Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pfuaiiii, mi-e o lene. Pe scurt, iti trimite o poveste fantastica spunandu-ti ca el e plecat la mama dracu din tara si, ca sa se convinga ca nu plateste bilete de avion sa vina in tara aiurea, sa-i dovedesti ca ai bani sa o cumperi. Te pune sa bagi cateva sute de euro in contul tau la Western Union si sa-i trimiti pe mail scan dupa sold-ul tau, cu suma si tranzactia. EL are combinatie la o sucursala Western Union si retrage banii aia in numele tau. Cam asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Pfuaiiii, mi-e o lene. Pe scurt, iti trimite o poveste fantastica spunandu-ti ca el e plecat la mama dracu din tara si, ca sa se convinga ca nu plateste bilete de avion sa vina in tara aiurea, sa-i dovedesti ca ai bani sa o cumperi. Te pune sa bagi cateva sute de euro in contul tau la Western Union si sa-i trimiti pe mail scan dupa sold-ul tau, cu suma si tranzactia. EL are combinatie la o sucursala Western Union si retrage banii aia in numele tau. Cam asa ceva.

aaaaa acum chiar imi aduc aminte ca am avut odata si eu o oferta de genul si chiar ma gandeam daca sa accept sau nu :LMAO: pana la urma m-am sucit eu dar nu pentru ca stiam smecheria asta (au fost alte motive).Multumesc pt. ca m-ai luminaT :thumbsup: Uite asa mai ma pun si eu la curent :goodjob:

 

WLF--multumesc

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

Semi-piele, trapa, xenon, HK, scaune electrice cu memorii, pachet M...asta da masina cheala :console: . Comenzi volan si cd-player pui cu 200E maxim. A avut masina la 10.000E, a scazut pana a ajuns la 7000E. Probabil mai lasa. Nu pare a fi o masina proasta sau neingrijita.

 

 

compar-o cu asta;)...uitate la interior vezi daca i lipseste vreo dotare...inafara de kit M exterior nu i lipseste mai nimik

http://www.autovit.ro/bmw-330-C21670058.html

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Nu am idee cat are, dar nu are 140 de mii, decit daca e luata de prin tari ca Romania,

altfel din 2002 pana in 2007 cand zice ca a luat-o a facut 10 mii pe an in germania ?

E greu..

 

Masinile in germania, in general au intre 150-200 de mii de km in 2 ani de folosinta,

adica aia chiar merg, sunt si cazuri cand nu dar in principiu de asta isi cumpara masini,

sa le foloseasca :)

 

LE. 74 de mii in 03-2006, se pare ca am dat cu bota-n balta :)

Edited by dooh
Link to comment
Share on other sites

Senzatie.. :thumbsup:

 

 

E vreo problema ca are omul si GPL pe ea..??? eu am un prieten care are o Mazca CX7, an 2008 - 2200 benzina si instalatie GPL (montata de cei de la mazda) si e foarte foarte multumit, chiar ii batusem un apropo ca sa o cumpar eu ...... merge de la Onesti la Timisoara cu 140 lei (aproximativ 550 km).... e vreo problema in sensul asta..... ??

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, mie nu imi place masina aia. Nu Gpl-ul ma deranjeaza.

 

 

ok ..am inteles....ma gandeam ca e vreo problema cu GPL ....ca as fi fost si eu curios, in afara de generalitatile degenul "umbli cu bomba in spate" sau "auzi GPL ..." si alte chestii de genul asta ..ma gandeam ca mai sunt si alte necunoscute..hibe..

Link to comment
Share on other sites

Sincer, eu nu as apela la Gpl pe masina proprie. Ii inteleg rostul pe taxi, dar cam atat. Daca problema o reprezinta consumul, vinzi masina si iei ceva cu un consum mai mic. Altfel 2000e pe instalatie+riscurile de rigoare..eu nu as apela la solutia asta. Sunt zeci de masini cu motorizari puternice si consum decent, nu vad de ce as ramane fixat pe un motor mare, dar cu Gpl.
Link to comment
Share on other sites

Vorbeam la modul general, nu ma refeream la o motorizare anume. Daca masina vine din fabrica cu Gpl, totul ok.

Dar sa cumperi un A6 3.0fsi, iar apoi sa ii montezi Gpl pentru ca nu ai bani de benzina...putin jenant. Exista si alte optiuni, nu te obliga nimeni sa iti iei o masina cu un consum mare. Eu raman la parerea mea, daca nu iti permiti intretinerea masinii stock, nu o cumperi. E absurd sa cumperi o masina, iar apoi sa ii aduci tot felul de modificari sa ii scada consumul, Gpl,magneti,filtre minune si alte prostii..

Gandirea logica e cam asa: "cat consuma masina asta? 10l/100km..asta inseamna 600ron/1000km. Imi permit acest consum sau nu?"

Daca raspunsul e nu, cauti o masina care consuma 5-6-7l/100km, nu te apuci sa pui Gpl ca sa ajungi la costul de 600ron/1000km.

Link to comment
Share on other sites

rzv pui gresit problema. corect ar fi pusa in felul urmator: ba de ce sa nu dau 400ron/luna in loc de 600(chiar daca imi permit sa dau 1000/luna pe benzina)

 

e ca si cum zici : kkt te duci la supermarket sa cumperi o cola pentru ca e cu 50 de bani mai ieftina? ba saracule bea adria daca nu-ti permiti.

 

PS eu unul nu inteleg de ce sa nu cheltui mai putin daca se poate.

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.