o sa se intample pe viitor cu noul proprietar,niciodata!

Este doar o marfa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.