Jump to content

E46 320d Touring 10.2004


daniel sandu

Recommended Posts

model 2005, Euro 4, 190,000 km, Transmisie manuala 6 trepte+R, 150 CP (110 kW), 1995 cm³, DSC, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat automat, jante aliaj, sistem navigatie, inchidere centralizata, 6 airbag, xenon, senzori ploaie, senzori aprindere faruri, proiectoare ceata, senzori parcare, geamuri colorate autorizate, alarmĂŁ Code Alarm pe cheie, 2+1 chei, cauciucuri Michelin, Set anvelope si jante iarna aproape noi, husa retractabila, casco full Omniasig, caietul de service si acte de provenienta, raport de testare 2008, revizie completĂŁ recentĂŁ mai 2010 cu schimb ulei BMW 5W30, toate filtrele schimbate, aer, polen, motorinĂŁ, MANN, schimbat antigel Hepu, lichid frana ATE, plĂŁcuĂže de frânĂŁ fata ATE, suspensie si articulatii perfecte, exterior impecabil.

 

Pret 9200 euro

0722 131 501

post-11404-1277559078_thumb.jpg

post-11404-1277559091_thumb.jpg

post-11404-1277559105_thumb.jpg

post-11404-1277559118_thumb.jpg

post-11404-1277559148_thumb.jpg

post-11404-1277559161_thumb.jpg

Edited by daniel sandu
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Ionatan, se vede cine iubeste Touringul...

 

Cat despre interior, nu m-am gandit sa fac poze dar o sa fac maine pe lumina. Intamplator am 2-3 poze ''neartistice'' facute de cei de la asigurari pe care le pot pune acum. Oricum nu am piele sau altceva iesit din comun dar interiorul e foarte bine intretinut.

post-11404-1277580792_thumb.jpg

post-11404-1277580804_thumb.jpg

post-11404-1277580814_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa iti explic:

 

1. BeMWeistul nu si-a dat seama ca ai xenon pentru ca lipsesc lupele si spaltorul de faruri. La BMW asa trebuie sa arate o instalatie xenon.

 

 

2. Iubesc touring-urile dar nu ma dau in vant(ca sa nu folosesc alta exprimare) dupa xenon aftermarket.

 

 

 

 

 

iubeste touringul pt ca are unul deosebit : http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=53343&hl=

(seamana cu al meu :twoup: doar ca al meu nu are tempomat :) )

 

Si scaune incalzite :) , dar in schimb tu ai xenon.

Link to comment
Share on other sites

..........

Si scaune incalzite :) , dar in schimb tu ai xenon.

stiu si de scaune :twoup: dar, desi sunt o persoana f. comoda, lipsa acestei optiuni/confort nu m-a deranjat. In schimb mi-as fi dorit sa am cruiser si cutie automata cu care ma obisnuisem la vechea masina. Cat despre xenon, asa am luat-o asa o tin (tot din comoditate).

Link to comment
Share on other sites

nu prea are dotari.. are geamuri doar pe fata.. nu are oglinzi retractabile.. nu are piele.. comenzi pe volan..

Cred ca unele chestii le-as fi putut face, gen piele (macar volan + schimbator), comenzi etc dar am considerat mai prioritar sa-ma asigur cu set de jante+cauciucuri de iarna, o husa de calitate, un detector de radar :twoup: si masina sa fie impecabila tehnic si estetic. Oricum BMW-urile in general stau F F bine la dotari, de la oglinzi incalzite si senzori de tot felul pana la jante de aliaj (pe 16 cel putin) si mai ales dotarile de siguranta.

Cat despre pret, daca am lua in calcul Upgrade-ul (sa-i zicem asa), de luna asta de cca 2500 euro (vopsit integral,de calitate,parbriz nou etc), pretul ar putea fi considerat OK sau "avantaj client" cum ar spune o reclama.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, referitor la anuntul meu, am postat alaltaieri un mesaj de actualizare dar topicul figureaza in ca ultim mesaj tot cu data

mai veche de acum 7 zile. Am incurcat sau gresit ceva ?

 

vad ca acum l-a pus bine

Edited by daniel sandu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu prea are dotari.. are geamuri doar pe fata.. nu are oglinzi retractabile.. nu are piele.. comenzi pe volan..

Cred ca unele chestii le-as fi putut face, gen piele (macar volan + schimbator), comenzi etc dar am considerat mai prioritar sa-ma asigur cu set de jante+cauciucuri de iarna, o husa de calitate, un detector de radar :twoup: si masina sa fie impecabila tehnic si estetic. Oricum BMW-urile in general stau F F bine la dotari, de la oglinzi incalzite si senzori de tot felul pana la jante de aliaj (pe 16 cel putin) si mai ales dotarile de siguranta.

Cat despre pret, daca am lua in calcul Upgrade-ul (sa-i zicem asa), de luna asta de cca 2500 euro (vopsit integral,de calitate,parbriz nou etc), pretul ar putea fi considerat OK sau "avantaj client" cum ar spune o reclama.

A fost busita?

Link to comment
Share on other sites

A fost busita?

nu afost busita!

masina a ”primit” in urma cu 1 an si ceva citeva zgârieturi pe lateral la care s- au adunat și pietricelele știute pe capota motor. Toate astea m-au determinat pânĂŁ la urmĂŁ sĂŁ mĂŁ hotĂŁresc sĂŁ o vopsesc (integral, nu cârpealĂŁ) la colegul Hess -Autobayern care a fĂŁcut dealtfel o treabĂŁ excelentĂŁ. La service-ul amintit se pot vedea și pozele ĂŽn detaliu cum arĂŁta mașina când i-am predat-o pentru lucrare. De asemenea, revizia și celelalte lucrĂŁri recente de intreținere amintite precum si piesele folosite sunt verificabile la colegii de forum care le-au efectuat sa de la care le-am cumpĂŁrat. La fel,si istoricul masinii e limpede și verificabil. A fost ĂŽngrijitĂŁ tot timpul și merge foarte bine

Edited by daniel sandu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.