Jump to content

E46 320d Touring 10.2004


daniel sandu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Foarte frumoasa masina ta si de asemenea bine dotata. Din pacate e prea puternica pentru ce-mi trebuie mie (masina o va folosi si fiica-mea de la anul) si de asta o vand si pe asta . De altfel, accidentul recent si nefericit cu soferita incepatoare care a lovit ambulanta BGS......din pacate mi-a confirmat ca am gandit bine.

Oricum, peste ceva timp o sa revin la marca BMW pentru ca este o masina exceptionala. De data asta o sa am grija sa fie automata si sa aiba cruiser.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina ta si de asemenea bine dotata. Din pacate e prea puternica pentru ce-mi trebuie mie (masina o va folosi si fiica-mea de la anul) si de asta o vand si pe asta . De altfel, accidentul recent si nefericit cu soferita incepatoare care a lovit ambulanta BGS......din pacate mi-a confirmat ca am gandit bine.

Oricum, peste ceva timp o sa revin la marca BMW pentru ca este o masina exceptionala. De data asta o sa am grija sa fie automata si sa aiba cruiser.

 

Pacat ca imi place masina ta......poate te mai gandesti.

A mea are si cutie automata si are si cruiser cum cauti tu.

Link to comment
Share on other sites

Masina simpla frumoasa si mai ales daca se prezinta in realitate dupa ce spui tu aici merita.. eu sunt interesat de un touring dar momentan am alte obligatii,poate daca nu o vinzi pana in vara.. :) in principiu ma intereseaza ceva mai inalt si spatios.. si bine ar prinde si 4x4.. ca o paranteza ma gandesc intre masina ta si o skoda 2 4x4 .. dar nu-mi place deloc interiorul la skoda :twoup: in schimb o poti lua cu pachet drumuri grele an mai nou.. normal ca ma refer SH.. sunt intre ciocan si nicovala
Link to comment
Share on other sites

... in principiu ma intereseaza ceva mai inalt si spatios..

Intradevar nu este o masina inalta pentru ca este foarte dinamica si stabila, insa este incredibil de eficienta ca spatiu (evident raportat la clasa ei): plecand de la luneta cu deschidere separata si pana la n configuratii posibile ale banchetelor si plaselor din spate, inclusiv spatiul redus ocupat de roata de rezerva de tip ingust.

Despre Skoda numai lucruri bune, dar comparam chestii diferite: o masina care a costat noua 36 000 euro cu una de 18 000 (chiar daca, in timp, devalorizarea este mult mai accentuata la BMW - avantaj pentru cumparatorul de SH). Oricum, de cate ori vei merge cu ea, vei gasi intotdeauna cate un motiv placut sa recunosti si sa intelegi de ce a costat noua atatia bani....Adica voiam sa argumentez ca de fapt un BMW de 10 000 euro, este mai ''ieftin'' decat o Skoda (din acelasi an) de 8 000 euro.

 

Gata, am terminat, nu mai fac reclama

Edited by daniel sandu
Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fiu carcotas dar la banii astia nu are dotari prea multe oricum la exterior arata super in poze.daca avea o cotiera fata,un volan in 3 spite si ceva scaune sport chiar ma interesa masina.spor la vanzare.intentionez sa-mi cumpar un 320d tourin dar mai astept pana in vara sa mai strang si ceva banuti si poate gasesc si ceva pe gustul meu.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ai urmarit in intregime topicul, dar ultimul pret cerut a fost 8300 euro. Daca e mult sau putin ramane la aprecierea fiecaruia, Cumparator sau Vanzator.

Dupa parerea mea piata a scazut f mult pretul, cu toate ca valoarea reala a masinii este de fapt mai mare. In cazul meu, combinand cele doua ''elemente'' am apreciat ca pretul cerut este unul decent atat pentru Cumparator cat si pentru Vanzator.

Este posibil si foarte normal ca in alte cazuri sa fie luate in calcul si/alte ''elemente'' personale, gen o necesitate imediata sau o urgenta si rezultatul sa difere

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.