Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pai nu ti se pare normal ca un model sa fie deja in productie inainte de data lansarii?

 

Iar legat de E46, gandeste-te ca BMW are fabrici in China, Africa de Sud, Germania etc., iti dai seama ca nu se intrerupe azi productia daca linia inca n-a fost pregatita pentru noul model, la majoritatea modelelor productia a continuat chiar daca aparuse noul model. In 2003 se fabricau si E39 si E60 spre exemplu.

 

 

Ba da, ai dreptate...e normal sa inceapa productia inainte de lansare :twoup:

Exact, si E39 si E60 in 2003...ca si E46 si E90 in 2005 ...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faruri turcesti si cred ca si stopurile la fel..probabil busita si in lipsa de fonduri a pus turcisme.

In legatura cu farurile a spus ca iau fost furate si volanul la fel si ca a investit 800 de euro in volan si nu iau mai ramas prea multi bani de faruri si a cumparat mai slabe cu 300 euro. nui exclus sa ma fi mintit, oricum am trimis pe cineva din timisoara maine sa o vada pt ca eu sunt din cj si nu prea am timp de excursii si o sa revin cu detalii.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Sunt si eu in cautarea primului BMW si as opta pt e46 320d(150cp) sau 525d(163cp). As vrea niste recomandari. Ce parere aveti despre asta http://autovit.ro/bmw-525-C16407780.html e ok pretul? mie mi se pare unpic cam mare pt o masina din 2002

 

Ia-ti 320d E46, e o masina extraordinara...si e mult mai convenabila si intretinerea la ea cred, decat la E39 525d...

Pentru 13 cai in plus nu cred ca se merita sa platesti taxe mai mari, sa ai consum mai mare, etc.

Plus ca 320d E46 se va vinde intotdeauna mai usor decat acest 525d E39 ...

Ia-ti un 320d E46, 2004 mai bine :twoup:

Vezi tu :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu daca as fi in locul tau nu as alege nici E46 nici E39 , m-as orienta spre un model mai nou

 

Iar vorbesti prostii :twoup:

Pai omul crezi ca n-ar alege E90 ?

Atat isi permite momentan, E46 sau E39 ...probabil are undeva pana-n 8...9000 E ...ce-ai vrea sa-si ia?

Decat un E90 de rahat, fara dotari, etc, mai bine un E46 cu dotari :)

Link to comment
Share on other sites

Pai eu mi-am expus parerea , nu trebuie neaparat sa tina cont de ea , eu in locul lui as mai strange niste bani si as trece la E90. Motivele pentru care as face aceasta alegere se afla la sectiunea Seria 3 / Probleme tehnice si rezolvari , sunt mai multe incepand de la xenon oem varza , trancanit geamuri , suspensie se f.te repede, tampoane motor se duc repede , etc ... dar sa nu il mai sperii pe om :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Decat un E90 de rahat, fara dotari, etc, mai bine un E46 cu dotari :twoup:

...si in stare buna...

 

Exact :)

Adica...eu am avut E46...a fost dauna totala (din vina altuia) si-am fost in Germania cu gandu` sa-mi iau E90, dar, la fel de bine, daca nu gaseam E90 cum vroiam...mai bine-mi luam E46 cu trapa, navi, volan sport, eventual si pachet M :)

 

Pai eu mi-am expus parerea , nu trebuie neaparat sa tina cont de ea , eu in locul lui as mai strange niste bani si as trece la E90. Motivele pentru care as face aceasta alegere se afla la sectiunea Seria 3 / Probleme tehnice si rezolvari , sunt mai multe incepand de la xenon oem varza , trancanit geamuri , suspensie se f.te repede, tampoane motor se duc repede , etc ... dar sa nu il mai sperii pe om :twoup:

 

Pai amice, daca omu` are 9 000 E (atat cred eu ca are sau vrea / isi permite sa dea pe masina) ...gandeste-te ca un E90 e macar 12 000...daca iei ceva bunicel, nu unul praf :twoup:

 

Inseamna inca 30 % din suma pe care o are, deci e destul de mult...

 

Eu am avut E46 si-am fost foarte multumit de masina, n-am avut nicio problema cu ea pana la 200 000 km...deci...

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt sfaturi. Bugetul pt masine este undeva la 8000E(+-). Cred k o sa raman totusi la e46(e mai fiabil din toate punctele de vedere), mai ramane doar sa-l gasesc :twoup: . Il cam caut de vreo 2 luni pt k stau prost si cu timpu... daca gaseste careva ceva interesant prin oras pe la el miar fi de folos. Multumesc inca odata si va doresc o seara faina!
Link to comment
Share on other sites

Da , e alegerea fiecaruia, eu mi-am expus parerea ca fiind posesor de E46 poate sa tina cont de ea, poate sa nu tina, cel mai bine ar fi ca el sa se documenteze pe forum la sectia Seria 3 / Probleme tehnice :twoup:

 

apropo hornetb, masina asta o stii ?

 

http://autovit.ro/bmw-320-C16354313.html

 

 

daca brelocul e original poti sa cumperi masina :)

Link to comment
Share on other sites

Da , e alegerea fiecaruia, eu mi-am expus parerea ca fiind posesor de E46 poate sa tina cont de ea, poate sa nu tina, cel mai bine ar fi ca el sa se documenteze pe forum la sectia Seria 3 / Probleme tehnice :twoup:

 

apropo hornetb, masina asta o stii ?

 

http://autovit.ro/bmw-320-C16354313.html

 

 

daca brelocul e original poti sa cumperi masina :)

 

Am vazut masina prin Severin, dar nu stiu a cui este, insa, daca e cineva interesat, pot sa intreb pe cineva care poate stie :)

Link to comment
Share on other sites

De vazut si eu am vazuto , ma gandeam ca poate il stii :twoup:

 

Nu, dar o sa intreb maine... (acum doarme prietenul ala al meu ca pleaca dimineata la Timisoara dupa un E92 2008 cu cineva care a vandut la pret super bun, 12 000 E, un E90 2006, albastru, piele crem, navi profesionala, n-avea xenon si trapa, MH cred - NU STIU CAT - ZET, masina era a cuiva din Severin, dar statea mai mult prin Timisoara baiatul, fiind la facultate acolo, poate tu stii/ai vazut masina)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt sfaturi. Bugetul pt masine este undeva la 8000E(+-). Cred k o sa raman totusi la e46(e mai fiabil din toate punctele de vedere), mai ramane doar sa-l gasesc :twoup: . Il cam caut de vreo 2 luni pt k stau prost si cu timpu... daca gaseste careva ceva interesant prin oras pe la el miar fi de folos. Multumesc inca odata si va doresc o seara faina!

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-mas...-rosu-pack.html uite aici un E39 frumos si destul de ieftin zic eu.

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/volkswagen-beetle-C16405284.html

 

masina este inpecabila nu a rulat in ro.este inmatriculata in romania,pe data de ;20-10-2010

 

jante alij cu cauciucuri de iarna

 

4 aer bage.

 

suport ochelari.termometru.ceas dicital

 

 

suport ochelari.termometru.ceas dicital

Ai uitat sa amintesti ca are plafon :twoup:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-mas...-rosu-pack.html uite aici un E39 frumos si destul de ieftin zic eu.

Da, intr-adevar este frumos. Insa il stiu ca a mai fost la vanzare mai de mult, daca nu mai insel. Il vindea un samsar si arata cam deplorabil, ca sa nu mai spun ca avea in jur de pana in 300k km. Probabil acum are mai mult. Vad ca si proprietarul a evitat sa raspunda cati km are masina...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.