Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce dracu sa ii raspunzi, lasa-l in prostia lui, poate se plictiseste si dispare singur.

 

Nu am vazut numerele ei...am doar VIN-ul

Calculasem 1000 in cazul in care ma duc sa caut acolo o masina...avion, hotel, masina de inchiriat, numere, motorina spre casa, taxe drum.

 

Bun si VIN-ul, da-l incoace.

Link to comment
Share on other sites

S-a interesat kristall de km dar eu n-am verificat la BMW inca. Dar o sa ma duc curand sa aflu si mai vb dupa. Si n-am ramas cu sechele deloc , n-am de ce pt ca masina e foarte ok. Ca or fi sau n-or fi km reali , asta e. Nu-i nici un capat de tara. Cate BMW SH la vanzare prin tara crezi ca au km reali?
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu inteleg sincer comportamentul vostru,serios! Ma asteptam la ceva mai mult de la voi.Pt ca sunt cam indecis nu cred ca trebuie sa ma injurati sau stiu eu,pana una alta sunt inginer,nu copchil sau ce ati scris voi.Am avut a4 pe care am dat 18.500 eur acum 4 ani,nu sunt vreun copchil care cauta conversatie,cum ziceti voi ,pe care l-am vandut anul trecut,am luat un a6 cu care mi-am cam luat teapa si l-am vandut mai departe,pierzand 2.000 eur .Dupa aceasta nefericita intamplare,sunt cam circumspect la o noua achizitionare si de asta le-am luat oarecum la rand.Am vrut inainte de A6 un C220,dar nu prea aveam bani.Apoi m-am gandit sa imi iau o masina de maxim 12k,si am zis sa revin la audi sau VW,insa probleme care apar pe forum m-au facut sa ma razgandesc ,nu mai vreau sa iau teapa.Pt ca citisem pe forum la VW ca tehnologia Common Rail te scapa de problema injectoarelor,am cautat sa vad ce alte marci au bagat mai devreme tehnologia(VAG a bagat-o in 2009) si sa achizitionez asa ceva.

As vrea un 320 D ,ani 2006-2008 ,de maxim 12 mii de euro ,cum am mai scris pt ca mi-am dat seama ca au mai multa fiabilitate fata de marcile VAG din perioada '06-'08.Acum am de ales intre a lua o masina de max 12k (adica bmw) sau sa mai fac un efort si sa iau un MB C220,care l-am vazut in Iasi si mi se pare bun.Forumul credeam ca e un loc unde poti primi sfaturi si oameni care sa te ajute ce decizie sa iei,nu sa te injure.Chiar nu va inteleg,serios !

Ce,voi daca aveti de ex toti banii vostri 25.000 eur,luati masina de 24k ? Asa si eu,zic sa imi iau o masina buna la pret bun si sa imi ramana bani si pt alte investitii sau sa dau mai mult si sa raman cu mai putini bani de mini-afaceri.Eu cred ca fiecare ati trecut prin dilema asta,cati bani sa dati pe o masina dintr-un total pe care il aveati.In fine,chiar m-a dezamagit atitudinea voastra.Sper ca daca nu ma ajutati,totusi daca o sa imi iau un 320 si o sa il prezint la membri,macar atunci sa va cereti oarecum scuze.

P.s. Asta a fost masina mea : http://www.clubaudi.ro/masina-mea-prezentarea-membrilor/25248-masina-mea-audi-a4-2006-1-9-116-cp.html

Link to comment
Share on other sites

Atunci sa ma scuzati voi,ca am tras concluzia asta.Faza e ca is cam afon in BMW ,in denumiri gen 320 d 2005-2008 se cheama E60 sau cum :-\,etc. Oricum,am sa mai caut informatii cand revin in 2 ore acasa,ca am mai mult timp ! Citisem anul trecut principala problema la bmw de anul cum as vrea eu ar fi turbina,nu prea auzisem de injectoare.E cam nasol pe aici pe forum caci,fata de alte marci,is mai greu de gasit informatiile la modelul care m-ar interesa in mod direct ...sau nu stiu eu unde sa ma uit cu atatea denumiri specifice: E39...60...etc !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.