Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

da, este masina despre care spunea wlf dar numai ca a fost lovita zdravan pe dreapta.. nu doar atinsa.. am vrut sa o cumpar eu de la CJ dar aripa spate trebuia schimbata ca cei de la service nu imi garantau ca mai iese la linie :D probabil cel care a luat-o i-a bagat o tona de kit, si nu e gluma ca trebuia kit f muult daca nu s-a schimbat aripa. era infundata cu prag cu tot.. in poze si mie mi s-a parut ok, dar cand am aratat la un prieten la service, din ce mi-a explicat(si NU pe japcareala, doar ca sa iasa masina ok), nu era chiar asa usor de reparat. in fine se vede ca a carpit-o numai din faptul ca nu a pus poze cu partea lovita, daca facea ceva frumos din ea.. punea poze..

Link to comment
Share on other sites

Dar la masina asta care o fi pretul, 21-24? :) (B-DB-AG-CT)

http://www.autovit.ro/bmw-325-C18200793.html - http://www.autovit.ro/bmw-325-C18284658.html?

Cand inca era in Constanta avea pretul 21.000. A cumparat-o cel din Ploiesti si o vinde cu 24.000 :)

Cam asa functioneaza <_<

Si bineinteles... km mai putini.

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

ACEASTA MASINA ESTE NUMAI PT CUNOSCATORI!!!TOTUL ESTE SCHIMBAT ATIT MECANICA CIT SI CONSUMABILELE.AMBREIAJ NOU SACHS RACING,ADMISIE CARBON,AXE CAME MODIFICATE,SUSPENSIE AC SCHNITZER,KIT EXTERIOR RIEGER,JANTE BBS 18,ANVELOPE 225/265,PIELE SCHIMBATA IN 2010,ULEI NOU LA MOTOR,CUTIE SI DIFERENTIAL.TOTUL NUMAI NOU SI ORIGINAL BMW!!!PRELATA ESTE IMPECABILA.CD-MP3 SONY,SATIE+SUBWOOFER.PUTEREA DE 381 CAI ESTE TRECUTA IN CARTEA MASINII.ESTE O VARIANTA SPECIALA M3 GTR,UNICAT.ACCEPT VARIANTE,NU OFER DIFERENTA.

 

Sgur nu-i intreg la cap.... Are si numere de Spania :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Trazneasca-l fulgerul de GTR da zici ca ii de ultima generatie(doar pentru cunoscatori). Eu in locul lui ceream cel putin 50.000 euro ca oricum ii criza si bani sunt garla :laugh: Doamne mare e gradina Ta dar cred ca asta o sarit-o de mult :LMAO: Edited by skorpyon
Link to comment
Share on other sites

referitor la anunturile de pe autovit cu pret prea good to be true....exact cum ma asteptam...asta e raspunsul la intrebarea pentru A4 2.0TDI 2005 la 8100EUR, a fost aici link-ul, nu stiu daca mai este inca activ, aviz amatorilor de chilipiruri, e drept ca pretul nu e foarte mic tocmai pentru a nu ridica mari semne de intrebare, insa cine are habar un pic de piata auto isi poate da seama ca ceva e cel putin dubios, raspunsul la email mai jos...

 

''Buna seara,

 

Numele meu este Cernat Marius Adrian.

 

Scuze pentru raspunsul intarziat dar nu am avut acces la internet pana acum.Lucrez aproape toata ziua si nu pot primi telefoane in incinta unde lucrez.Din acest motiv il tin inchis.

Pretul final este 8100 Euro. Masina este in Grecia.

 

Lucrez la o companie din Grecia si acestia mi-au oferit masina de servici de care ma pot folosii tot timpul.

Avand si o mare nevoie de banii acestia deoarece doresc sa achizitionez o locuinta aici in Grecia pentru a nu mai platii chirie fiind motivul pt care o vand.

 

Masina este inmatriculata in Romania si are toate actele de Romania , iar aici nu o cumpara nimeni(in Grecia).Toate documentele sunt in regula.Motorul este perfect,masina nu a fost lovita niciodata.

Am gasit una care imi place foarte mult dar cel care o vinde se cam grabeste pentru ca are nevoie de bani..Toate documentele sunt in regula.Motorul este perfect,masina nu a fost lovita niciodata.Masina am cumparat-o cu banii jos.Nu este luata in leasing

 

Deoarece eu lucrez si nu pot pleca,voi trimite masina cu o companie de transport masini si motociclete in toata Europa(EuropeTransport).

Cu aceasta companie,dumneavoastra puteti proba masina inainte de a o cumpara..

VOI FACE O PROCURA PE NUMELE UNUI AGENT DE LA ACEASTA COMPANIE IAR EL SE VA OCUPA DE TOATE ACTELE SI MA VA SCOATE DE LA FISC(CU DREPT DE SEMNATURA).NU AM NICI O DATORIE LA FISC.

 

Impreuna cu acest agent puteti merge la un mecanic si sa o bagati pe un tester ca sa vedeti km si starea motorului.Se accepta orice test.

Cum se face:

Dupa ce imi dati numele si adresa unde doriti sa vina masina,duc masina la companie.Compania verifica toate actele masinii la politie inainte de a face contractul pentru a vedea daca totul este in regula.

Dupa aceasta verificare si daca nu exista nici o problema compania ia legatura cu dumneavoastra ca sa va instiineteze,apoi se face transportul.

Transportul il platesc eu.Dumneavoastra nu platiti nimic in plus in afara de pretul masinii.Daca masina nu o sa va placa,compania imi va returna masina,urmand ca eu sa platesc si acest transport pentru returnare.

 

De accea va rog sa va ganditi bine inainte.Masina este asa cum va spun si nu am nimic de ascuns.

Daca sunteti interesat,va rog sa completati si sa imi trimiteti urmatoarele date pentru ca eu sa iau legatura cu compania:

Nume :

Prenume :

Adresa :

Oras si Judet :

Numar telefon :

Imediat ce am aceste date voi merge la companie si voi lasa masina in custodia lor.

 

 

O zi buna si astept un raspuns.''

 

Astia doar se folosesc probabil de numele companiei de transport, nu par a avea vreun site pus sus, sunt incepatori...:)

Link to comment
Share on other sites

A mai aparut chestia asta cu cateva pagini in urma. Eu nu m-as baga.

Chiar sa fie pe bune faza si tie nu iti convine masina ce se intampla? Ii este returnata masina iar el plateste, bineinteles, transportul.

Care e castigul lui la toata afacerea asta?

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Eh, probabil in faza 2. Prima data castiga increderea.. apoi un mic avans acolo :)

Grecia, Ungaria, Anglia.. ce mai conteaza: http://masini.ro/forum/content/Masini-ro/24892/Atentie-la-masinile-foarte-ieftine-din-Romania/ (daca nu e in regula sa pun linkul rog a se sterge)

 

Cand inca era in Constanta avea pretul 21.000. A cumparat-o cel din Ploiesti si o vinde cu 24.000 :)

Nie, fu exact invers. Multe furaciuni ajung la CT.

Edited by Siegfried
Link to comment
Share on other sites

Da, am gasit!

Se pare ca umbla mult prin lume :) Aici era in Anglia.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/71337-un-schimb-auto-cam-dubios-pareri/

Vezi postul lui @WLF

 

Nie, fu exact invers. Multe furaciuni ajung la CT.

 

Pai la CT costa mai putin si avea mai multi km. In PH costa mai mult si are mai putini km.

E mai logic cum am spus eu, nu?

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

salutare

 

tot s-a discutat mai sus in legatura cu masinile din Constanta. Am gasit un e46 320i, in CT. Nu e propietar dar zice ca are fiscalul si masina e OK. Rog colegii din CT poate cunosc aceasta masina sa imi spuna ceva despre ea. Eu sunt din Brasov si nu as vrea sa fac 400 km degeaba. Va multumesc.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C18276157.html

Edited by crsbmw
Link to comment
Share on other sites

numai dupa cum arata in poze si nu cred ca merita sa te duci sa o vezi, o fi pretul atractiv dar sigur mai bagi in ea destui bani sa o aduci la starea de plutire asa ca mai bine cauti una mai buna chiar daca e mai scumpa!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.