Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

e de o jegosenie remarcanta, pare hartanit vai viata lui, transpira a masina de imputit, de cocalar probabil nespalat. Nu numai ca e imputita dar volanul e ultra uzat, probabil de la ghiuluri, iar carcasa spatiului de depozitare din spate e cojita maxim, centurile pline de jeg, cotierele spate la fel, alea fata si scaunele nu mai zic

Ma bag si eu in seama, intrucat momentan imi caut masina, iar piata auto romaneasca te lasa masca. Referitor la cele de mai sus, eu pur si simplu nu inteleg cum dealerii astia de se ocupa cu vanzari de masini, nu isi permit sa dea 200-300 de lei sa faca un detailing interior ca sa curete masina, sa nu mai arate a cotetz ambulant. Hai ca la proprietar inteleg, daca asa e el imputit, n-ai cu cine. Dar am intalnit acelasi lucru si pe la parcuri de reprezentante sau firme de leasing, cum ar fi Weltauto sau Tiriac (sau cum naiba le zice). Nu mai spun ca prezinta masina ca "impecabila" si cand te duci la fata locului normal ca descoperi o bomba, iar daca intrebi de carte service, revizii, etc. dau din umeri. Bun, nu toate masinile sunt asa, dar sunt multe in situatia asta. Mie ca si reprezentanta mi-ar fi sincer rusine sa vand asa ceva, niste troace pe roti, zgariate si lovite pe toate partile, in interior ca o cocina, si la supra-pret, ca deh, o iei de la reprezentanta. Bleah, ce sila-mi e! Momentan incerc sa gasesc ceva de la primul proprietar, sau maxim al doilea, o masina intretinuta asa cum trebuie si istoric verificabil la reprezentanta. Daca nu, fac o plimbare pana in Germania, sau masina noua.

 

Am vazut de curand un A4 B8 din 2009 cu 60k km, nu pot sa zic ca era dezastru, dar plastice zgariate, jeg pe ici-colo... Cum sa dai 30k+ euro pe o masina si apoi sa te doara-n c#r de ea? O masina din germania cu de 3 ori km astia si dublul anilor arata mai bine. Din pacate la noi lumea nu are deloc grija de masini, nici service cum trebuie si nici ingrijite, plasticele peste tot sunt zgariate prin interior si totul jegos. Eu nu pot sa pricep lucrul asta, mai ales in conditiile in care iti petreci chiar si cateva ore pe zi in masina. Probabil astia suntem ca natie. :(

Link to comment
Share on other sites

Eu tot am impresia ca masina asta care acum e inmatriculata la Sibiu cu nr. ROX, prima data a fost inmatriculata pe Bucuresti cu nr. AHD(21 SAU 24) !

Cred ca ai dreptate. Am mai vazut-o pe autovit pusa la vanzare si parca asa avea nr. Nu stiu cui i-a apartinut masina, dar interiorul ala arata JALNIC. Asta arata ca proprietarului nu i sa parea ceva anormal sa mearga cu masina in halul asta.

Dupa cum a mai spus si alt coleg, pare ieftina, dar nu este. Cred ca mai bagi cateva mii ca sa o aduci la un stadiu decent, deci nu e nici o "afacere".

Link to comment
Share on other sites

salut vreau sa verific si eu acest cod de sasiu doresc ca maine sa plec dupa masina la braila actualu propietar afirma 153.000 km masina fabricatie 2006 Wbavc31000ku42758 te rog mult dooh ajuta-ma iti multumesc o zii buna !!

 

 

masina e fabricata 03-2005.

 

poate te ajuta dooh cu nr de km desi eu zic ca-i putin probabil sa fie reali.

Link to comment
Share on other sites

multumesc zaha316 aceasta e masina http://www.autovit.ro/bmw-320-C23163479.html vreau sfaturi pareri eu deja mam inteles cu propietaru la pret , dooh te rog mult ajuta-ma Wbavc31000ku42758 multumesc !!

 

 

INMATRICULATA IN ROMANIA IN 2011... tara de origine germania. Data de fabricatie = 03/2005. Daca aia are 150.000km eu imi tai ... si o dau la ratze :)

 

+ ca e samsar [mai are 3 masini la vanzare].

 

Iar dupa locatia pozelor, cred ca e acelasi care avea un 5er facut din 2 daune totale si vandut drept impecabil.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

multumesc zaha316 aceasta e masina http://www.autovit.ro/bmw-320-C23163479.html vreau sfaturi pareri eu deja mam inteles cu propietaru la pret , dooh te rog mult ajuta-ma Wbavc31000ku42758 multumesc !!

 

wow....adica te-ai inteles la pret fara sa vezi/testezi masina....presupun ca ti-a mai si zis ca ti-o tine pana sambata la pretul asta de oferta.....ca sunt multi care o vor, nu? :goodjob:

 

da un search pe google si vezi ca a mai avut de vanzare si un 530, si un A6 si un A4....asa ca chill ..plus cum te gandesti ca o masina cu dotarile descrise si in stare atat de buna e la pret de 318i

Link to comment
Share on other sites

INMATRICULATA IN ROMANIA IN 2011... tara de origine germania. Data de fabricatie = 03/2005. Daca aia are 150.000km eu imi tai ... si o dau la ratze :)

 

+ ca e samsar [mai are 3 masini la vanzare].

 

Iar dupa locatia pozelor, cred ca e acelasi care avea un 5er facut din 2 daune totale si vandut drept impecabil.

 

 

subscriu

 

arata suspect de bine pentru pretul asta. nu zic ca e imposibil dar din propria experienta (caut de ceva timp un e90) iti zic ca o sa fii surprins de realitate, cat de mult difera de ceea ce-i in poze.

 

sper sa ai noroc si sa fie buna.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Ma poate ajuta cineva cu o cautare dupa WBAVC31010VG17259. Proprietarul sustine ca are "doar" 107.000km dar sincer ma indoiesc in conditiile in care masina este un diesel din 2007 si adusa la sfarsitul anul trecut in RO.

 

Multam anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai dreptate. Am mai vazut-o pe autovit pusa la vanzare si parca asa avea nr. Nu stiu cui i-a apartinut masina, dar interiorul ala arata JALNIC. Asta arata ca proprietarului nu i sa parea ceva anormal sa mearga cu masina in halul asta.

Dupa cum a mai spus si alt coleg, pare ieftina, dar nu este. Cred ca mai bagi cateva mii ca sa o aduci la un stadiu decent, deci nu e nici o "afacere".

 

 

Pai tocmai, ca daca face parte din cele 2 identice cu B 21 AHD si B 24 AHD, primii proprietari au avut grija de ele dar dupa 2 ani nu au mai platit leasing-ul si ajunsesera printr-un parc, una a ajuns dupa prin Iasi sau Bacau, etc. Deci, daca e una dintre alea 2, e cam plimbata pe la proprietari din 2009 si pana acum.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

wow....adica te-ai inteles la pret fara sa vezi/testezi masina....presupun ca ti-a mai si zis ca ti-o tine pana sambata la pretul asta de oferta.....ca sunt multi care o vor, nu? :goodjob:

 

da un search pe google si vezi ca a mai avut de vanzare si un 530, si un A6 si un A4....asa ca chill ..plus cum te gandesti ca o masina cu dotarile descrise si in stare atat de buna e la pret de 318i

 

 

caut ce cv vreme un e90 maxim 13.000 euro 2005-2006 si vreau cv dotari sunt foarte constient de km ca nu sunt reali, dar la 11.000 euro accept si o masina cu 250.000 km reali dasta il rog pe dooh daca poate sa imi spuna ultima intrare in service !!pt mine la o masina dotarile conteaza cel mai mult,akolo se face diferenta pt mine !!

Edited by Alex E30
Link to comment
Share on other sites

De asta nici nu mai raspund, poate o sa am timp si o sa dezvolt o aplicatie online pentru asta, desigur contra-cost :)

 

On topic, cand vad lucruri interesante, o sa mai raspund pe topic, dar pana atunci eu recomand sa nu va mai bateti capul cu masinile de pe autovit,

98% sunt km dati inapoi, care teoretic e cea mai mica problema pe care masina o poate avea, pana te lasa rola de la accesorii la 200km/h, pentru

ca nu stiai ca trebuie schimbata, ca doar masina luata are "100 de mii de km" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.