Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Bine, tu esti pitiponc fiindca ai pus poza aia pe autovit. :rofl:

 

dooh, pe bune, traim in Romania, hai sa ne raportam la piata din Romania si sa nu mai facem conexiuni cu Germania doar cand ne convine. :thumbsup:

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

KIP, tu raporteaza-te la ce vrei, iti imaginezi ca eu stiu prea bine cat valoreaza un bmw cu service la nea ion in garaj in rromania.

 

90% dintre forumisti nu ar schimba o piesa de pe masina daca ar putea renunta la ea, BMW in rromania nu este acelasi lucru cu BMW oriunde in lume.

 

In rromania majoritatea care au bmw, nu isi permit sa intretina o masina, si aia care isi permit nu or sa vanda o masina cu pretul echivalent sau mic cu pretul din targ.

 

Nu cred ca au sens discutiile astea, ca pretul e mare, am observat ca daca voi nu gasiti un defect real la masina, va luati de orice altceva, de pret, de poze, de cine stie ce, pacat, chiar pacat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg care e problema acum, nu are voie sa vanda masina cu cat vrea el ?

Eu as vinde masina mea cu 15-16 mii daca nu ar strica toti samsarii piata, pe mobile.de nu exista echivalente care sa fie la pretul actual din rromania, probabil la fel e si la masina lui Geme.

 

Chiar ii rog sa verifice mobile.de si autoscout.de, si o sa vada cu lacrimi in ochi ca sub 12-13 mii nu gasesc cu dotarile mele si sub 200 mii de km.

 

forumul asta are numai plin de carcotasi ca sa zic asa...... fiecare isi vinde masina cu cat vrea. Toate masinile sunt diferite, unele au sute de mii de km, de pe care pica tot, dar dehhh exista E46 si mai ieftine, luati-le pe alea fratilor sa aveti ce baga in ele, si da cu km de te gandesti ca au mers pe luna cu ele.

 

Va las sa vorbiti singuri aici, ca si niste babe stand pe banca, ca doar asta faceti.

 

Numai bine! si spor la carcotit!

Link to comment
Share on other sites

KIP, tu raporteaza-te la ce vrei

 

Lol, asta s-ar transforma intr-o alta discutie fara sfarsit. Zic pas. :rolleyes:

 

Sa ne anuntati si pe noi cand o sa va vindeti masinile in Romania, la preturile pietei din Germania. :sorcerer:

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Ca idee, nu m-am legat de pret, e masina ta => ceri cat vrei pe ea.

<snip>

Adaugi taxa+drum+etc...tot acolo ajungi. :rolleyes:

 

Voi chiar credeti ca alea au 149 de mii de km respectiv 119 mii ?

 

E plin de autohaus-uri cu turci, romani, bulgari si alte natii care fac exact ce fac si samsarii de aici.

 

Eu refuz sa cred ca o masina in germania, din 2003-2004 mai are sub 200 de mii de km, cu siguranta sunt exceptii, dar nu sunt pe mobile.* .

Edited by dooh
Link to comment
Share on other sites

vad " 10/2007", deci sunt plauzibili km actuali, dar nu obligatoriu reali, totul e cu dus si intors, nemtii fac multi km pe luna, noi facem putini, eu am masina luata noua din 2005, si are 35 de mii de km, daca vreau sa o vand trebuie sa ii dau inainte nu ? Edited by dooh
Link to comment
Share on other sites

Ca idee, nu m-am legat de pret, e masina ta => ceri cat vrei pe ea.

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?lang=ro&id=157131268&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&features=SUNROOF&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&categories=Limousine&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&tabNumber=2

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?id=156794889&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&features=SUNROOF&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&categories=Limousine&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=ro&pageNumber=1

Adaugi taxa+drum+etc...tot acolo ajungi. :rolleyes:

 

Primul anunt: Vezi ca e cu un an jumate mai veche, vezi ca e EURO 3, are KM mai multi, n-are incalzire in scaune, nu are navigatie, si altele. Asa vrei tu sa o ai cu tubul ala de bass intre scaunele din spate de la pasageri?

 

Al doilea anunt: E automata, n-are pachet M, sa nu zic ca nu are multe altele (geamuri electrice pe spate ioc, etc.). Ti se pare ca e lafel ca a mea? Sau voi mergeti doar dupa pret? unde e mic e si bun... va multumiti cu produsul, kit ca nu e cum ati fi vrut sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Masina din 2004/10 pana in 2007 a facut 54.000km si a avut acelasi proprietar in germania pana in 03/2010, iar eu am luat-o la 96000km in 06/2010. (Poate sa confirme si Dooh caruia ii multumesc pt. informatiile astea)

 

De vandut nu caut sa o vand, asa ca nu mai sariti ca si cocosii fara porumb......

 

Care chiar vrea masina si are bani, este binevenit.

 

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

e frumoasa masina dar ma indoiesc ca va da cineva 12k, poate da un 10k unul care o apreciaza si ii place modelul, altfel e destul de greu...s-a pus parbriz incalzit pe E46? insist pentru ca stiam ca nici nu a existat optiunea asta...chiar sunt curios!
Link to comment
Share on other sites

e frumoasa masina dar ma indoiesc ca va da cineva 12k, poate da un 10k unul care o apreciaza si ii place modelul, altfel e destul de greu...s-a pus parbriz incalzit pe E46? insist pentru ca stiam ca nici nu a existat optiunea asta...chiar sunt curios!

Nu exista parbriz incalzit pe E46.

@geme: pachetul individual nu consta doar in plafon negru :thumbsup:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.