Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

o parere va rog: http://www.autovit.ro/bmw-x3-C20721691.html

 

si ce stiti de dealer Alexander Grup?

 

Vad ca e trecut la tara de origine Romania si e specificat ca are carte service. Nu strica sa dai un telefon sau sa ii ceri un VIN si sa verifici masina. Terminati cu analizele astea SF, uzura volan, scaun etc.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Vad ca e trecut la tara de origine Romania si e specificat ca are carte service. Nu strica sa dai un telefon sau sa ii ceri un VIN si sa verifici masina. Terminati cu analizele astea SF, uzura volan, scaun etc.. :thumbsup:

 

Daca a avut-o vreun nespalat inainte nu inseamna ca are masina 250.000km ..

 

Alexander groupeste o firma mare care are foarte multe masini la vinzare ... Intr-un timp se ocupa si de recuperari leasing impreuna cu Mevas...

 

Masina e frumoasa ... Are multe optiuni ... Dar intr-adevar putin uzate scaunele ...

 

Poti merge la reprezentanta cu ea mai ales daca e din Ro...

Link to comment
Share on other sites

Vad ca e trecut la tara de origine Romania si e specificat ca are carte service. Nu strica sa dai un telefon sau sa ii ceri un VIN si sa verifici masina. Terminati cu analizele astea SF, uzura volan, scaun etc.. :thumbsup:

 

ai sa vazi ceva in leg cu uzura scaun,volan:

eu am luat masina mea in 2008,volanul era impecabil,la stilul meu de condus doar cu o mana s-a frecat pe partea stanga foarte mult si nu am facut cu ea decat 50000 km de cand o am :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ai sa vazi ceva in leg cu uzura scaun,volan:

eu am luat masina mea in 2008,volanul era impecabil,la stilul meu de condus doar cu o mana s-a frecat pe partea stanga foarte mult si nu am facut cu ea decat 50000 km de cand o am :thumbsup:

 

Si la mine la fel, volanul era uzat pe partea stanga, iar pe partea dreapta era impecabil..

Link to comment
Share on other sites

Lupo este benzina 1.4 , in brief scrie E3 .

 

Sunt constient ca la noi pot da si euro 2 dar stiam ca euro 2 e mai vechi de 95.

 

DIn 2000 a intrat euro 4 deci nu prea are cum sa iasa euro 2.

 

Ce imi pare cel mai rau e ca mai sunt ocazii de prinzi o masina de germania bine intretinuta chiar de e veche dar te impiedici de taxe excorbitante.

 

 

salut daca scrie in brief E3 atunci ii euro 3 poti sa o cauti la rar uite

 

http://www.buhnici.ro/2008/04/11/cum-stabilesc-norma-de-poluare-a-masinii-2/

http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

Link to comment
Share on other sites

 

Sunt constient ca la noi pot da si euro 2 dar stiam ca euro 2 e mai vechi de 95.

 

DIn 2000 a intrat euro 4 deci nu prea are cum sa iasa euro 2.

 

 

Nu stiu de unde le-ai scos ...

 

Euro 1 (1993):

For passenger cars - 91/441/EEC.[12]

 

Euro 2 (1996) for passenger cars - 94/12/EC (& 96/69/EC)

 

Euro 3 (2000) for any vehicle - 98/69/EC[14]

 

Euro 4 (2005) for any vehicle - 98/69/EC (& 2002/80/EC)

 

Euro 5 (2008/9) for light passenger and commercial vehicles - 715/2007/EC[15]

 

Euro 6 (2014) for light passenger and commercial vehicles - 715/2007/EC[15]

 

 

Iti spun sigur ca abia de prin 1998-1999 au inceput sa apara unele masini sa fie cu euro 3 (in general benzinarele)

 

La fel , Euro 4 dupa anul 2000 sunt doar unele benzinare , nu toate !

 

 

Pana nu vezi cartea de la RAR cu euro 2/ 3 / 4 pe ea , nu faci calcule aiurea .

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

De masina asta ce parere aveti http://www.autovit.ro/bmw-530-C20727571.html sau asta.

 

 

 

E interesanta dar :rolleyes: ori minte la anul de fabricatie ori a fost lovita in fata ori ambele !

 

Grilele de la capota sunt de nonfacelift si farurile sunt replici . Pachetul M a fost pus ulterior 99% .

 

 

In mare pare dotata . Vezi in ce stare e mecanic si daca functioneaza toate dotarile .

Link to comment
Share on other sites

am un prieten care este interesat de masina asta,o stie cineva,o parere daca se poate despre ea?

 

http://www.autovit.ro/bmw-535-C20746041.html

 

merci

 

 

masina a mai fost pe autovit ... s-a cumparat de la ploiesti pe 13.500... era cat pe ce s-o iau eu.. tipul de la ialomita mi-a luat-o cu 1 ora inainte!

am verificat-o pe istoric la reprezentanta si avea ultimul service undeva prin martie anul acesta la 190.000 km, nu aparea nici un fel de reparatie vopsitorie , tinichigerie, samd +

ca are turbo nou de la 120.000 km ( schimbat in Germania , ceea ce este un lucru f bun )

Cand a reaparut pe autovit am sunat pt ca prea era mare asemanarea si mi-a confirmat baiatul ca este una si aceeasi masina si mi-a zis ca i-a pus roti noi + ca a reparat ceva pe la galerie pe unde

transpira ulei la toate 5 -urile ...

Ca si concluzie masina pare buna , mai ramane pretul ( deja se vinde de catre intermediar ).

P.s daca vb sau o vezi sa-mi spui si mie ce impresie ti-a facut

Link to comment
Share on other sites

masina arata bine , pretul e conform taxelor , poate omul chiar vrea sa o vanda . Starea tehnica trebuie verificata la maxim . Doar la fata locului vezi realitatea .Sunt curios daca pe proprietar il cheama Sica :thumbsup: . Cutia automata si cuplul ala nebun , daca nu a schimbat uleiul la timp ma astept sa fie ceva probleme . Oricum se inscrie in categoria 2005 , 140 k km conform standardelor samsaresti de pe autovit .... Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nimeni,nimic :(

masina a mai fost pe autovit ... s-a cumparat de la ploiesti pe 13.500... era cat pe ce s-o iau eu.. tipul de la ialomita mi-a luat-o cu 1 ora inainte!

am verificat-o pe istoric la reprezentanta si avea ultimul service undeva prin martie anul acesta la 190.000 km, nu aparea nici un fel de reparatie vopsitorie , tinichigerie, samd +

ca are turbo nou de la 120.000 km ( schimbat in Germania , ceea ce este un lucru f bun )

Cand a reaparut pe autovit am sunat pt ca prea era mare asemanarea si mi-a confirmat baiatul ca este una si aceeasi masina si mi-a zis ca i-a pus roti noi + ca a reparat ceva pe la galerie pe unde

transpira ulei la toate 5 -urile ...

Ca si concluzie masina pare buna , mai ramane pretul ( deja se vinde de catre intermediar ).

P.s daca vb sau o vezi sa-mi spui si mie ce impresie ti-a facut

Link to comment
Share on other sites

nimeni,nimic :(

 

mie mi se pare ca arata bine masina,dar pretul ptr un 535 mi se pare cam mic?

 

 

citeste post 6708 !!! :)

 

 

eu am vandut asta http://www.bmwclub.ro/forums/topic/105918-vand-bmw-535d-2005/

si la f scump timp mi s-a facut asa un dor incat am fost in stare sa incep sa caut alta !!!

Edited by lauboy82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.