Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@krysttall Sa mori tu ca nu consuma 10 ? ai avut si stii ce vorbesti , sau vorbesti din carti ?

uite eu am avut 330i si daca mergeam potolit cu 3000 benzina scoteam consum de 10 in oras. daca iese pilotul din tine si de la 118d treci pe 3000 benzina cu care mergi blana o sa scoti 20, dar daca mergi potolit chiar sciti 10% constant. la fel si in afara . si ce crezi, are un prieten un 330xi, deci si 4x4, si saptamana trecuta am scos 11,5 in bucuresti cu masina aia , in conditii de iarna

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Hai fii serios te rog, fii serios.

 

Daca tu imi spui ca 330xi consuma 11.5 in Bucuresti in conditii de iarna, deja aberezi oribil de grav. Scuze ca iti spun.

 

Am avut 330xi cutie manuala, 30 de mii de km reali, si consuma minim 15% in oras.

 

Imi consuma mie Laguna 1.5dci 10-11 in oras si tu imi spui ca 330xi consuma la fel, 330xi masina veche de 8-9 ani probabil.

 

Eu inteleg ca vrei sa argumentezi, dar nici chiar asa cu aberatii din astea sinistre.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

@krysttall Sa mori tu ca nu consuma 10 ? ai avut si stii ce vorbesti , sau vorbesti din carti ?

uite eu am avut 330i si daca mergeam potolit cu 3000 benzina scoteam consum de 10 in oras. daca iese pilotul din tine si de la 118d treci pe 3000 benzina cu care mergi blana o sa scoti 20, dar daca mergi potolit chiar sciti 10% constant. la fel si in afara . si ce crezi, are un prieten un 330xi, deci si 4x4, si saptamana trecuta am scos 11,5 in bucuresti cu masina aia , in conditii de iarna

 

Vorbesti de 330-u ala de 3 ani, treci peste

Link to comment
Share on other sites

rzv pui gresit problema. corect ar fi pusa in felul urmator: ba de ce sa nu dau 400ron/luna in loc de 600(chiar daca imi permit sa dau 1000/luna pe benzina)

 

e ca si cum zici : kkt te duci la supermarket sa cumperi o cola pentru ca e cu 50 de bani mai ieftina? ba saracule bea adria daca nu-ti permiti.

 

PS eu unul nu inteleg de ce sa nu cheltui mai putin daca se poate.

 

Ai dreptate si tu, eu doar mi-am spus parerea. Absurd mi se pare si sa cumperi o masina cu motor mare si sa mergi "la consum". Daca principalul gand este de a obtine un motor mic, excluzi din start motoarele mari. Mie asa mi se pare logic:

1. rulaj mic, principal urban....motor benzina

2. rulaj mediu, principal urban....motor benzina capacitate mica-medie sau diesel

3. rulaj mare, principal urban....motor diesel

La rulaj in principal extraurban consumul este decent la orice masina, benzina sau diesel.

Link to comment
Share on other sites

Pai stii care e problema. Sub 2.0, orice motor pe benzina e foarte moale, tragi de el rau de tot. Peste 2.0, deja nu mai e decent, incepi sa urci spre 200 de cai si nu mai e o masina cu consum decent, oricum ar fi. Personal as prefera motoare mici pe benzina dar turbo, gen 1.4tsi, mi se par cele mai potrivite.
Link to comment
Share on other sites

Pai stii care e problema. Sub 2.0, orice motor pe benzina e foarte moale, tragi de el rau de tot. Peste 2.0, deja nu mai e decent, incepi sa urci spre 200 de cai si nu mai e o masina cu consum decent, oricum ar fi. Personal as prefera motoare mici pe benzina dar turbo, gen 1.4tsi, mi se par cele mai potrivite.

 

La alea ma gandeam si eu..puse pe o masina mica sunt ok. Nu sunt de acord cu motorizarile de 1.2t pe Octavia de exemplu :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

...............eu am avut 330i si daca mergeam potolit cu 3000 benzina scoteam consum de in oras......................................... 10

...... are un prieten un 330xi, deci si 4x4, si saptamana trecuta am scos 11,5 in bucuresti cu masina aia , in conditii de iarna.

 

http://lolmart.com/files/2011/03/i-lold.jpg

Link to comment
Share on other sites

@krysttall Sa mori tu ca nu consuma 10 ? ai avut si stii ce vorbesti , sau vorbesti din carti ?

uite eu am avut 330i si daca mergeam potolit cu 3000 benzina scoteam consum de 10 in oras. daca iese pilotul din tine si de la 118d treci pe 3000 benzina cu care mergi blana o sa scoti 20, dar daca mergi potolit chiar sciti 10% constant. la fel si in afara . si ce crezi, are un prieten un 330xi, deci si 4x4, si saptamana trecuta am scos 11,5 in bucuresti cu masina aia , in conditii de iarna

 

nu am avut niciodata benzina, deci nu te contrazic..dar la fostul X5- 3000 D aveam consum de genul asta 10 l / 100 km ....si de asta m-am gandit ca la benzinar trebuie sa consume ceva mult mai mult...la vreo 15-16 l/ 100 ... si uite inca un aspect..vorbeam cu cineva care avea un 3 benzina dar parca era 320 nu 330 ..si mi-a spus ca-i consuma aproximativ 12-13 l /100..........

 

deci ca si conducator auto numai de motorina ......mi-am exprimat parerea ...

Link to comment
Share on other sites

la 320 ce l-am avut cu 2171cmc in sibiu (oras nu foarte aglomerat)nu am reusit sa ii scot consum mai mic de 12 chiar 13 si masina era ok din toate punctele de vedere 10-11 chiar si 12 imi acum 318i 1995cmc deci la 330 nu vad cum sa scoti asa ceva si nu imi spune ca motorizarile descrise sunt prea mici/raportat la caroserie Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

In ultimii 8 ani de zile n-am avut nici o masina sa imi consume sub 10%. Nici macar cu motor 1.5dci nu consuma mai putin, las-o dracu cu 3.0 benzina si 10%.

 

Adevarul e ca X5 3.0d imi lua cam 11% in oras, cutie automata, ditamai magaoaia, ciudat. Si am avut 2 X5-uri la fel.

Link to comment
Share on other sites

da'cum mergeti bai nene cu 3000 diesel si pe x5 de va consuma frate 10% ? mie la e61 530d, nu scade sub 13 in oras.

 

 

daca gasesc poza cu consumul asta ..am sa o postez... aici aveam consumul 10-11 l .....mentionez faptul ca nu sunt unul care merge numai "blana"...ci o "jaruiesc" doar atunci cand e cazul ..in rest..... mers asa mai "normal" pt unul care detine/detinea X5 ....

 

dar cum gasesc poza aia cum o postez .....asa ca si dovada.. :)

 

In ultimii 8 ani de zile n-am avut nici o masina sa imi consume sub 10%. Nici macar cu motor 1.5dci nu consuma mai putin, las-o dracu cu 3.0 benzina si 10%.

 

Adevarul e ca X5 3.0d imi lua cam 11% in oras, cutie automata, ditamai magaoaia, ciudat. Si am avut 2 X5-uri la fel.

 

 

nu 3000 benzina....3000 motorina...motorina....

Link to comment
Share on other sites

@krysttall Sa mori tu ca nu consuma 10 ? ai avut si stii ce vorbesti , sau vorbesti din carti ?

uite eu am avut 330i si daca mergeam potolit cu 3000 benzina scoteam consum de 10 in oras. daca iese pilotul din tine si de la 118d treci pe 3000 benzina cu care mergi blana o sa scoti 20, dar daca mergi potolit chiar sciti 10% constant. la fel si in afara . si ce crezi, are un prieten un 330xi, deci si 4x4, si saptamana trecuta am scos 11,5 in bucuresti cu masina aia , in conditii de iarna

 

Ho ho ho, dragul mosului! Opreste-te ca da afara antigelul din tine.

In primul rand ca fiind tatal meu posesor de 3000 benzina xi...sub 15,5 in oras nu scoti nici sa-l remorchezi. Cumva ai stat mult sa-l citesti pe Petre Ispirescu in copilarie? Si te rog verifica limbajul cand contrazici alti membri. Fa-o civilizat neanderthalianule. Scz mods, dar nu m-am putut abtine.

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C22450896.html

 

ce ziceti? in afara ca e 11/2007 de fapt

Indiferent daca exteriorul e frumos mai mult de 9000 nu as da pe ea Inmatriculata.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
e de cand era burebista chestia asta cu consumul, niciodata n-am inteles care-i smecheria sa declari consumuri d-astea imposibil de mici. e ca si cum te-ai lauda ca ai pwla mica :laugh: :laugh: Edited by poleposition
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

e de cand era burebista chestia asta cu consumul, niciodata n-am inteles care-i smecheria sa declari consumuri d-astea imposibil de mici. e ca si cum te-ai lauda ca ai pwla mica :laugh: :laugh:

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ..... ai o carafa de vin fiert..de la mine.... :)))))))))))))))))))))))))

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.