Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Lol. Hai ca trebuie sa confirm si eu, ca unii vad ca nu inteleg. Benelux e o situatie mai speciala, toate masinile de acolo au in general puterea redusa, nu conteaza marca, tocmai din motivul expus mai sus.

 

Si ca sa dovedim si cu acte:

 

http://www.autorola.fr/picturebrowser.do?t=full&pid=17749875&carid=2446893

 

Poza este cu certificatul masinii, unde scrie 90kw, deci si mai putin, 122 cai. Deci e posibil sa aiba dreptate, sa nu fie cu 136 cai, ci cu mai putini. :)

 

Ah, lol, este si de 136 de cai:

 

http://www.autorola.fr/picturebrowser.do?t=full&pid=17749917&carid=2540169

 

Atatea neclaritati pt nimic.

Pe motorul M47N2, 318d = 122hp

Pe motorul N47, 318d e de 143hp, dar in belgia e si o varianta gen fleet cu 136 cai.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lol, la jumatate. 285 de mii Germania = 132 de mii Romania :LMAO:

 

Probabil masina nu e inca in tara, poate o aduce pe platforma, si eu am pus anunt pe autovit cu pozele originale, pentru ca masina inca n-a ajuns in tara.

Link to comment
Share on other sites

Are un amic de al meu una identica, cu ornamente imbracate tot in carbon. Mi se par de un mare prost gust, se vede la colturi cum e pusa folia, nu imi plac deloc deloc, nu mai vazusem pana atunci si aveam o alta impresie.
Link to comment
Share on other sites

Are un amic de al meu una identica, cu ornamente imbracate tot in carbon. Mi se par de un mare prost gust, se vede la colturi cum e pusa folia, nu imi plac deloc deloc, nu mai vazusem pana atunci si aveam o alta impresie.

 

 

asta ar fi cea mai mica problema si remediabila rapid...."bubele" in alta parte sa nu fie pline de "puroi"....

 

la antepenultima poza cea cu farul din dreapta mi se pare "nelalocul lui" in comparatie cu farul din stanga...poate o fi un unghi mai nepotrivit ..nu se vede clar..dar parca..totusi .....ridic si eu o ipoteza...

Link to comment
Share on other sites

cam cat credeti ca ar valora masina asta real? http://www.autovit.ro/bmw-525-C24195170.html

 

am vorbit cu proprietarul la telefon si m-a luat cu abureala de samsar, ca e masina lui taica-su, ca a stat mai mult in garaj, ca are carte de service doar pana pe la 130.000km (in 2005 cand a si fost adusa in tara)...evident nu are taxa platita.

 

ca defecte zice el, nu-i functioneaza trapa in rest e ok...insa sunt convins ca mai are defecte ascunse.

 

partea frumoasa este ca are o sumedenie de dotari, pe care rar le gasesti la un loc pe e39.

 

ps: tevile alea de "M5" sunt evident nefunctionale, doar de design :p

Link to comment
Share on other sites

Daca masina ar fi tehnic ok, nu zic impecabila pentru ca stiu ca e imposibil, ma gandesc ca ar merita un 6000-6500 pentru dotarile pe care le are. Cu o cosmetizare mica, masina ar putea arata binisor...gen scos toate cruciulitele si icoanele, refacut buretele ala de la scaunul soferului cel putin, care e lasat rau, eliminat tevile alea ridicole de pe dreapta...trapa nu cred ca e foarte costisitor de reparat (probabil se gaseste pe la dezmembrari un mecanism functional)...si bineinteles emblema cu M5 de pe portbagaj :))

 

Desi unii considera E39 un model depasit (posibil sa aiba dreptate, fiindca se fabrica de pe vremea Cielo :) ), mie mi se pare inca unul dintre cele mai reusite modele BMW ca design si fiabilitate motor. Cred ca e o limuzina care intretinuta corespunzator iti poate oferi satisfactie la costuri moderate.

Link to comment
Share on other sites

la pretul ala ma indoiesc ca merge la bluff... totusi mai pui un pic si incep E92 (ok, lasi partea cu 'decapotabil' dar eu nu am auzit f multi romani innebuniti dupa ele, mai ales dupa cele cu softtop). la intrebarea cu 'oare cat mai lasa la ea?' vrei sa facem un joc de pronosticuri... de ce nu suni? :):)
Link to comment
Share on other sites

Dezamagiri peste dezamagiri... :rolleyes:

 

 

ps: din moment ce masina e adusa din Germania si el pretinde ca are carte de service "la zi", presupun ca pot verifica intrarile in service cu seria de sasiu nu ?

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

CT nu stiu cat ADI.

Asa da.

 

Dezamagiri peste dezamagiri... :rolleyes:

 

 

ps: din moment ce masina e adusa din Germania si el pretinde ca are carte de service "la zi", presupun ca pot verifica intrarile in service cu seria de sasiu nu ?

 

Vezi ca l-au mai prins pe aici cu 318d vandut ca 320d , deci ai grija..

Link to comment
Share on other sites

Acum am terminat de citit toate topicurile create de el, toate sunt "ocazii unice" <_<

Sincer, atata timp cat imi da seria si pot verifica toate datele masinii + intrarile in service (asta daca are istoric), pe mine nu prea ma intereseaza daca e sau nu samsar :rolleyes:

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

Acum am terminat de citit toate topicurile create de el, toate sunt "ocazii unice" <_<

Sincer, atata timp cat imi da seria si pot verifica toate datele masinii + intrarile in service (asta daca are istoric), pe mine nu prea ma intereseaza daca e sau nu samsar :rolleyes:

 

cauti iluzii.

asta nu inseamna ca daca are 160,000km nu e o masina buna

Link to comment
Share on other sites

Acum am terminat de citit toate topicurile create de el, toate sunt "ocazii unice" <_<

Sincer, atata timp cat imi da seria si pot verifica toate datele masinii + intrarile in service (asta daca are istoric), pe mine nu prea ma intereseaza daca e sau nu samsar :rolleyes:

 

mai bine stai cuminte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.