Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mai cauta ca gasesti o gramada pe mobile sau pe carxp.be (iti faci cont aici si poti sa licitezi si ca persoana fizica).

 

Ma bucur ca si comunitatea bavareza e activa ca si cea VW ;)

Da, tot caut de cand am dat golf-ul 5 2.0 tdi care mi-a scos peri albi :)

Insa nu am gasit nimic acceptabil ca pret/dotari/km.

E clar ca undeva trebuie sa fac o concesie... Si mai mult ca sigur va fi facuta la numarul de km...

Masina asta mai greu sa o gasesc in afara...e clar ca samsarii merg la pont...ei nu stau cateva zile sa caute o masina.

La pretul de pe mobile e clar ca mai adaug ~1000 drumul, 1200 taxa daca e euro 4, acte RAR, etc... Si nu pot face magaria cu TVA-ul :)

Edited by kirkusss
Link to comment
Share on other sites

Si iti pare rau ca nu s-a concretizat intelegerea? E simpatica Alfa aia, dar 1.9d ala nu prea ii face cinste. :rolleyes:

 

Pai nu era vorba de el. Era vorba de o "personalitate", chiar m-as distra sa vad ce zice Stefan de intalnirea cu individu.

 

Chiar nu mai stii care vruia sa isi ia Alfa GT?

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca si comunitatea bavareza e activa ca si cea VW ;)

Da, tot caut de cand am dat golf-ul 5 2.0 tdi care mi-a scos peri albi :)

Insa nu am gasit nimic acceptabil ca pret/dotari/km.

E clar ca undeva trebuie sa fac o concesie... Si mai mult ca sigur va fi facuta la numarul de km...

Masina asta mai greu sa o gasesc in afara...e clar ca samsarii merg la pont...ei nu stau cateva zile sa caute o masina.

La pretul de pe mobile e clar ca mai adaug ~1000 drumul, 1200 taxa daca e euro 4, acte RAR, etc... Si nu pot face magaria cu TVA-ul :)

Vrei in mod special 118d? si in ce buget te incadrezi?

Link to comment
Share on other sites

In principiu 118d, 120d. Ca si dotari mi-as dori navigatia pentru a fi mai facil si mai putin costisitor CIC retrofitul :)

Buget ~11.000

Stiu ca e imposibil sa gasesc o masina perfecta in bugetul asta, dar mai las de la mine.

Optionalele se pun si dupa..mai greu, dar se pun (am experienta de la golf).

Legat de piese ce se pot defecta, la fel din pacate...golf-ul m-a invatat multe

Edited by kirkusss
Link to comment
Share on other sites

Da m-am vazut cu Alexxx, era foarte determinat in a cumpara masina,doar ca era o combinatie cu verssatu in care el a ezitat, si asa am avut toti de pierdut.

 

A fost si la preturi mai mari,masina e buna cu 150 de lei ai range 600 km,motoru e peste cel de 2.0d 150 de bmw , nu ca-s subiectiv,raspuns mai bun la pedala, rapoarte mai scurte,mai agil,320 am avut 4 ani deci clar un + pentru motorul jtd.

 

Zicea ca e ambreiaj foarte tare,in fine asa e la toate GT-urile,

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Da m-am vazut cu Alexxx, era foarte determinat in a cumpara masina,doar ca era o combinatie cu verssatu in care el a ezitat, si asa am avut toti de pierdut.

el=eu? de pierdut? :laugh: eu sigur nu

nu cred...mi-a zis ca nu v-ati inteles la jantele de vara, la o zgarietura adnca pe lateral si la ambreiajul prea tare.

 

Stiu deasemenea ca oferta lui era de 7000, iar tu nu ai lasat sub 7200...corectii daca gresesc :)...

Link to comment
Share on other sites

bani reali pe care efectiv la momentul respectiv nu ai avea pentru ca tu trebuia sa ai cumperi masina .

 

normal ca nu sunt absurd sa nu dau masina pt 200 euro, nu m-a cautat sa-mi zica : AM BANII HAI SA FACEM ACTELE. :frantics:

 

In fine detalii, o usa e 100 euro, ambreiaju asa e la GT, rotile se platesc. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

aaaa, ca eu ii dadeam banii daca batea palma cu tine la asta te referi, banuiesc...m-am intalnit cu el sa-mi dea cheile chiar in ziua in care vazuse masina ta. Nu mi le-a dat, ca nu s-a inteles cu tine. Cum a pus el problema cu tine, nu stiu, dar cert este ca mie nu voia sa-mi dea masina pana nu gasea una care chiar ii placea si era la aceeasi bani pe care ii dadeam eu pe aia a lui...

 

in fine, a vazut vreo 4 masini, mie mi-o fi zis ceva, tie altceva...

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Pai nu era vorba de el. Era vorba de o "personalitate", chiar m-as distra sa vad ce zice Stefan de intalnirea cu individu.

 

Chiar nu mai stii care vruia sa isi ia Alfa GT?

 

Gata, m-am lamurit :rolleyes: .

Pana la urma toata lumea e fericita, mai putin Stefan care a ramas cu masina.. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

E foarte ciudata piata in momentul de fata, am un vecin care vrea sa cumpere un 520d (2007/2008) si cam tot ce a fost mai ok pe net s-a vandut. Chiar am fost cu el joi sa vada o masina, ca dotari/aspect/pret era ok, dar fiind Pastele samd a ramas ca se intalnesc saptamana asta. M-am intalnit astazi cu vecinul cand am venit acasa si mi-a zis ca s-a vandut masina :frantics: . La fel am patit si eu prin octombrie-noiembrie anul trecut, au fost mai multe masini care mi-au placut, dar care s-au vandut foarte repede. La Alfa exista o mare problema...e Alfa :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Singuru 520 misto, dotat M paket,navi tot LCI , e la top cars pipera , e neinscrisa dar lasa sigur la pret,

 

Alfa e alfa dar sa sti ca la multe aspecte e peste bmw de aceeasi clasa, sonorizare, ambianta interioara ca deh sunt italieni, designu primeaza inainte .

 

Nu e cum spune lumea ,cel putin asta nu s-a defectat si merg cu ea zi de zi, mi-as mai lua Alfa , ori 159 2.4 ori Brera Q4.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca n-o sa ai probleme cu injectoarele la BMW.

Acum depinde si ce an vrei sa fie. Ar fi mai bine euro5 dar asta inseamna sa fie minim sfarsitul lui 2008 si poate e mai greu sa gasesti la 11.000 dar cu un pic de noroc...

 

VAAAAAAAAAAAAAI HAHAHAHAH

Link to comment
Share on other sites

Ca si fiabilitate e recunoscuta ca fiind cea mai indoielnica , mai ales pe partea electrica de senzori etc, eu am avut noroc si am nimerit-o pe aia mai fara bube.

 

Asta as lua-o oricand : http://www.autovit.ro/alfa-romeo-brera-C23166126.html

 

Si mie imi place foarte mult Brera, combinatia cu 2.4d ala cred ca e cea mai buna alegere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.