Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

nu e chiar asa.. au inceput sa se vanda in perioada asta.. si chiar am vazut ca tin de preturi. eu am avut noroc cu un e46 ca m-am dus la timp cu banii.. in decurs de 2 ore cat am probat masina/facut acte cred ca au mai sunat 5 persoane si unii chiar ofereau mai mult decat negociasem :) dar a fost baiat ok..

 

acum ma cam bate gandu` s-o pun la vanzare ca e perioada buna de vandut.. mai ales cat de bine se vand e46-le.. dar s-o 'aranjez' putin :D

Link to comment
Share on other sites

Si eu zic la fel, e o perioada buna de cumparat.

nu e chiar asa. oricat ar fi criza de mare, o masina bine intretinuta si in firea ei nu se vinde de foame pe bani putini

 

pomeni sunt, dar la samsari care renunta la castigul de 2000 si se multumesc doar cu 500 sa nu treaca luna degeaba

Link to comment
Share on other sites

Unii chiar n-au simtul realitatii. Daca RZV a luat 10k pe coupe-ul lui, hai sa zicem un 11k cu indulgenta pentru astalalt, desi si RZV a prins pestisorul fermecat cand a dat masina.

 

Imi aduc aminte ca si Brandex vindea masina lui cu vreo 11-12k, si acuma e la 6k pe autovit, nu dupa multa vreme, si cu aceleasi imbunatatiri.

Link to comment
Share on other sites

Unii chiar n-au simtul realitatii. Daca RZV a luat 10k pe coupe-ul lui, hai sa zicem un 11k cu indulgenta pentru astalalt, desi si RZV a prins pestisorul fermecat cand a dat masina.

 

Imi aduc aminte ca si Brandex vindea masina lui cu vreo 11-12k, si acuma e la 6k pe autovit, nu dupa multa vreme, si cu aceleasi imbunatatiri.

 

Masina mea s-a vandut "intre prieteni", iar baiatul care a luat-o stia foarte bine modul in care a fost intretinuta si piesele schimbate (si costul lor), iar asta a contat foarte mult. Am avut 4 oferte de pe autovit, cea mai buna fiind de 9800E. In rest schimburi, 7-8 oferte, fie cu 745/ml350, fie cu polo/ibiza/logan..

Arunca un ochi la Bmw e46 coupe FL pe autovit/mobile etc si arata-mi 2-3 care iti plac tie si care sunt in regula din toate punctele de vedere. O sa constati ca au un pret destul de ridicat..totusi, un 320d din 2004 se vinde cu 7500-8000e. :rolleyes:

 

http://www.autovit.ro/bmw-335-C21904439.html pare interesanta, dar e slab dotata. Ce parere aveti?

 

Proprietarul e un tip foarte ok, are o cafenea pe Decebal. Masina e foarte bine ingrijita, iar cutia manuala e foarte fun. Dar, asa cum ai remarcat si tu, e relativ slab dotata :mellow:

Link to comment
Share on other sites

RZV, pana la urma tot un E46 este, chiar daca e coupe. A aparut noul seria 3 deja.

 

Sa inteleg ca si un e90 320d/2007 e acelasi lucru cu un e92 325i/2007? Daca un e46 320d/2004 e acelasi lucru cu un e46 325ci/2004...Am dreptate? :rolleyes:

 

Ia spune tu rzv care ar fi pretul corect la coupe-ul diesel al colegului edy ?

Pretul corect este pretul pe care urmatorul proprietar e dispus sa il plateasca :rolleyes: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.