Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@stefan_e46 referitor la a6, vorbesc in cauza de detinator fost (quattro 180) actual(cel normal de 150) al 2 modele a6 motorizari diferite respectiv 2.5 tdi 150cp cod motor AKE si 2.5 tdi 180 cai quatro,tiptronic(atentie sa aibe si SPORT) , cod motor BDG. La cele cu cod motor cu B nu ar trebui sa iti faci griji in privinta axelor cu came sau altceva la motor pt ca incepand cu 2002 s-au produs numai modele cu cod motor cu B adik axele sunt facute din titan, nu mai sunt asa zgomotoase dar consuma enorm, parerea mea, mie in bucuresti nu imi lua mai putin de 14-15 masurat la pompa nu in CB. Cea de 150 cp este manuala in 6 trepte are un consum mult mai mic de 8-9 nu sare in bucuresti dar este ceva mai zgomotoasa si mai au o problema cam comuna cele 2 motorizari cu pompa de injectie(de fapt capul hidraulic)...pot intra in detalii dar nu are rost...ce mai vreau sa zic este in legatura cu pretul, masina mea era exact la fel de accesorizata doar ca era neagra si avea jantele pe 17 tot de pachet S-line, jantele din poza de pe autovit sunt de S-line de A8...eu am stat cu ea la vanzare cam 4 luni de zile de la un pret de 7300e si am reusit sa o dau cu chiu cu vai la 5900 acum cateva zile , masina fiind absolut impecabila, masina cumparata de noua din romania cu servisare numai la porsche km reali verificabili 220.000....pret de noua in 2002 in august 58.000e...am facut aceasta remarca pt ca mi se pare cam mare pretul...

 

sper ca ti-am fost de folos cu aceste informatii, daca te mai pot ajuta cu ceva poti sa imi dai PM

Edited by dyk_525
Link to comment
Share on other sites

am urm intrebare:

 

dau masina mea + o suma de bani ptr alta,este aceeasi procedura de inmatriculare?

proprietarul masinii pe care vreau sa o cumpar este din vrancea,eu din bucuresti,el mi-a spus sa nu mai facem ,,n'' drumuri sa facem actele in felul urmator:

sa merg sa fac un contract de vanzare/cumparare cu datele noastre,dupa sa merg la financiar sa fac fisa de inmatriculare si sa obtin fisa fiscala,acelasi lucru il face si el sa nu mai pierdem timp,este ok ce zice el?

Link to comment
Share on other sites

E perfect, Daniel. Asa am facut si eu anul trecut cand am facut un schimb de masini. Practic, faceti contract de vanzare-cumparare intre voi ptr ambele masini si treceti acolo ce sume vreti. Cat si cine plateste o diferenta, e treaba voastra, nu treceti in acte.

 

Ce masina ai gasit ?

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

E perfect, Daniel. Asa am facut si eu anul trecut cand am facut un schimb de masini. Practic, faceti contract de vanzare-cumparare intre voi ptr ambele masini si treceti acolo ce sume vreti. Cat si cine plateste o diferenta, e treaba voastra, nu treceti in acte.

 

Ce masina ai gasit ?

 

asta http://www.autovit.ro/bmw-x3-C20522207.html

 

am fost vineri la focsani de am vazuto,arata ok masina,mai trebuie un pic de detailing in interior,i s-a schimbat bara fata ptr ca a luat un caine,se vede in prima poza ca nu vine la fel ca pe partea dreapta,omul chiar mi-a aratat,am facut o tura cu ambele masini,acum ramane sa ii dau un raspuns in seara asta.

Link to comment
Share on other sites

Pai oricum nu gasesti 2007 2008 la banii astia,ideea e ca daca se prezinta mai bine decat majoritatea masinilor de pe piata noastra atat ca aspect si conditie tehnica, atunci merita.

 

Masinile cu cat devin mai noi cu atat sunt mai greu de reparat si suportat ca si cheltuieli.

 

O masina de generatie precedenta , poate ca nu-ti ofera garantie dar poti sa o repari si undeva in afara reprezentantelor la pret jumate.

 

De exemplu nu vad ce mi-ar oferi in plus in contextul economic actual un F10 530 fata 530 e60-ul meu, poate decat o mare gramada de bani aruncati pe fereastra.

 

Mai sunt si cele pe benzina cu pret substantial mai mic , la care mai mult ca sigur se mai negociaza si km sunt mai usor de regasit din cauza consumului mai mare.

 

http://www.autovit.ro/bmw-x3-C20916385.html

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mai sunt si cele pe benzina cu pret substantial mai mic , la care mai mult ca sigur se mai negociaza si km sunt mai usor de regasit din cauza consumului mai mare.

 

http://www.autovit.ro/bmw-x3-C20916385.html

la care pierzi la vanzare , si intre timp ai bagat enorm in impozit si consum . Eu nu as mai face recomandari de genul asta. Si eu nu sunt fan diesel dar la SUV nu ai de ales

 

De exemplu nu vad ce mi-ar oferi in plus in contextul economic actual un F10 530 fata 530 e60-ul meu, poate decat o mare gramada de bani aruncati pe fereastra.

 

cel putin in faza asta , de masina noua , cam asta reflecta . oameni cu bani :thumbsup:

sau oameni care chiar isi doresc sa arunce banii pe fereastra . Pt ca asa vor ei .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

pai de ce mai vrei tu masina cu motor de 3000 ? astea consuma mult si intretinerea e scumpa nu te-ai lamurit de la 535 ? golful e nou....are motor ideal pentru bucuresti simplu si fiabil :)

 

acum serios vorbind....ce soft de 535 a pus ala la 530 si ce coloare de M e aia ??? 168.000 km la break diesel din 2004

Link to comment
Share on other sites

Dar un E60 fata de E39?

 

 

Am cautat multa vreme la noi un e39 care sa se ridice la nivelul pe care mi-l doresc eu ,in genul 330cd care l-am avut, stare tehnica ireprosabila,3.0d, M pak int ext, navi trapa si scaunele alkantara sport. Dar nu am gasit decat afara.

 

As renunta la e60 pt e39 dotat si sa arate cam asa.http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=152083794&__lp=19&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&minConstructionYear=2000&maxConstructionYear=2003&lang=ro&pageNumber=6

 

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=152078033&__lp=19&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&minConstructionYear=2000&maxConstructionYear=2003&lang=ro&pageNumber=6

Pentru mine cel putin, masina cu care circul zi de zi trebuie sa fie decenta ca si bani, dar sa aiba ceva sub capota si sa nu te faci de ras cu ea pe unde mergi.

 

Poti avea lucrurile astea si cu 10.000 euro,mai nasol e cu prima inmatriculare,ca mi-as fi adus un 530d e39.

Link to comment
Share on other sites

Il mai stiti pe colegul cu AUTO Lepy Tour? :))

 

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/brasov-leasing-teapa-bani_pagubiti_0_568143516.html

 

http://observator.a1.ro/extern/A-aparut-o-noua-teapa-cu-masini-in-leasing-in-Bras_46466.html

 

ala din al doilea clip e un golanash. cum a facut banii, asa i-a pierdut. el o merita, dar ceilalti...

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare. E ala de tot i-am zis eu ca face reclama la firma, ca mereu intreba aici de nu stiu ce masina care o vindeau cica astia. Pai daca aia de la politie vor sa dea usor de el, sa il caute de pe IP-ul de pe care a postat aici pe forum. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.