Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce parere aveti de aceasta masina? http://www.autovit.ro/bmw-520-C23068136.html Din ce am citit pana acum se pare ca nu ar trebui sa am incredere in Topcars. Se pare ca sunt doar niste samsari nu o firma serioasa asta daca este vreuna serioasa. Masina are 86.600 km cam dubios . Un test la BMW imi va spund exact cati km are si daca masina este ok? Adica testul la un service bmw iti garanteaza sa zicem 90% ca masina e ok?
Link to comment
Share on other sites

Un test la BMW imi va spund exact cati km are si daca masina este ok? Adica testul la un service bmw iti garanteaza sa zicem 90% ca masina e ok?

 

Numai daca reviziile au fost facute la service autorizat BMW, atunci poti verifica km aproximativ.

Dar nici asa nu poti fi 100% sigur, cunosc caz concret de persoana (posesor audi) care nu a dus masina niciodata la service autorizat, facuse aprox. 200.000 km, apoi a dat kilometrajul inapoi la 90.000 si ulterior a dus'o pentru revizie la service autorizat Audi. Si in sistemul lor central, masina apare acum cu revizie facuta in data de xx.xx.xxxx, la 90.000km, desi ea in realitate are 200.000. Sper ca ai inteles ce'am vrut sa explic...

Cere'i seria de sasiu, du'te la Bavaria cu ea si verific'o. Daca are o singura intrare in service, ar trebui sa iti dea de gandit.

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

@EMmyl_46 si alex 83 - multumesc pentru feedback-ul rapid. Da, am vazut si eu masina pe forum, eram curios care este parerea voastra... Fiindca multi de aici sunt mai "avizati" decat mine si, din ce am citit pana acum, parerile sunt destul de obiective.

 

Cu multa consideratiune.

Link to comment
Share on other sites

As vrea si eu sa inteleg de ce sunt 3-le astea (unele) cu butonul ala de sunet de la HK? Ce se intampla cand se apasa butonul ala? Se transforma masina intr-o mini discoteca sau cum? Ca eu ma gandesc logic, daca as avea o masina cu o sonorizare deosebita as pastra-o tot timpul ON, de ce as vrea oare sa o opresc? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am renuntat la firma Topcars si acum ma indrept spre aceasta masina http://www.autovit.ro/bmw-520-C24345565.html Ma ajuta cineva? La km asa trebuie sa apara 0 inainte 095661? Tot cu "butoane de aragaz" macar nu are instalate kituri "aftermarket".

Toate au 0 in fata. Ce consum zice nenea ca are la masina. Nu-mi vine sa cred ce economic e!! E trecut din carti.... :popcorn:

Edited by Gicone
Link to comment
Share on other sites

Ce-i pana la urma cu topcars astia? Se merita sa apelez la ei pt un buyback la o adica? Tin minte ca am fost la ei parca si mi s-au parut un fel de samsari cu acte...

Ce alte firme mai normale exista de genul asta? Auzeam la radio reclama aia de la Union motors cu trade in you car indiferent de masina, pacat ca aia nu au decat opel si eu as vrea bmw daca e.

Link to comment
Share on other sites

Am renuntat la firma Topcars si acum ma indrept spre aceasta masina http://www.autovit.ro/bmw-520-C24345565.html Ma ajuta cineva? La km asa trebuie sa apara 0 inainte 095661? Tot cu "butoane de aragaz" macar nu are instalate kituri "aftermarket".

 

 

Daca ai 19k eu nu inteleg de ce nu te duci in Germania si iei de acolo o masina buna.Tu chiar crezi ca firmele estea vand masini bune, profitul lor unde mai este?

Link to comment
Share on other sites

Am renuntat la firma Topcars si acum ma indrept spre aceasta masina Ma ajuta cineva? La km asa trebuie sa apara 0 inainte 095661? Tot cu "butoane de aragaz" macar nu are instalate kituri "aftermarket".

Mi se pare aiurea sa dai 20000 pe un e 60 in 2012,totusi e un model lansat in 2003.

Chiar crezi km din bord?sti ca motorul ala e cam pacatos.

 

Daca tot ai buget de 25000 mai asteapta putin si ia un f10,deja au ajuns pe la 28000.

Edited by mirceagsm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.