Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am mai vazut la unii care le transpira mainile, fac praf pielea de pe volan si schimbator.

 

Am avut un e46 si de la 200 000 de km a inceput sa se toceasca pielea de pe schimbator. Si am vazut multe masini peste 200 000 care au schimbatorul tocit.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-325-C19701470.html

 

Ce pareere aveti de asta?

 

Km cred ca nu sunt ai masinii (dupa schimbator).

 

si volanul a fost retapisat 100%, iar operatiunea s-a facut cu o piele mult mai slaba dpdv calitativ fata de cea de fabrica.

 

uita-te cum arata in partea de sus.

 

 

iar referitor la maciuliile de schimbator... eu la 45 000km am schimbat una.

 

la 90 000 deja era tocita si a doua (se luase putin vopseaua si nu o mai suportam asa).... e vba de cele gri de la e90. imi transpira destul de tare mana si asta afecteaza oarecum vopseaua de pe plasticul ala.

 

acum am pus de M perforata si mai mult de 40-50mii km nu ma astept sa tina.

Link to comment
Share on other sites

Eu aÂş lua-o, ĂŽnsĂŁ sunt convins cĂŁ are ceva probleme despre care a uitat sĂŁ menĂžioneze... DacĂŁ nu de ordin mecanic/tehnic sigur are probleme cu actele probabil ĂŽn ĂŽncercarea de a fenta impozitul.

Apropo de motorul de 5000 ºi adoptarea noii grile de impozitare, dacã cumperi maºina asta poÞi plãti impozitul În ianuarie la nivelul de atunci sau plãteºteti retroactiv pentru valoarea de când ai fãcut Înscrierea?

Link to comment
Share on other sites

Boldy a inceput sa puna si gagici in poze =))

 

uita-ti-va la tipa de pe scari, de la intrare... dreapta sus

 

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C19/78/96/C19789600_1.jpg

 

LE: inca doua:))

 

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C19/78/96/C19789600_7.jpg

 

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C19/78/96/C19789600_8.jpg

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

salut

 

a auzit cineva de firma asta: auto lepy tour - www.autolepytour.com

 

Nu am gasit nimic despre ei - cat de seriosi sunt - si mi-ar sta capul la o masina de la el, mai ales ca face si buy back.

 

Ai mai intrebat :laugh: faci reclama mascata ... macar de aveai putina imaginatie ...

 

Vezi 2 pagini in urma !

Link to comment
Share on other sites

Ai mai intrebat :laugh: faci reclama mascata ... macar de aveai putina imaginatie ...

 

Vezi 2 pagini in urma !

 

 

Multumesc pentru nimic. Te las sa scrii in continuare si sa crezi ce vrei. Eu am pus o intrebare la care chiar vroiam sa aflu un raspuns. Povestea e cam asa: am o masina la care firma respectiva mi-a facut o oferta dupa cele spuse de mine. Eu am acceptat respectiva oferta, urmand ca maine dimineata sa merg la ei (un drum Cluj - Brasov) sa se faca evaluarea. Am gasit la ei pe site un bmw 320d din 2007 (care intre timp a disparut de pe site) si vreau sa platesc diferenta si sa iau masina. Omul mi-a spus ca masinile sunt aduse din parcuri din Belgia si Germania, este de acord sa o duc la reprezentanta sa o pun pe tester si sa vad un istoric (imi dau de gandit foarte mult cei 40000 km pe care sustine ca ii are - masina fiind din 2007 si avand pretul de 13800 euro). Daca ai curiozitatea de a cauta pe net ai sa vezi ca nu gasesti nimic altceva depre aceasta firma decat anunturile lor - nici de bine nici de rau - si acum: NU E NORMAL SA IMCERC SA CAUT SI EU NISTE RASPUNSURI???

De ce trebuie sa lansezi cu acuze daca nici macar nu ma cunosti. Ca si explicatie ca sunt nou pe forum - din moment ce nu am mai avut bmw ce era sa caut aici? Acum am de gand sa devin si eu un posesor al acestui model si logic ca incerc sa caut diferite raspunsuri (cat mai multe date despre model si sfaturi pentru achizitie). Oricum nu o sa mai deranjez pe nimeni - va las in lumea voastra. Se pare ca altii nu au loc de voi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.