Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Lexus-ul ala mi se pare ok, putin mai ieftin si m-ar tenta. Din cate stiu, Toyota sunt foarte fiabile, iar Lexus fiind divizia de lux, nu poate fi mai prejos. Iar la 55.000km, cu dotarile respective mi se pare ok..

De is250 am fost si eu f. tentat un timp. Acum, mi se pare un avensis putin mai mic. Sa iei in calcul si pretul pieselor de schimb. Am auzit ca filtrul de polen ar fi 450 ron :D. Ps: sa intrii putin pe forum la toyota sa vezi ce de probleme au

Edited by cernica87
Link to comment
Share on other sites

De is250 am fost si eu f. tentat un timp. Acum, mi se pare un avensis putin mai mic. Sa iei in calcul si pretul pieselor de schimb. Am auzit ca filtrul de polen ar fi 450 ron :D. Ps: sa intrii putin pe forum la toyota sa vezi ce de probleme au

 

Nu prea am gasit mare lucru pe forum referitor la lexus..la ce anume te referi mai exact? Referitor la pretul pieselor, sunt sigur ca se pot gasi si la preturi mai decente, la reprezentanta sunt cam visatori :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

foarte greu sa cumperi un bmw in ziua de azi......

 

@madschumi daca are 90000 km si nu are poze din fata, nu stiu cat de ok poate fi...si eu am vazut acela anunt si nici nu m am deranjat sa sun...

 

asta l ai vz? dc tot esti din bn? http://www.depozitauto.ro/vand-bmw-316-second-hand-2002-bistritanasaud-id120182.html

 

cel mai ok e46 face-lift care l-am vazut(din vreo 10 in 3-4 judete) ii asta: http://cautare.mobile.ro/vehicule/details.html?id=149795680&utm_source=http%3A%2F%2Fwww.automarket.ro&utm_medium=Search+Api&utm_campaign=Integrations+Partner+automarket.ro

 

7200 Eur ultimu pret mi-a zis tipa(ii masina lu prietenu care cred ca ii plecat)

asta chiar ii ok, km reali, interioru ii beton beton, volanu sport 375mm cel su spita dubla, scaunele sport, ornamente tip carbon, ii chiar ok, are o "dubitura" mica cat juma de unghie la aripa dreapta fata, in rest dc ai bani zic ca merita.

 

cu cel argintiu am uita sa-ti zic, a fost vopsit cred spoileru spate(nu stiu dc tot spatele) si interioru are unele imperfectiuni.

 

dai o fuga pana in bistrita le vezi pe amandoua.

Link to comment
Share on other sites

De is250 am fost si eu f. tentat un timp. Acum, mi se pare un avensis putin mai mic. Sa iei in calcul si pretul pieselor de schimb. Am auzit ca filtrul de polen ar fi 450 ron :D. Ps: sa intrii putin pe forum la toyota sa vezi ce de probleme au

 

Mentenanta la Lexus nu e atat de scumpa. Pot eu sa va dau preturile exacte pentru IS220d.

La IS250 atentie la consum. ISF insa, da senzatii incredibile, pentru un pret, consum si costuri de mentenanta incredibile de asemenea

Link to comment
Share on other sites

Mentenanta la Lexus nu e atat de scumpa. Pot eu sa va dau preturile exacte pentru IS220d.

La IS250 atentie la consum. ISF insa, da senzatii incredibile, pentru un pret, consum si costuri de mentenanta incredibile de asemenea

 

Poti sa ne spui cateva exemple te rog? Ulei, filtre etc..

 

Masina nu mai e pe autovit.Probabil s-a dat.

 

Am observat. Multumesc oricum! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Masina mea e tot 2003, are 165 000 km, benzina, in conditiile in care nu am iesit cu ea din tara, am fost la munte o data pe an, maxim 2 ori, si in rest ce am avut treaba in oras, si ceva drumuri de bucuresti. Nu-mi zice mie ca ala a facut in 5 ani de cand o are 30 000.
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios ce au in cap de pun poza cu acea carte service. Chiar astia cred ca toata lumea e proasta si va pune cineva botu la ce zic ei .... Exact la fel cum fac cei de la Autobayern :))), au impresia ca toti suntem prosti, si ei sunt destepti. Edited by poison
Link to comment
Share on other sites

Pai anul trecut am vopsit BMW-ul. Nu am ce sa le reprosez, s-au miscat mai greu, dar a iesit bine, si a durat o luna. Anul asta am fost sa imi revopsesc un peugeot 407. Am lasat masina pe 24 mai 2011, a fost vb ca e gata in 10 zile lucratoare si a fost gata acum fix 1 saptamana, deci 3 luni si vreo 4 zile. In tot acest timp baietii ma luau de prost, ba ca nu au nu stiu ce pigment care vine din japonia si s-a inchis fabrica, ba ca aia de la casco nu dau accept de plata ( am sunat la casco nu primisera nici un fel de cerere de accept, factura, nimic si dosarul era ok, doar asteptau de la service acte ), dar de cele mai multe ori nu raspundeau la telefon. Sunam si de 8-10 ori pe zi si ignorau total, eventual o data la ceva timp imi dadeau sms ca nu pot raspunde, ca sa nu mai zic ca prin august si-au luat si 10 zile concediu, timp in care eu sunam ca prostu la ei si ei nu raspundeau. Bataie de joc. Acum vroiam sa imi revopsesc si bmw-ul iar la ei, dar nu mai calc acolo nici mort.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.